Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 4 spalio d. 16:12
Talino meno parodos ir muziejai spalį
Talino meno parodos ir muziejai spalį

Talino meno parodos ir muziejai spalį

Talinas rudenį ypač gražus, o jeigu orai vis tik nedžiugina – aplankykite Talino parodas, kurių pasirinkimas šį mėnesį itin gausus. Talino meno parodos ir muziejai spalį laukia Jūsų, tad planuokite kelionę ir leiskitės pažinti Talino meną.


KUMU meno muziejus

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Paroda „Menas komforto zonoje? 2000-ieji Estijos mene
2021 12 11–2022 10 09

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį KUMU muziejus


Paroda „Menas komforto zonoje? 2000-ieji Estijos mene“ tęsia parodų ciklą Kumu meno muziejuje, skirtą šiuolaikiniam menui, prasidėjusį 2018 m. projektu „The X-files“ [Devintojo dešimtmečio registras] (kuratoriai Eha Komissarov ir Anders Härm). Dabartinė paroda, daugiausia paremta Estijos ir Tartu dailės muziejų šiuolaikinio meno kolekcijomis, leidžia pažvelgti į šeštojo dešimtmečio meną
, atskleidžia kai kuriuos mažiau žinomus kūrinius ir idėjas, kurios visiškai pasireiškė tik kitame dešimtmetyje. Ekspozicija išdėstyta dialogais tarp skirtingų temų, raktažodžių ir motyvų, siekiant perteikti dešimtmečio menui būdingus jausmus, menininkų pozicijas ir požiūrius.
Daugiau apie parodą.

Ingvar Toomas Heamägi paroda „Tylus kalnas“ (TAB 2022 lydinčioji paroda)
2022 09 14–2022 11 06

Ingvaras Toomas Heamägi. Be pavadinimo. Kūrinio detalė. Nuotrauka. 2014 m.

Vieta: Kumu kiemas, pėsčiųjų tunelis.

„Tylus kalnas“ – tai Ingvaro Toomas Heamägi teatralizuotas dokumentinis projektas, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas Lasnamäe, kaip universalios veiklos vietai, gyvenamajai aplinkai, gamtai ir laikinumui. Kažką panašaus galite patirti Õismäe, Mustamäe, Tartu Annelinoje, taip pat Latvijoje, Lietuvoje ir Ukrainoje. Užfiksuojant stereotipines lūšnynų, gyventojų ir tuštumos sampratas, gyvenimo grožis ir skausmas išnyra iš slėptuvės.

Kūriniai atitinka naujausią karo traktavimą, ypač karo Donbase pradžią 2014 m. (laikas, kai buvo darytos parodos nuotraukos). Parodos „Tylus kalnas“ vieta – Kumu pėsčiųjų tunelis – kartu yra jungiamoji grandis tarp Lasnamäe ir Kadrioro, kultūros tvirtovė ir bombų slėptuvė.

Paroda, kurią sudaro 12 nuotraukų ir vaizdo instaliacijų / filmų, yra Talino architektūros bienalės (TAB 2022), vieno svarbiausių architektūros ir kultūros renginių Estijoje, viešosios programos dalis.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Menas ar mokslas“
2022 10 14–2023 03 19

Iliustracija A. Postels ir F. J. Ruprecht knygai „Illustrationes algarum“ („Dumblių iliustracijos“). Sankt Peterburgas, 1840 m.

Dabartiniais posttiesos laikais ir skaitmeninio sprogimo eroje meno ir mokslo mainams skiriama vis daugiau dėmesio. Šioje parodoje dėmesys skiriamas meno ir gamtos mokslų sąsajoms, daugiausia XIX a. ir XX amžiaus pradžioje. Joje nagrinėjama menininkų ir mokslininkų sąveika tiriant ir reprezentuojant botaniką ir zoologiją, mediciną, klimatologiją, paleontologiją ir kt. Rusijos imperijos Estijos ir Livonijos gubernijose bei tarpukario Estijos Respublikoje. Platesnis projekto tikslas – pripažinti reikšmingą vizualinės kultūros vaidmenį ne tik perteikiant mokslines idėjas, bet ir kuriant, formuojant bei kontroliuojant žinias.
Daugiau apie parodą.

