Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 3 lapkričio d. 17:34
Rygos muziejai ir meno parodos lapkritį
Rygos muziejai ir meno parodos lapkritį

Rygos muziejai ir meno parodos lapkritį

Ką pamatyti Rygoje lapkritį, lyjant lietui? Skirkite laiką meno muziejams ir galerijoms. Ryga – pilnas kultūros ir meno miestas, tad peržiūrėkite, kiek daug įdomių parodų vyksta ir leiskitės į kelionę. Rygos muziejai ir meno parodos lapkritį laukia Jūsų!


Latvijos nacionalinis dailės muziejus

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Paroda „Gyvenimas šia akimirka. Jāzepo Grosvaldo menas“
2022 08 28–2023 01 08 

Jazeps Grosvalds

Jazeps Grosvalds. Bagdado turgus. 1919 m. Drobė, aliejus. LNMM kolekcija. Fot. Normands Braslinš

Paroda „Gyvenimas šia akimirka. Jāzepo Grosvaldo menas“ per paveikslus, piešinius ir objektus pasakoja apie įvairiapusio latvių menininko Jāzepo Grosvaldo gyvenimą ir kūrybą.

Jāzepas Grosvaldas (1891–1920) laikomas modernizmo Latvijos mene pradininku, savo mene sėkmingai derinusiu europietiškumą ir tautiškumą.

Parodos pagrindas – Vermlando muziejaus kolekcijoje esančios Jāzepo Grosvaldo kompozicijos iš Pirmojo pasaulinio karo metu sukurtų ciklų „Archers“ ir „Eastern“. Antrojo pasaulinio karo metais šie kūriniai iškeliavo į Švediją, kur emigravo Jāzepo Grosvaldo seserys. XX amžiaus aštuntojo dešimtmečio pabaigoje sesuo Margareta Groswalde, besirūpinanti paveldo išsaugojimu, padovanojo Vermlando muziejui 221 Jāzepo Grosvaldo kūrinį.
Daugiau apie parodą.

Birutos Baumanės paroda „Meilė ir gyvenimas“
2022 09 16–2023 01 08 

Rygos meno parodos ir muziejai spalį

Biruta Baumane. Grupas portrets. 1969 m. Drobė, aliejus. LNMM kolekcija. Vieša foto

Biruta Baumanė (1922–2017) gimė prieš šimtą metų, ir 70 metų ji tapė. Latvijos mene tai dinamiškas tapybos ir gyvenimo derinys. Galbūt Baumanės menas yra vienas asmeniškiausių, o meno objektas jame – ji pati. Gyvenimas yra gražesnis už meną, bet tapyti – tai gyventi. Biruta Baumanė yra su tais, kuriuos jaučia ir piešia tai, ką atliepia jos širdis.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Skulptorė Lea Dāvidova-Medene“
2022 09 30–2023 02 05

Rygos meno parodos ir muziejai spalį

Skulptorė Lea Dāvidova-Medene su operos solisto Jano Zaberio portretu.

Parodoje akcentuojama viena stipriausių XX amžiaus antrosios pusės Latvijos skulptūros figūrų – Lea Dāvidova-Medene (1921–1986), kurią pelnytai galima vadinti nepralenkiama portreto žanro plėtotoja Latvijos mene.
Daugiau apie parodą.

Paroda „12 fotografų / 125 fotografijos / 10 serijų
2022 02 19–2022 12 31

Rygos meno parodos ir muziejai spalį

Parodoje eksponuojami XX a. 60–90 metų fotografijų serija ir atskiri fotografijos darbai iš Latvijos nacionalinio dailės muziejaus (LNMM). Kolekciją sukūrė Gunārs Binde, Māra Brašmane, Uldis Briedis, Zenta Dzividzinska, Andrejs Grants, Gunārs Janaitis, Gvido Kajons, Valts Kleins, Sarmīte Kviesīte, Aivars Liepins, Inta Ruka ir Egons Spuris.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Vertybių ženklai
2022 10 09–2023 01 15

