Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 6 gruodžio d. 11:12
E. Rožukaitės trumpo metro filmas „Senis“ pristatytas Provanso kino festivalyje

Kadras iš Elenos Rožukaitės trumpametražio filmo „Senis“

Jaunosios kartos režisierės Elenos Rožukaitės debiutinis trumpametražis filmas „Senis“ (2021) pristatytas šiuo metu Prancūzijoje vykstančiame tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje Aix-en-Provence Tous Courts. Daugiau nei trisdešimt metų vaizdingame Provanse gyvuojantis kino renginys kasmet parodo daugiau nei 200 trumpametražių filmų iš viso pasaulio, skirdamas dėmesį tiek jauniems kino vardams, tiek žinomų kūrėjų retrospektyvoms.

Į tarptautinę konkursinę programą atrinkta kino juosta pasakoja apie jauną merginą Vaivą, priverstą dirbti seno vyro slauge Lietuvos vienkiemyje. Ji svajoja užsidirbti pinigų ir išvykti pas savo mylimąjį į Ispaniją. Laikas kaime slenka lėtai, vaikinas vis dažniau neatsiliepia į skambučius. Tačiau likimo suvesti Vaiva ir jos slaugomas Edmundas pamažu supranta, kad nėra tokie skirtingi, kaip gali pasirodyti iš pradžių.

Rožukaitė savo debiutinį filmą kūrė pagal Vaivos Rykštaitės knygą „Kostiumų drama“, iš kurios ji pasirinko jai labiausiai tikusią trumpą istoriją. Režisierė leido sau laisvai interpretuoti kūrinį ir jį visiškai transformavo kino kalboje. Žurnalo „Cinema Femme“ redaktorė Rebecca Martin prilygino E. Rožukaitės „Senį“ vaizduojamajam menui. Pasak jos, kiekvienas, kruopščiai apgalvotas kadras atrodo it paveikslas.

Kadras iš Elenos Rožukaitės trumpametražio filmo „Senis“

Kadras iš Elenos Rožukaitės trumpametražio filmo „Senis“

„Man regis, ką labiausiai pasiėmiau iš knygos, tai jų keistą draugystę. Iš pradžių jai jis atrodo šlykštus, tačiau pamažu Vaiva pasiekia tokią pat būseną kaip ir senis. Išorinis pasaulis gali atrodyti gražus, bet jis nėra toks nuoširdus ar tikras“, – žurnalui teigė režisierė.

Filme pagrindinius vaidmenis atlieka jaunosios kartos aktorė Severina Špakovska ir teatre ir kine nusipelnęs aktorius Algirdas Latėnas.

Rožukaitė 2012 m. baigė filosofijos studijas Vilniaus universitete. Vėliau ji pradėjo mokytis kino režisūros Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jos kino juosta „Senis“ jau buvo pristatyta Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje, The Calvert Journal kino festivalyje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!