Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 9 rugpjūčio d. 11:59
„Baltijos kino dienos“ vėl kvies pažinti Baltijos šalių kino naujienas

Kadras iš filmo „Viso gero, Sovietų Sąjunga“

Rugpjūčio 24–25 d. Vilniuje žiūrovus prie ekranų kvies jubiliejinės „Baltijos kino dienos“. Šiemet jau penktus metus Lietuvos kino centro organizuojama filmų programa vėl siūlys pažinti įdomiausius Baltijos šalių kino filmus. Visi „Baltijos kino dienų“ seansai – nemokami.

Šiais metais renginio programoje Lietuvoje bus pristatyti keturi filmai: du latvių ir du estų įvairaus žanro įdomiausi pastarųjų metų kino darbai.

Rugpjūčio 24 d. „Baltijos kino dienas“ Lietuvoje atidarys estų komedija „Viso gero, Sovietų Sąjunga“ (rež. Lauri Randla, 2020), papasakosianti istoriją apie Johanesą, kurį anksčiau laiko pagimdė vieniša studentė. Veiksmas vyks dramatiškame žlungančios Sovietų Sąjungos fone. Motinai pasprukus į Suomiją, Johanesas su gyvenimo iššūkiais, paauglyste ir besikeičiančiu pasauliu liks tvarkytis vienas.

„Baltijos kino dienų“ metų žiūrovai taip pat pamatys dokumentinį estų filmą „Būties grožis“ (rež. Jaan Tootsen, 2020) apie estų gamtos filosofą Fredą Jüssi. Šis filmas tai himnas lėtam gyvenimo būdui, paprastesnio ir prasmingesnio gyvenimo siekui bei gamtos grožiui.

Kadras iš filmo „Būties grožis“

Latvių režisierės Ilzės Burkovskos Jacobsen animaciniame filme „Mėgstamiausias karas“ (2020) žiūrovų lauks pažintis su Sovietų Latvija Šaltojo karo metu. Režisierė filmą sukūrė remdamasi savo pačios vaikystės prisiminimais.

Dar vienas latvių darbas – kriminalinė istorija „Pamaina“ (rež. Reinis Kalviņ, 2020) įtrauks į veiksmo sūkurį, kurio epicentre jaunas taksi vairuotas pakliuvęs į didelę bėdą naktinėje taksisto pamainoje.

„Baltijos kino dienos“ rugpjūtį vyks ir Rygoje bei Taline. Kaimynai turės galimybę susipažinti su lietuviškais filmais „Pilis“ (rež. Lina Lužytė, 2020), „Izaokas“ (rež. Jurgis Matulevičius, 2019) ir „Gimtinė“ (rež. Arūnas Matelis, 2019).

„Baltijos kino dienų“ seansai Lietuvoje, rugpjūčio 24-25 d., vyks „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre Vilniuje.

„BALTIJOS KINO DIENŲ“ PROGRAMA:

Kino teatras „Forum Cinemas Vingis“ (Savanorių pr. 7, Vilnius)

Rugpjūčio 24 d., antradienis / 5 salė

– 18 val. „Viso gero, Sovietų Sąjunga“ / rež. Lauri Randla, Latvija, 2020 m., 86 min., komedija

– 20.30 val. „Būties grožis“ / rež. Jaan Tootsen, Estija, 2020 m., 64 min., dokumentinis

Rugpjūčio 25 d., antradienis / 5 salė

– 18 val. „Mėgstamiausias karas“ / rež. Ilze Burkovska Jacobsen, Latvija, 2020 m., 81 min., animacinis

– 20.30 val. „Pamaina“ / rež. Reinis Kalviņ, Estija, 2019 m., 86 min., drama

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!