Rygos meno parodos ir muziejai spalį

Paroda, skirta Latvijos banko šimtmečiui, sukurta bendradarbiaujant su Latvijos nacionaliniu dailės muziejumi, kviečia vertinti pinigus ne tik kaip neatskiriamą racionalaus ekonominio pasaulio dalį, bet ir kaip ilgalaikį kultūros ir istorijos simbolį, Latvijos tautos istorijos ir dvasinių vertybių įkūnijimą. Legendinė sidabrinė penkių latų moneta, liaudyje vadinama Milda – ryškus Rihardo Zariņšo meninis kūrinys – kiekvienam latviui asocijuojasi su šalies nepriklausomybe, yra gerbiama, paveldima iš kartos į kartą ir iki šiol yra atpažįstamas Latvijos ženklas.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Latvijos nacionalinį dailės muziejų:


Dailės muziejus „Rygos birža“

Doma laukums 6, Rīga

Paroda „Neįmanomas grupinis portretas. Vadovo pasirinkimas“
2022 08 20–2022 12 04

Rygos meno parodos ir muziejai spalį

Paroda „Neįmanomas grupinis portretas. Vadovo pasirinkimas“ dailės muziejuje „Rygos birža“. 2022 m.

„Neįmanomas grupinis portretas“ – tai pasakojimas apie kolekcijos vertybes ir asmeninį kuratoriaus požiūrį. Parodos pagrindas – dailės muziejaus „Rygos birža“ vadovės Daigos Upenieces darbas prie knygos „Vadovo pasirinkimas“, kurią pakvietė parašyti Londono leidykla „Scala Arts & Heritage Publishers“. Meno kūrinių tyrimo medžiagą knygoje ketinama pateikti taip, kad būtų išsaugota individuali nuomonė, emocijos ir jausmai, lemiantys konkrečią atranką. Vykstant knygos leidybai, parodoje eksponuojama 30 kolekcijos vienetų, kurie sudaro iš pažiūros neįmanomą visumą, kurią vienija „Vadovo pasirinkimo“ vizija.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti muziejų „Rygos birža“:


Taikomojo meno ir dizaino muziejus

Skārņu iela 10, Rīga

Paroda „Amatai
2022 10 14–2022 12 30

Rygos meno parodos ir muziejai spalį

Vera Viduka. Vasara.

Paroda „Amatai“ kviečia iš XXI amžiaus perspektyvos susipažinti su kelių Latvijos tekstilininkų kartų palikimu, saugomu Dekoratyvinio meno ir dizaino muziejaus kolekcijose, apžvelgdama Latvijos tekstilės meno raidą ir atskleidžianti įvairiapusę, spalvingą ir stulbinančiai individualią meno stilių apžvalgą.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Taikomojo meno ir dizaino muziejų:


Romano Sutos ir Aleksandros Beļcovos muziejus

Elizabetes iela 57a, dz. 26, Rīga

Paroda „Ludolfas Libertas – art deco teatro karalius. II dalis“
2022 09 27–2023 02 25

Ludolfas Libertas meno paroda

Ludolfas Libertas (1895–1959) buvo vienas ryškiausių XX amžiaus 2–4 dešimtmečių teatro menininkų. Jo sukurti spektakliai išsiskiria išraiškinga fantazija, ryškiomis spalvomis ir formų turtingumu.

Libertas pasižymėjo ypatingu gebėjimu suvokti publikos troškimus, mokėjo scenoje užburti magišką pasaulį, stebinantį ir jaudinantį tiek kritikus, tiek žiūrovus. Pakėlus uždangą, Liberto scenografijos dažnai buvo sutinkamos ovacijomis, net šiandien žiūrint į šių spektaklių scenografijos eskizus ir nuotraukas toks jaudulys suprantamas.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Romano Sutos ir Aleksandros Beļcovos muziejų:


Meno centras „Zuzeum“

Lāčplēša iela 101, Rīga

Baltijos šalių šiuolaikinio meno paroda „Išaugom? Užaugom?“
2022 06 04–2022 11 20

Baltijos šalių šiuolaikinio meno paroda

Amanda Ziemele. Monotipija iš serijos „Žirgas“. 2019 m. Aliejus ant popieriaus. VV fondo kolekcija. Fot. Ansis Starks

Baltijos šalių šiuolaikinio meno paroda „Išaugom? Užaugom?“ Rygos meno centre „Zuzeum“ pristato itin ryškią Baltijos šalių šiuolaikinio meno kolekciją, kurioje akcentuojami socialiniai privataus kolekcionavimo aspektai. Tai projektas, kuriuo siekiama suvienyti Estijos, Latvijos ir Lietuvos meno kolekcininkus ir palengvinti viešą bei tarptautinę prieigą prie privačiose kolekcijose esančio meno ir besikuriančios meno infrastruktūros Baltijos šalyse.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti meno centrą „Zuzeum“:


 Šiuolaikinio meno centras „Kim?“

Sporta iela 2 k-1, Rīga

Evelīnos Deičmane personalinė paroda „Tanzorgan
2022 11 04–2023 01 31

 

Evelīna Deičmane

Evelīna Deičmane. „Retrospektyvus malonumas”.

