Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 2 gegužės d. 10:47
Visa Viljamo Šekspyro kūryba vos per kelias valandas: Keistuolių teatro premjera
Keistuoliai Šekspyras

„Šekspyro raštai sutrumpintai“ | L. Vansevičienės nuotr.

Ar galima Viljamo Šekspyro kūrinius interpretuoti kaip kulinarinį šou? O kaip sporto varžybas? O ar yra įmanoma apie juos visus papasakoti vos trijų aktorių lūpomis vienoje teatro scenoje? Šiuos klausimus kėlė praėjusią savaitę susirinkusieji rež. Lino Jurkšto „Šekspyro raštai sutrumpintai“ premjeroje. Spektaklio metu buvo pristatyta visiškai kitokia nei įprasta Viljamo Šekspyro kūrybos visumos interpretacija.

Šiek tiek provokuojanti ir akivaizdžiai chuliganiška komedija buvo statyta pagal pasaulyje itin garsią „Reduced Shakespeare Company“ pjesę, kurią į lietuvių kalbą išvertė Andrius Jevsejevas. Minimas teatro kūrinys yra užsitarnavęs įrašą rekordų knygoje kaip ilgiausiai Londone rodytas spektaklis. Pjesė vienu metu pristato vyraujančius Šekspyro interpretavimo kanonus, leidžia suabejoti turimomis žiniomis ir į visa tai pasižiūrėti su humoru.

Keistuoliiu teatras

„Šekspyro raštai sutrumpintai“ | L. Vansevičienės nuotr.

Mintį Keistuolių teatre statyti spektaklį „Šekspyro raštai sutrumpintai“ Linui Jurkštui pasiūlė režisierius Aidas Giniotis. Jurkšto teigimu: „Po spektaklio „Apie nieką” premjeros režisierius Aidas Giniotis parodė šią pjesę. Kadangi ji turėjo teminį tęstinumą su mūsų anksčiau statytu spektakliu, nusprendėme pradėti jos statymo darbus.“ Anot Jurkšto, perspektyva, atskleidžianti kanoninius rašytojus su humoru, jį patį intriguoja bei yra priimtina: „Studijuojant Didžiojoje Britanijoje mane maloniai nustebino, kad britai į Šekspyrą žiūri kiek kitaip nei į jį žiūrima Lietuvoje. Sugebama vienu metu ne tik mylėti ir be saiko gerbti, bet ir pasijuokti. Toks santykis artimas ir man pačiam.“

Improvizacinę komediją pirmą sykį Lietuvos teatro scenoje pristatė aktoriai Danas Kamarauskas, Jurgis Marčėnas ir Gabrielius Zapalskis. Spektaklio scenografiją kūrė Anta Marija Antanavičiūtė. Šviesų dailininkas – Marius Selevičius.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!