Projektinė erdvė I: „Menas arba mokslas: geologiniai kraštovaizdžiai“
2022 10 14–2023 03 19

Augustas Matthiasas Hagenas. Porfyro siena Hoglando švyturyje. 1835 m. Tartu universiteto biblioteka

„Geologiniai peizažai“ yra platesnės parodos „Menas arba mokslas“ dalis, vizualinės kultūros studija, kurioje tyrinėjamos mokslinės iliustracijos iš Estijos atminties ir švietimo institucijų kolekcijų bei meno ir mokslo sąveika. Šioje projekto erdvėje nagrinėjama abipusė geologijos ir peizažo tapybos įtaka.
Daugiau apie parodą.

Projektinė erdvė II: Maria Kapayeva paroda „Atsitiktinės nuotraukos, šis bei tas
2022 06 14–2022 12 01

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį KUMU muziejus

Ši paroda yra nuolatinės ekspozicijos „Tapatybės peizažai: Estijos menas 1700–1945 m.“ dalis.
Tai meninis eksperimentas: tyrimo procesas pristatomas kaip instaliacija. Ką galite padaryti ir ką darytumėte su atsitiktine nuotraukų kolekcija? Prieš aštuonerius metus Marija Kapajeva internete nusipirko keletą senų nuotraukų.
Taip Kapajeva pradėjo eksperimentą, siekiantį atverti dažnai neįvertinto, nepakankamai ištirto, marginalizuoto liaudies fotografijos paveldo potencialą.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Tapatybės peizažai: Estijos menas 1700–1945 m.
Nuolatinė ekspozicija

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį KUMU muziejusNauja nuolatinė ekspozicija pasakoja apie Estijos meno istoriją, kuri vystėsi per daugiatautę Estijos istoriją, peraugant į paveldą, kuriame susilieja estų, baltųvokiečių ir rusų tradicijos. Didžiausias dėmesys skiriamas meno vaidmeniui visuomenėje ir formuojant įvairių bendruomenių tapatybę. Temos: baltųvokiečių ir estų vizualinės kultūros sąsajos, vaizdų reikšmės jaunoje Estijos nacionalinėje valstybėje, šiuolaikinio gyvenimo vizijos, moterų menininkių balsai, menas XX amžiaus trečiojo dešimtmečio autoritarinėje eroje ir Antrojo pasaulinio karo metais, vietos identiteto peizažų atsiradimas. Taip pat apžvelgiama, kokią įtaką vizualiniam tapatybių konstravimui, kartu su aukštuoju menu, padarė menininkai mėgėjai, dizainas ir grafinis dizainas bei profesionalaus meninio ugdymo plėtra. Kartu su aukštuoju menu, ekspozicija apžvelgia vizualinę šalies kultūrą platesniu mastu, atvaizduodama pomėgį menui ir meninį išsilavinimą tampriame ryšyje su grafiniu dizainu ir dizaino istorija.
Daugiau apie parodą.


Paroda „
Ateitis per vieną valandą: Estijos menas 1990-aisiais
Nuolatinė ekspozicija

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį KUMU muziejus

Raoul Kurvitz. Pentatoninė spalvų sistema II. Programa 01 ir 03. 1994–1999. Instaliacija. Estijos meno muziejus

Paroda nukrypsta nuo lūžio, kurį Estijos visuomenėje sukėlė Šaltojo karo pabaiga ir nepriklausomybės atgavimas. Estijoje 1990 metai buvo pereinamasis laikotarpis. Šalis buvo išlaisvinta iš Sovietų Sąjungos (1991 m.) ir pradėjo atstatinėti liberalią demokratinę visuomenę, pagrįstą rinkos ekonomika. Parodos pavadinimas pasiskolintas iš legendinės estų pankų grupės J.M.K.E. 1993-iųjų metų dainos žodžių, kuriuose užfiksuota absurdiška dešimtmečio atmosfera, apvertusi kone visas vertybes aukštyn kojomis.
Daugiau apie parodą.