Evelīna Deičmane. „Retrospektyvus malonumas“

Trečioji Evelinos Deičmane personalinė paroda šiuolaikinio meno centre „Kim?“ yra giliai asmeninis / jautrus rūpestis, kurį vis dėlto motyvuoja socialiniai procesai – susitvarkyti su meno būtimi ir išlikti gyvam.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti šiuolaikinio meno centrą „Kim?“:


Rygos Art Nouveau stiliaus muziejus

Alberta iela 12, Rīga

Innos Kostinos personalinė paroda „Šilkiniai Abšerono sparnai
2022 10 27–2022 12 04

Nuolatinė ekspozicija

Muziejaus kolekciją sudaro art nouveau stiliaus objektai, pagaminti arba naudoti Rygoje ir Latvijos teritorijoje XX amžiaus pradžioje. Tarp surinktų objektų yra baldų, interjero dizaino ir taikomosios dailės dirbinių, drabužių ir aksesuarų, meno kūrinių, namų apyvokos daiktų, fotografijų, dokumentų, spaudinių, paminklų, susijusių su Konstantino Pēkšeno gyvenimu, kūryba ir kt.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Rygos Art Nouveau stiliaus muziejų:


Galerija „Art Platz“

Alberta iela 4-9, Rīga

Andrea Michaela Weiss personalinė paroda „Blyksnis dėl empatijos“
2022 11 01–2023 02 15

Susiję:

Šiuolaikinio meno atstovės Andrea Michaela Weiss personalinę parodą „Flash for empathy“ sudaro devynios didelio formato abstrakčios kompozicijos, kurios persmelkia asmeninį menininkės emocinį pasaulį, jos požiūrį ir žinią, kuria nori pasidalinti su publika. Pagrindinė kūrybos tema – šiuolaikinis pasaulis, žmonių santykiai ir būtis.

Andrea M. Weiss yra menininkė iš Miunsterio, Vokietijos. Surengė 11 personalinių parodų, dalyvavo grupinėse parodose Vokietijoje, Ispanijoje ir Šveicarijoje. Ji taip pat eksponavo savo darbus vienoje reikšmingiausių šiuolaikinio meno parodų Šiaurės Vokietijoje „NordArt“ (Kunstwerk Carlshütte).
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti galeriją „Art Platz“:


Galerija „ISSP“

Berga Bazārs, Marijas iela 13 k.3, Rīga

Bjargey Ólafsdóttir paroda „Rófuras“
2022 09 15–2022 11 11

Islandų menininko Bjargey Ólafsdóttir personalinė paroda „Rófurass“ skirta žmogaus ir jo augintinio šuns santykiams. Darbas prie ciklo prasidėjo 2018 m., kai menininkas buvo apsistojęs ISSP Rygos rezidencijoje.

Žodis „rófurass“ islandų kalba reiškia užpakalinę gyvūno kūno dalį, kuri apima uodegą ir nugarą. Paprastai šis terminas vartojamas kalbant apie kūdikius – mielą vaiką ar šuniuką, galbūt turint omenyje tai, kaip šuo išreiškia emocijas vizgindamas uodegą. Pats uodegos vizginimo gestas yra neabejotinai mielas ir gali padėti sustiprinti emocinį ryšį tarp šeimininko ir šuns. Tačiau kas slypi už mums taip gerai pažįstamų naminių gyvūnų ir žmonių santykių? Parodoje menininkas užduoda klausimus, ką besąlygiškas globojamo padaro paklusnumas daro šeimininko psichikai ir kaip galime vertinti šį sugyvenimą iš šuns teisių ir gyvenimo prasmės perspektyvos.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti galeriją „ISSP“:


Meno centras „Digital Art House“

Skolas iela 2, Rīga

Multimedijos parodos – tai naujas būdas patirti meną: grandiozinio mastelio pasaulinio garso menininkų paveikslų projekcijos, animuotos skaitmeninių menininkų, lydimos kvapą gniaužiančios muzikos. Visa tai – ramioje, modernioje atmosferoje. Nebūtina būti meno žinovu ar turėti tapybos technikų žinių, kad apsilankęs parodoje gautum teigiamų emocijų vandenyną.

