Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 29 lapkričio d. 12:10
A. Blaževičiaus meilės drama „Bėgikė“ – geriausias Baltijos šalių filmas Talino kino festivalyje

Kadras iš filmo „Bėgikė“

Talino kino festivalis „Juodosios naktys“ šeštadienį vakare paskelbė nugalėtojus – Baltijos šalių konkursinėje programoje apdovanojimą pelnė Andriaus Blaževičiaus filmas „Bėgikė“. Trilerį primenanti meilės istorija šiuo metu rodoma Lietuvos kino teatruose.

„Didžiulis ačiū nuostabiems Baltijos regiono kino kūrėjams. Aplodismentai Latvijai, Lietuvai, Estijai – jūs drebinate regioną. Geriausio Baltijos šalių filmo apdovanojimas skiriamas nuoširdžiam ir susimąstyti skatinančiam filmui, kuris nagrinėja sunkią temą. Jis kupinas širdies, energijos ir aistros“, – įteikdama apdovanojimą sakė tarptautinio Talino kino festivalio „Juodosios naktys“ žiuri.

Baltijos šalių konkursinėje programoje šiemet varžėsi 13 filmų, tarp kurių – net 6 darbai, kuriuos kūrė ar prie kurių ženkliai prisidėjo lietuviai: Algimanto Puipos filmas „Sinefilija“, Lauryno Bareišos „Piligrimai“, Emilio Vėlyvio „Piktųjų karta“, Andriaus Blaževičiaus „Bėgikė“, Sergejaus Loznicos „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ ir Davio Simanio „Metai prieš karą“.

Kiek anksčiau kino kritikas ir vienas iš šio festivalio programos sudarytojų Edvinas Pukšta atskleidė, kad filmas „Bėgikė“ Baltijos šalių konkursinei programai buvo atrinktas vienbalsiai. „Jis vienareikšmiškai peržengia standartines lokalias lietuviškas ribas – jis yra tarptautinis. Tai mačiau jau vien iš mano kolegų reakcijų Talino tarptautiniame kino festivalyje „Juodosios naktys“ – sudarant festivalio programą, tai buvo vienas iš vos kelių filmų, kuris surinko 100 proc. kolegų palaikymo balsų be jokių abejonių ir klausimų.“

 

A. Blaževičiaus filmas „Bėgikė“ – trilerį primenanti meilės drama. Pagrindinė herojė Marija nubunda namie su prakirsta lūpa, jos ranka nutirpusi. Kažkur dingęs ir jos vaikinas Vytas, jo „Facebook“ profilyje – jokių naujų įrašų. Tai jau nebe pirmas kartas, kai Marija atsiduria šioje situacijoje ir tai vėl gali blogai pasibaigti, tad ji privalo kuo greičiau surasti Vytą. Ji pasileidžia bėgti ir prasideda parą – nuo ryto iki ryto – trunkanti žadą atimanti Marijos laisvės ir pasiaukojimo drama. Apsišarvavusi meile ir kantrybe, ji blaškosi po miestą, sekdama pabiromis užuominomis apie tai, kur yra Vytas. O aplink verda gyvenimas – pro šalį grėsmingai žygiuoja kariuomenė, troleibusuose ir vakarėliuose vyksta savi reikalai, o mama klausinėja „ką šiandien valgei?“.

Šių metų pradžioje už vaidmenį „Bėgikėje“ Žygimantė Elena Jakštaitė pateko tarp 10–ies daugiausiai žadančių Europos kino aktorių, renkamų tarptautinio tinklo „European Film Promotion“. Šios programos metu buvo pastebėti ir tokie žinomi aktoriai kaip Danielis Craigas, Rachel Weisz, Carey Mulligan. Dingusį pagrindinės herojės vaikiną Vytą vaidinantis Marius Repšys yra „Auksinio scenos kryžiaus“ ir „Sidabrinės gervės“ laureatas, už vaidmenį pirmajame A. Blaževičiaus filme „Šventasis“ Lietuvių kino akademijos įvertintas kaip geriausias metų aktorius.

Filme „Bėgikė“ taip pat vaidina Klaipėdos jaunimo teatro aktorė Laima Akstinaitė, Vytautas Kaniušonis („Lošėjas“), Valentinas Krulikovskis („Šventasis“), Viktorija Kuodytė („Miegančių drugelių tvirtovė“), ir kt. Filmo scenarijaus autoriai: Andrius Blaževičius, Marija Kavtaradzė ir Teklė Kavtaradzė, prodiuserė: Marija Razgutė („M–Films“), koprodiuseriai iš Čekijos: Vratislav Šlajer ir Jakub Košťál („Bionaut“). Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!