Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 19 balandžio d. 15:20
„Kinas po žvaigždėmis. Junior“ – naujas kino festivalis jaunimui

Kalnų parkas | Dariaus Kontrimo nuotr.

Birželio 1–7 dienomis, Vilniaus Kalnų parko estrada virs milžiniška kino sale ir pakvies mokinius kartu su visa klase pažvelgti į kiną kitaip. Čia įsikurs „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ – naujas dieninis kino po atviru dangumi festivalis mokyklinio amžiaus jaunimui.

Šio festivalio pirmtakas – „Kinas po žvaigždėmis“, skaičiuojantis jau antrą dešimtmetį ir vykstantis vasarą Valdovų rūmų kieme. Naujas festivalis, skirtas išskirtinai jauniems žiūrovams, 5–11 klasių mokiniams, taip pat pristatys ikoniškus, į kino istoriją savo vardą ryškiomis raidėmis įrašiusius kino kūrinius.

„Rengdami jau tradiciniu tapusį „Kiną po žvaigždėmis“, dažnai sulaukdavome klausimų dėl seansų pritaikomumo jauniesiems žiūrovams. Seansai vyksta vėlai, o filmai iš esmės skirti suaugusiems. Vis dėlto, matydavome, kad į seansus tėvai atsiveda paauglius, nori juos supažindinti su ikoniškais filmais ir išskirtine kino žiūrėjimo patirtimi. Taip kilo mintis surengti festivalį, skirtą tik jaunimui“ – sako Andrė Balžekienė, festivalio vadovė.

Andrė Balžekienė

Andrė Balžekienė, festivalio vadovė | Pranešimo spaudai nuotr.

Simboliška festivalio vieta

„Kinas po žvaigždėmis. Junior“ festivalio seansai vyks dienos metu, iš viso bus parodyta 10 seansų. Išskirtinė ir renginio lokacija – Kalnų parko estrada.

„Lietuvoje kino seansų lopšys yra ne bet kur, bet Vilniaus pilyse, Kalnų parko, senovėje vadinto Vilniaus Kreivąja pilimi, papėdėje. Čia 1897 m. liepos 3 d. įvyko pirmasis kino seansas Lietuvoje. Simboliška, kad po beveik 130 metų pertraukos kino seansai vėl grįžta į Vilniaus pilis, o, šiemet pasitinkant Vilniaus 700-ąjį gimtadienį, kinas bus rodomas būtent ten, kur pagal Lietuvos metraštį arba Bychovco kroniką ir staugė Geležinis Vilkas, kitaip tariant, kur ir gimė pats Vilnius, jo ritualiniame lopšyje – Kalnų parko estradoje, Kreivosios pilies mieste“, – pasakoja Renaldas Augustinavičius, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos direktorius.

Edukacinė programa

Į programą festivalio organizatoriai rikiuoja filmus, iki šių dienų įkvepiančius kino, meno ir populiariosios kultūros kūrėjus.

„Tai, ką vaikai ir paaugliai žiūri dabar, yra šimtmečio kino istorijos tęsinys. O kokias istorijas prieš dvidešimt ar aštuoniasdešimt metų žiūrėjo jauni žmonės? Norime jiems parodyti, kad jų mėgstami filmai ar serialai nebūtų tokie, kokie yra, be ikoniškų, jau klasika tapusių kūrinių, jų istorijos sprendimų, simbolių ar vizualinės kalbos“, – sako A.Balžekienė.

„Youngblood“ kino mokyklos vadovė, režisierė Kamilė Milašiūtė | Pranešimo spaudai nuotr.

Siekiant suteikti daugiau konteksto ir erdvės refleksijai, visus festivalio seansus lydės „Youngblood“ kino mokyklos mokytojų vedama interaktyvi edukacinė programa. „Norisi jaunimui suteikti įrankių skaityti kino filmus. Trumpose edukacijose prieš ir po filmo kviesime moksleivius ne tik sekti filmo istoriją, bet ir atkreipti dėmesį į kino kalbos detales, techninius sprendimus. Dekonstruodami ikoniškus kino kūrinius moksleiviai mokosi sąmoningiau vertinti kasdienybėje supančią vizualinę kultūrą, kas video vartojimo amžiuje tampa vis svarbesniu įgūdžiu”, – teigia „Youngblood“ kino mokyklos vadovė, režisierė Kamilė Milašiūtė.

Kino po atviru dangumi festivalis „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ vyks Vilniaus Kalnų parke birželio 1–7 dienomis. Filmų programa – jau netrukus. Bilietus savo klasei ar mokyklai užsakyti galima el.paštu edu@pasaka.lt arba telefonu +37067287277.

 

 

 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!