„Išsvajotoji Japonija“

Paroda paremta pasauliniu reiškiniu tapusia Japonijos vizualiųjų menų (1600–1868) kryptimi – ukiyo-e graviūromis.
Vėliau graviūros sužavėjo madingus Europos menininkus, būtent iš jų impresionistai sėmėsi įkvėpimo, perėmė naujus išraiškos būdus.

Pažodiniu vertimu ukiyo-e reiškia „plaukiojantis pasaulis“, iš pradžių vadintas „mirtinguoju pasauliu“. Vėliau buvo persigalvota ir pradėta suvokti kaip „prabėgančių malonumų pasaulis“ ir „meilės pasaulis“.

Ukiyo-e spaudiniai dėl savo plataus paplitimo Edo laikotarpiu (dabartinis Tokijas) yra sąlyginai pigūs. Iš pradžių jie turėjo grynai utilitarinę funkciją: reklamavo įvairaus populiarumo ir prestižo linksmų kvartalų gyventojų paslaugas, vaizdavo kabuki teatro aktorius, iliustravo visokią fantastiką.

„Digital Art House“ meno erdvėje ukiyo-e kryptis bus pristatyta kaip žavus panardinimo šou, lydimas muzikos.

Parodos trukmė: 37 min.

Daugiau apie parodą.

„Nuo Monet iki Kandinskio“

Multimedijos ekspozicija vienija 14 žymiausių modernizmo atstovų šedevrus – XIX–XX a. meno judėjimų kolekciją.
Unikali animacinių paveikslų kompozicija su muzikos akompanimentu sukuria nuostabią atmosferą, panardinančią žiūrovus į genialių protų kuriamą pasaulį.

Paroda kviečia keliauti į XIX amžiaus pabaigos ir XX amžiaus pradžios meno pasaulį, kai kultūra ir visuomenė patyrė nepaprastų globalių įvykių. Tuo metu šiems didiesiems menininkams pavyko atrasti neišsenkamą prasmės šaltinį, kuriame „tradicija“ matė tik chaosą ir kvailumą.

Jų paveiksluose yra begalė vizualinių galvosūkių, kurie žiūrovą panardina į netikėtų kontrastų ir ryškių, nepamirštamų emocijų labirintą. Šiandien, pasitelkus skaitmenines technologijas, šie paveikslai įgauna naują gyvenimą ir prasmę.

„Digital Art House“ leidžia žmogų perkelti į kitą erdvę ir pasinerti į genijų Monet, Kandinsky, Edgar Degas ir daugelio kitų darbus, apsuptus šviesos ir garso šokio. Tai kelionė į modernizmo pasaulį per technologijas, kurios apšviečia ir formuoja visiškai naują požiūrį į meną.

Parodos trukmė: 57 min.
Daugiau apie parodą.

„Savaitės paroda“

Mėgstate staigmenas? Ateikite į „Digital Art House“ savaitės parodą. Kiekvieną savaitę parodome parodą, kurios tvarkaraštyje nėra. Tai bus tiesiog maloni staigmena.
Galite paskambinti į „Digital Art House“ ar parašyti žinutę į pokalbio meniu – ir sužinosite, kuri savaitės paroda šiandien! Savaitės paroda atnaujinama kas septynias dienas!
Daugiau apie parodą.

Karlio Rudevich paroda „Čigonų palikimas“

Čigonų istorija drobėse – pirmą kartą „Digital Art House“ viršutiniame hole veiks romų tautybės menininko ir poeto Karlio Rudevich paroda.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti meno centrą „Digital Art House“:


Šioje apžvalgoje pateikiame 2022 metų lapkričio mėnesio Rygos meno muziejų ir parodų sąrašą, o visus su šiomis parodomis susijusius straipsnius bei naujausius mėnesinius muziejų ir parodų sąrašus rasite skiltyje Rygos muziejai ir parodos.

Ką pamatyti Rygoje, kai visos meno parodos aplankytos? Čia rasite 10 įdomiausių Rygos objektų, kuriuos parinkome Jums.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!