Paroda 
Konfliktai ir prisitaikymai. Estijos sovietmečio menas (1940–1991)
Nuolatinė ekspozicija

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį KUMU muziejus

Ilmar Malin. Blėstanti saulė. 1968. Estijos dailės muziejus

Ši paroda reprezentuoja vieną galimą požiūrį į XX amžiaus antrosios pusės Estijos meną, kai jam buvo būdingi konfliktai ir prisitaikymas prie naujos, po Antrojo pasaulinio karo nusistovėjusios, politinės tvarkos. Tai, kaip sovietų valdžia suprato meno ir menininkų vaidmenį visuomenėje, kardinaliai skyrėsi nuo požiūrių, formavusių meną prieškario Estijos Respublikoje. Ketvirtojo dešimtmečio pabaigoje ir šeštojo dešimtmečio pradžioje Sovietų Sąjungoje vyravo griežtas stalininio socialistinio realizmo kanonas, pagal kurį menininkai turėjo realistiškai tarpininkauti ideologinėms komunistų partijos žinutėms. Šeštojo dešimtmečio antroje pusėje sovietinė visuomenė pamažu tapo liberalesnė, o partijos reikalavimai menui tapo ne tokie griežti, tačiau oficialūs nurodymai sovietinei kultūrai išliko iki devintojo dešimtmečio.
Daugiau apie parodą.

KUMU meno muziejus, kaip rasti:


Kadriorg dailės muziejus

Weizenbergi 37, Tallinn

Paroda „Roma 1810-aisiais – baltų mano mecenatas Vilhelmas fon Blankenhagenas
2022 09 17–2023 01 22

Francas ir Johanesas Ripenhauzenai. Viktorija. 1810. Kreidos piešinys. Tartu universiteto biblioteka

Ši paroda leidžia pažvelgti į vieną įspūdingiausių XIX amžiaus pradžios meno kolekcijų Livonijoje. Ji priklausė Vilhelmui fon Blankenhagenui (1761–1840), turtingam baltų vokiečių didikui iš Rygos. Didžiąją 1810 metų dalį Blankenhagenas su šeima praleido Romoje, kur jo platus pažinčių ratas, meno mecenato vaidmuo ir prabangūs vakarėliai, kuriuos jis rengė viloje Aldobrandini, sulaukė tarptautinio dėmesio. Blankenhagenų viešnagė Romoje buvo vienas ryškiausių Baltijos vokiečių grandiozinių kelionių į šį Europos meno pasaulio centrą pavyzdžių.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Atvira skulptūrų saugykla“
2022 05 18–2024 12 31

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį kadriorg dailės muziejus

Nežinomas menininkas. Belvederio Apolonas. XIX amžius. Estijos dailės muziejus

Skulptūra sudaro nedidelę, bet išskirtinę Estijos dailės muziejaus užsienio meno kolekcijos dalį, kuri iki šiol visuomenei buvo rodoma labai mažai. Pirmajame Kadriorgo pilies aukšte eksponuojama užsienio skulptūrų kolekcija leis apžvelgti Estijos istorinius ryšius su Vakarų Europos ir Rusijos skulptūromis. Kolekciją sudaro daugiau nei 250 kūrinių, sukurtų nuo XVIII iki XX amžiaus, o jo centre – skulptūros klasikos ir sovietinės Rusijos meno kopijos. Greta portretų yra nemažai figūrinės ir dekoratyvinės skulptūros pavyzdžių.
Atviros saugyklos ekspozicija leidžia iš arčiau pažvelgti į skulptūros meną, susipažinti su pagrindinėmis skulptūros technikomis ir medžiagomis.
Daugiau apie parodą.

