Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 9 rugpjūčio d. 10:28
Filmo „Pavyzdingas elgesys“ peržiūra Nacionalinėje bibliotekoje

Pranešimo spaudai nuotr.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rugpjūčio 18 d. vyks Audriaus Mickevičiaus ir Nerijaus Mileriaus dokumentinio filmo „Pavyzdingas elgesys“ peržiūra. Juostą pristatys vienas iš filmo režisierių N. Milerius.

Filmo aprašymas

Kūrybinės dokumentikos filmas „Pavyzdingas elgesys“ tiria paradoksalų reiškinį – nuteistųjų iki gyvos galvos Lukiškių kalėjime pavyzdingą elgesį ir pastangas grįžti į visuomenę.

Išgyvenęs nužudyto brolio netektį, režisierius A. Mickevičius įžengė į Lukiškių kalėjimą, kur susitiko su nuteistaisiais iki gyvos galvos Rimu ir Rolandu. „Gyvagalviais“ vadinami kaliniai gyvena stovinčiame laike, bet nepraranda vilties pasikeisti ir kada nors išeiti į laisvę. Paties Audriaus nuostatų kaita nuo pykčio link atleidimo tampa radikalia kelione, kurią nutraukia režisieriaus mirtina liga.

„Pavyzdingas elgesys“ – filosofo N. Mileriaus pabaigtas kūrybinės dokumentikos filmas, nagrinėjantis nusikaltimo, atleidimo, socialinio teisingumo aspektus.

Apdovanojimai:

  • tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Dok Leipzig“ Vokietijoje – Auksinis balandis; FIRPRESCI ir Tarpreliginio žiūri apdovanojimai;
  • tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „ZagrebDox“ Kroatijoje – Tarptautinės konkursinės programos Specialusis paminėjimas;
  • Slovėnijos filmų festivalio apdovanojimas „Vesna“ už geriausią muziką;
  • Liublianos dokumentinių filmų festivalio Slovėnijoje Specialusis paminėjimas.

Renginys vyks Konferencijų salėje, V a. Įėjimas laisvas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!