Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 16 birželio d. 17:50
Kino teatre „Pasaka“ – Ukrainos kūrėjų trumpametražių filmų programa

Kadras iš filmo „Sensiz“

Karui tęsiantis jau daugiau nei šimtą dienų, Ukrainos kūrėjai kviečia ne tik prisidėti prie paramos Ukrainai, bet ir iš arčiau pažinti šios šalies kino kultūrą. Birželio 22 d. kino teatre „Pasaka“ bus pristatoma Ukrainos kūrėjų trumpametražių filmų programa „The Spirit of Freedom“, kuri žiūrovus pakvies susipažinti su penkiais itin skirtingais Ukrainos režisierių darbais.

„Nėra nė vieno ukrainiečio, kurio nepalietė karas. Rusai žudo civilius, prievartauja vaikus, naikina infrastruktūrą. Ši iniciatyva supažindins su Ukrainos kultūra, kuri ilgus metus buvo šešėlyje ir kartu kvies aukoti. Visos surinktos lėšos bus skiriamos Ukrainai paremti ir nors šiek tiek priartins ją prie pergalės,“ – sako kultūros projektų vadovė, šios iniciatyvos organizatorė Olga Kučmagra.

Programą sudaro vieno perspektyviausių Ukrainos kino kūrėjų Nikon Romanchenko filmas „Nepasiekiamas“ apie moterį, nesulaukiančią skambučio iš sūnaus, esančio karo zonoje. Menininko Piotr Armianovski dokumentika „Mariupolis ir aš“, dedikuota Ukrainos uostamiesčiui Mariupoliui. Animatoriaus Mykytos Lyskov istorija „Gili meilė“ apie Dnipro miestą, išgyvenantį istorinį virsmą. Anastasіjos Bukovskos trumpametražis „Bulmastifas“ apie karo veteraną, kuriam sutiktas šuo Rojus padeda susitvarkyti su savo sudėtinga praeitimi. Režisieriaus Nariman Aliev filmą „Sensiz“ apie du jaunus vyrus, kurių planus atšvęsti brolio gimtadienį sutrukdo sugedęs automobilis. Jie įstringa nuošalioje vietoje, kur negali atvykti pagalba. Tad likusį kelią jiems tenka įveikti pėsčiomis.

„The Spirit of Freedom“ – tai geriausių Ukrainos kino kūrėjų trumpametražių filmų rinkinys, kurį specialiai parengė Kijevo tarptautinio trumpametražių filmų festivalio komanda.

Programa bus pristatoma birželio 22 d. 18:30, Paupio kino teatre „Pasaka“. Bilietai nemokamai, tačiau žiūrovai kviečiami aukoti Ukrainai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!