Nuolatinė Kadriorg meno muziejaus paroda

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį kadriorg dailės muziejus

Aleksei Bogoljubov. Talino uostas. 1853. Estijos meno muziejus

Parodoje eksponuojami XVI–XVIII a. paveikslai, XVIII–XX a. olandų, vokiečių, italų ir rusų meistrų Vakarų Europos ir Rusijos taikomoji dailė ir skulptūra. Nuolatinėje Kadriorgo dailės muziejaus ekspozicijoje pristatoma Estijos dailės muziejaus užsienio meno kolekcijos grietinėlė, kurią daugiausia sudaro Vakarų Europos ir Rusijos XVI–XX a. paveikslai, skulptūros ir taikomoji dailė.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Kadriorgo dailės muziejų:


Mikkel muziejus

Weizenbergi 28, Tallinn

Paroda „Pakartotinis susitikimas: Jakovo Rubinšteino meno kolekcija. Geologijos ir peizažo tapybos įtaka“
2022 10 01–2023 04 30

Jurijus Pimenovas. Harmonikos grotuvas. 1929 m. Akvarelė ir guašas. Tanya Rubinstein-Horowitz kolekcija

Jakovas Rubinšteinas (g. 1900 m. Varšuvoje – 1983 m. Maskvoje) buvo vienas pirmųjų sovietų meno kolekcininkų, pradėjęs kolekcionuoti Stalino priespaudos valdymo metais ir septintajame dešimtmetyje nubrėžęs kryptį plačiau paplitusiam meno kolekcionavimui. Rubinšteino kolekcija buvo sukurta per 25 metus. Tai buvo viena iškiliausių privačių kolekcijų, daugiausia dėmesio skiriančių XX amžiaus pirmųjų trijų dešimtmečių Rusijos menui.

Nors Rubinšteinų šeimos žinioje likusi kolekcijos dalis yra palyginti nedidelė, ji sukuria kolekcijos įspūdį, kaip kadaise buvo. Kolekcija verta dėmesio dėl to, kad atspindi XX a. pradžios Rusijos meno įvairovę ir išsaugo įvairių totalitarinio režimo meno apraiškų pėdsakus. Daugelis menininkų, kurių kūryba pristatoma kolekcijoje, dėl savo meno turėjo paaukoti laisvę ar net gyvybę.
Daugiau apie parodą.

Nuolatinė muziejaus ekspozicija

Nežinomas dailininkas. Paukštidė. 18–19 a. Estijos meno muziejus

Nuolatinės muziejaus ekspozicijos pagrindą sudaro Europos ir Kinijos keramika ir porcelianas bei Vakarų Europos paveikslai iš buvusios Johanneso Mikelio kolekcijos.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Mikelio muziejui 25. Rytietiškas porcelianas
Nuolatinė muziejaus ekspozicija

Bijin (grožio) figūra Imari spalvų schemoje. Japonija. Apie 1750 m. Porcelianas. Estijos dailės muziejus, Johanneso Mikelio kolekcija

Estijos dailės muziejaus filialas, skirtas privačiai Johanneso Mikelio kolekcijai, buvo atidarytas 1997 m. 2022 metais Mikelio muziejus su specialia programa mini 25 metų jubiliejų, o jo atidarymo akordas bus atnaujintos Rytų porceliano parodos atidarymas. Šį kartą daugiau dėmesio skiriama kūrinių atsiradimui Mikelio kolekcijoje, taip pat daiktų istorijai, paskirčiai ir gamybos būdams.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Mikkel muziejų:


Adamson-Eric muziejus

Lühike jalg 3, Tallinn

Paroda „Nešiok mane: 100 metų rankinėms“
2022 10 07–2023 03 12

Šioje parodoje gilinamasi į rankinės istoriją per pastaruosius 100 metų. Joje demonstruojami garsiausi kiekvieno dešimtmečio krepšiai ir apžvelgiama, kaip laikui bėgant keitėsi stiliai, tipai, funkcijos ir medžiagos. Rankinė, kaip vienas elementariausių moteriškų aksesuarų, atspindi besikeičiantį moters vaidmenį visuomenėje. Parodoje taip pat tiriama popkultūros, popmuzikos ir įžymybių įtaka rankinių tendencijoms ir stiliams. Eksponuojami krepšiai, kurie tapo nesenstančia klasika, pavyzdžiui, ikoniškų krepšių modeliai, kuriuos nešiojo Grace Kelly, Jacqueline Kennedy, princesė Diana ir kiti.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Modernizmas ir įvairovė
Nuolatinė ekspozicija

Adamsono-Erico darbų koliažas: Apyrankė. 1964‒1968; Autoportretas (Piemuo). 1931 m.; Porcelianiniai indai. 7 dešimtmetis; Ispanijos peizažas su arbūzu. 1931. Visi meno kūriniai Estijos dailės muziejaus

Adamsonas-Ericas (1902‒1968) yra vienas ryškiausių Estijos modernistų menininkų. Jis buvo talentingas ir nepaprastai įvairiapusis kūrėjas, per savo gyvenimą tapęs legenda. Adamsonas-Ericas buvo vienas iš nedaugelio menininkų, vienodai stiprus ir kaip tapytojas, ir beveik visose taikomosios dailės bei dizaino srityse. XX amžiaus trečiajame dešimtmetyje Adamsonas-Ericas dėl daugybės kelionių buvo vienas reikšmingiausių Estijos meno kosmopolitų, gyvenęs ir dirbęs įvairiose Europos vietose. Jis taip pat buvo aktyvus ir drąsus Estijos kultūrinio gyvenimo dalyvis bei reikšmingas visuomenės veikėjas. Be to, jis aktyviai dalyvavo kuriant ir organizuojant Estijos meno gyvenimą, o pokariu buvo gerbiamu dailės mokytoju, paveikusiu kelias kartas.
Daugiau apie parodą.

Dėmesio – muziejus uždarytas 2022 m. rugsėjo 26–spalio 6 dienomis. 

Kaip rasti Adamsono-Erico muziejų:


Fotografijos muziejus „Fotografiska“

Telliskivi 60a-8, Tallinn

Andy Warholo paroda „Nuotraukų fabrikas“
2022 09 24–2023 02 26

Andy Warholo menas yra taip giliai įsišaknijęs mūsų kultūroje, kad sunku įsivaizduoti, kokį šoką, nuostabą ir susižavėjimą jis kažkada sukėlė. Jis vienu metu buvo juokingas ir nuostabus. Jo popmenas buvo gryniausias, aštriausias, šmaikščiausias – ir tiesiausias, ir labiausiai gluminantis. Nuo pat pradžių jo kūryba sklandė ant ribos tarp meno ir komercijos, o ribas tarp jų jis sugebėjo panaikinti labiau nei bet kuris kitas menininkas – ne be reikalo jo studija vadinosi „fabriku“.

Parodą „Foto fabrikas“ sudaro daugiau nei 100 vaizdų, kai kurie iš jų dar niekada nebuvo parodyti visuomenei. Paroda yra duoklė Warholo ikoninei Niujorko studijai „Factory“ ir leidžia ypač intymiai pažvelgti į vizualinį menininko gyvenimo ir kūrybos dienoraštį.
Daugiau apie parodą.

Frank Ockenfels 3 paroda „Introspekcija
2022 06 17–2022 11 20

Frank Ockenfels 3 meno paroda Taline Introspekcija

Naudodamas įvairias priemones, tokias kaip fotografija, tapyba ir koliažas, bei eksperimentuodamas su šviesa, optika ir įvairių tipų fotoaparatais, Ockenfelsas visada stengiasi peržengti fotografijos ir meno ribas. Jo kartais brutalus būdas iškraipyti savo nuotraukas, pavyzdžiui, žirklėmis, rašalu ir anglimi, paverčia jo nufotografuotus pasaulinio garso aktorių ir muzikantų portretus paties Ockenfelso vidinio pasaulio atspindžiu. Rezultatas – intymus ir dažnai provokuojantis vaizdų rinkinys, kuris iš pradžių gali net nustebinti, tačiau turintis vidinį grožį.

Daugiau nei tris dešimtmečius jis fotoaparatu fiksavo pasaulinio garso aktorius, muzikantus ir Holivudo asmenybes. Jis užfiksavo tokius kaip Nirvana, David Bowie, David Lynch, Angelina Jolie, George Clooney, Natalie Portman, Willie Nelson, No Doubt, The Yeah Yeah Yeahs, The Strokes ir daugelį kitų.
Daugiau apie parodą.

Cho Gi-Seok paroda „Koegzistencija
2022 08 19–2023 01 15

Cho Gi-Seok

Cho Gi-Seok savo vaizduotėje nuolat ieško grožio. Jo nuotraukos išsiskiria stipria kompozicija, kur viskas nuo šviesos ir spalvų iki daiktų ir drabužių yra kruopščiai suplanuota. Jis yra vienas įdomiausių Azijos mados fotografų ir menininkų.

Vienas žodis, prie kurio jis dažnai grįžta savo kūryboje, yra koegzistencija. Jo požiūriu, viskas, kas mus supa – kiekviena gėlė, gyva būtybė, vieta ir skaitmeniniai dalykai – yra veikiami tam tikrų reiškinių, ir visa tai sudaro mūsų gyvenimą: žmonija, gamta ir net mašinos turi gyventi kartu, vienas šalia kito.
Daugiau apie parodą.

Speciali paroda „Fotografiska gyvenimui. Priimk skirtumą
2022 09 14–2023 01 15

Talino meno parodos ir muziejai spalį

Pastaraisiais metais visi turėjome galimybę patirti gyvenimo izoliaciją ir pajusti, kaip tai gali paveikti mūsų psichinę ir emocinę sveikatą, kurios pusiausvyra nebūtinai yra mūsų pačių sprendimas. Nors šiandieninė Estijos visuomenė yra daug tolerantiškesnė nei anksčiau, vis dar matome mažai sąmoningumo, šaltų jausmų ar nenoro padėti specialiųjų poreikių turintiems žmonėms. Viskas, kas skiriasi nuo normos, daro žmones atsargius ir nutolusius.

Estijos visuomenės žinios, elgesys ir požiūris į specialiųjų poreikių turinčius žmones turi keistis. Paroda siekiama didinti specialiųjų poreikių turinčių žmonių sąmoningumą. Be to, ja siekiama pakeisti požiūrį ir parodyti, kaip tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo anomalija, iš tikrųjų gali tilpti į normą, jei tik praplečiate savo pačių ribas. Ir galiausiai pakeisti žmonių elgesį, o tiksliau – priartinti mus visus žingsniu, o ne atsiriboti. Paroda motyvuota poreikiu skatinti specialiųjų poreikių žmonių socialinę integraciją. Tiesą sakant, psichikos negalią turintis žmogus yra tiesiog mūsų viduje esančio žmogaus aspektas – tas, kurį pažinę tapsime vientisesniu ir geresniu žmogumi.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti muziejų „Fotografiska“:


„Kai“ meno centras

Peetri 12, Noblessner, Tallinn

Merike Estna personalinė paroda „Dirvožemyje mūsų meilės nebus“
2022 08 19–2022 11 27

Talino meno parodos ir muziejai spalį

Merike Estna „Dirvožemyje mūsų meilės nebus“ (2022). Merike Estna studijos ir Temnikova & Kasela galerijos sutikimu. Fot. S. Stepaško.

Merike Estna „Dirvožemyje mūsų meilės nebus“ (2022). Merike Estna studijos ir Temnikova & Kasela galerijos sutikimu. Fot. S. Stepaško

Ši paroda sumanyta kaip menininkės kūrybos mini retrospektyva, kurioje pristatoma eilė naujų darbų ir keletas kūrinių, kurie pirmą kartą bus rodomi Estijoje. Tarp pastarųjų yra Estnos didelės apimties paveikslas „Nykstančių amžių vandenynas“, sukurtas 2019 m. „Moderna Museet Malmö“ parodai, ir rankomis austas, didelės apimties kilimas „Tragiškojo poeto namai“, užsakytas personalinei parodai 2019 m. „Bosse & Baum“ galerija Londone 2021 m., bei kiti.

Daugiau apie parodą.

Kaip rasti meno centrą „Kai“:


Estijos taikomosios dailės ir dizaino muziejus

Lai 17, Tallinn

Paroda „Knygų dizainerio studija. Jüri Kaarma ir vėlyvasis sovietinis grafinis dizainas“
2022 09 17–2022 11 13

Talino meno parodos ir muziejai spalį

Paroda „Knygų dizainerio studija. Jüri Kaarma ir vėlyvasis sovietinis grafinis dizainas“ leidžia pažvelgti į materialią grafinio dizaino istorijos realybę, kuri iki šiol dažniausiai buvo pamiršta.

„Šiais laikais grafinis dizainas yra su mumis kiekviename žingsnyje, ir visi yra grafikos dizaineriai. Fotografavimas ir redagavimas, šriftų ir spalvų parinkimas, koliažų kūrimas, projektavimas ir spausdinimas buvo išskirtiniai užsiėmimai, reikalaujantys laiko, specialių įgūdžių ir kolektyvinių pastangų. Su skaitmenine revoliucija jos tapo įprastomis procedūromis kiekvienam, turinčiam kompiuterį“, – aiškina parodos kuratorė Maria Muuk.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Estijos dizaino įvadas
Nuolatinė ekspozicija

Talino meno parodos ir muziejai spalį


Didžiausioje iki šiol nuolatinėje Estijos dizaino parodoje „Estijos dizaino įvadas“ – beveik 500 objektų, dizaino
darbų ar fotografijų iš daugiau nei 200 dizainerių ar įmonių. Paroda apima laikotarpį nuo praėjusio amžiaus pradžios iki šių dienų su Lorupo ir Liuterio gamyklų gamybos pavyzdžiais, taip pat tokiais darbais kaip Huumi pirties krosnelė, apdovanota Red Dot apdovanojimu, bei Mare Kelpman darbais.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Surinkti darbai
Nuolatinė ekspozicija

Talino meno parodos ir muziejai spalį


Estijos taikomosios dailės ir dizaino muziejuje dabar veikia didžiausia iki šiol nuolatinė Estijos taikomosios dailės paroda.
Antrame muziejaus aukšte esančioje ekspozicijoje, kurios plotas 450 m2, yra daugiau nei 2000 beveik 400 menininkų darbų. Parodoje apžvelgiama Estijos taikomosios dailės raida ir pristatomi šioje srityje dirbusių ir dabar dirbančių menininkų darbai nuo praėjusio amžiaus pradžios iki šių dienų – nuo ​​Adamsono-Erico iki Tanel Veenre.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Estijos taikomosios dailės ir dizaino muziejų:

 


 Galerija „Hobusepea“

Hobusepea St 2, Tallinn

Kert Viiart personalinė paroda „Išsiveržę iš žemės, jie grįžta“
2022 09 21–2022 10 17

Talino meno parodos ir muziejai spalį

Anot menininko, galima numanyti, kad ateitis plastikiniuose griuvėsiuose ateis netikėtai, tačiau distopinis naratyvas tapo beveik neišvengiama mūsų planetos ateities dalimi – kurti neįsivaizduojamus peizažus. Neskaidomos plastiko atliekos bus neišvengiama žmonijos istorijos dalis. Galbūt vietoj tam tikrų civilizacijų pasiekimų būsimoji archeologija pasakos apie distopinius civilizacijos ir žmonijos rezultatus.

Karolin Poska personalinė paroda EKA YOUNG
2022 10 19–2022 11 14

Kaip rasti galeriją „Hobusepea“:


Galerija „Draakon“

Pikk 18, Tallinn

Mari Männa personalinė paroda „Gyvenkime draugiškai“
2022 09 19–2022 10 17

Talino meno parodos ir muziejai spalį

„Gyvenkime draugiškai!“ nurodo tekstą, kuris buvo rastas ant mokyklos lentos Novyi Bykive, Černigovo srityje, Ukrainoje, po rusų kareivių įvykdyto apiplėšimo. Dabartinė paroda užsimena apie sau prieštaraujančią Rusijos propagandos kampaniją.

Mari Männa savo unikaliame pasaulyje sujungė žaismingus meno kūrinius ir dokumentinę rastą medžiagą. Jos sukurtas kraštovaizdis užsimena apie vietovę, kurią skalauja prieštaringa energija. Susiformavęs meno kūrinys yra tarsi sustingusi akimirka šiame chaose. Männa pradėjo dirbti su savo naujomis skulptūromis prieš Rusijos invaziją į Ukrainą. Jos pusiau figūrėlės ėmė įkūnyti vykstančius įvykius, perimdamos besikeičiančios visuomenės emocijas, pozas ir objektus.

Mihkel Maripuu personalinė paroda
2022 10 17–2022 11 12

Kaip rasti galeriją „Draakon“:


Galerija „Tallinn Art Hall“

Vabaduse Väljak 6, Tallinn

Oliver Ressler paroda „Barikados ledynams“
2022 08 27–2022 11 06

Talino meno parodos ir muziejai spalį

Parodoje nagrinėjamas globalinis atšilimas ir klimato kaitos judėjimas bei jo santykis su menu. Parodos pavadinimas nurodo tikrąją nepaprastąją padėtį, su kuria susiduria klimato kaita, ir planuojamos veiklos mastą. Tirpstančių ledynų užbarikadavimas iš tikrųjų neįmanomas. Ir vis dėlto, susidūręs su problema, klimato kaitos judėjimas, suvokdamas įvairialypes grėsmes mūsų planetai, stengiasi padaryti tai, kas dar niekada nebuvo daryta. Parodai menininkas užfiksavo ir uždokumentavo pagirtinas klimato kaitos judėjimo iniciatyvas.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Negyvos kojos, antklodės, audėjai ir kiaušinis“
2022 09 10–2022 11 06

Talino meno parodos ir muziejai spalį

Užuot sutelkę dėmesį į medžiagos sunykimą laikui bėgant ir įsikibę į jos pėdsakus, menininkai ją sugrąžina gausiai, užpildydami trūkstamas vietas taip, kaip jiems atrodo tinkama. Įsikūnydami į istorikus ir archeologus, jie dažnai pasitelkia humorą, groteską ir kraštutinumus, kad išsiaiškintų, kaip formuojasi ir keičiasi medžiaga, veikiant žmogui ir stichijoms.
Nors ir su skirtingomis patirtimis, visi parodos menininkai vienaip ar kitaip dirba su tekstile – medžiaga, glaudžiai susijusia su žmogaus kūnu. „Negyvos kojos, antklodės, audėjai ir kiaušinis“ – tai įvairios nuorodos į pramoninės tekstilės gamybos istoriją, neobaroko estetiką, pelkių kūnus, keistas istorijas ir apmąstymus apie medžiagų kaupimąsi ir nykimą.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Atėjau čia pabūti vienas – ir aš atėjau čia pabūti vienas
2022 09 15–2022 11 06

Talino meno parodos ir muziejai spalį

Parodos nuotrauka. Fot. Paul Kuimet

Paroda „Atėjau čia pabūti vienas – ir aš atėjau čia pabūti vienas“ įkvėpimo semiasi iš 1959 m. Jerzy Kawalerowicziaus filmo „Baltijos ekspresas“, kuris pasakoja apie dviejų nepažįstamų žmonių, priverstų sugyventi uždarose sąlygose, bendravimą.  Apie klaustrofobinį pasaulį – ankštą traukinio kabiną. Kelionė traukiniu yra katalizatorius, kuris patikrina, kokia chemija gali susidaryti nestabiliomis ir neapibrėžtomis sąlygomis. Žvelgiant iš keleivio perspektyvos, viskas pasaulyje juda, o iš to, kuris nėra traukinyje, yra visiškai priešingai. „Baltic Express“ apmąsto šiuos du reiškinius ir sutelkia dėmesį į esminį laiko momentą. Kiekviena istorija, kurią pasakojame ar skaitome apie namus arba apie mūsų neseną istoriją, dabar turi skirtingą kraštovaizdį, žvelgiantį pro šio traukinio langą. Pasaulis, kokį mes pažįstame, nebėra toks pat, ir mūsų vaizduotės erdvė pasikeitė.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti galeriją „Tallinn Art Hall“:

Šioje apžvalgoje pateikiame 2022 metų spalio mėnesio Talino meno muziejų ir parodų sąrašą, o visus su šiomis parodomis susijusius straipsnius bei naujausius mėnesinius muziejų ir parodų sarąšus rasite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!