Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 5 gegužės d. 10:31
Vilniaus universitete jungtinio Lietuvos ir Ukrainos teatro projekto kulminacija – šokio spektaklio „Starting Point“ premjera
Starting point

„Starting Point“ | S. Lukoševičiaus nuotr.

Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centras kviečia į jungtinio Lietuvos ir Ukrainos edukacinio teatro projekto kulminaciją – šokio spektaklį „Starting Point“. Kūrybinėse dirbtuvėse, kurias vedė Lietuvos ir Ukrainos teatro scenos profesionalai, gimusio spektaklio premjera įvyks gegužės 9 d. 19 val. VU Teatro salėje.

Spektaklis „Starting Point“ – tai atskirų žmonių istorijų antologija: šokių etiuduose susipins ukrainiečių ir lietuvių projekto dalyvių patirtys ir pasakojimai apie jų išgyvenimus, kertinius taškus, atvedusius juos į dabartinį gyvenimo etapą. Scenoje judesio kalba šokėjai bandys perteikti idėjas apie individo ir bendruomenės sąryšį, pokyčių reikšmę ir atitrūkimo nuo praeities siekį, analizuos santykius su savimi, artimaisiais ir priešais.

VU starting point

„Starting Point“ | S. Lukoševičiaus nuotr.

Gegužės 9 d. pasaulį išvysiantis spektaklis „Starting Point“ – nuo vasario vykstančio projekto rezultatas. Projektas buvo įgyvendinamas kūrybinių dirbtuvių ir bendros kūrybos principu: Lietuvos ir Ukrainos teatro ir šokio meno profesionalai – režisieriai Andrius Pulkauninkas (LT) ir Maria Koreneva (UA), prodiuseris Sandro Garibašvili (UA), choreografė Goda Laurinavičiūtė (LT) ir kiti menininkai – vedė projekto dalyviams kūrybines dirbtuves ir repeticijų metu kartu su jais plėtojo spektaklio koncepciją. Įsigilinę į teatro meno specifiką, susipažinę su režisūros, scenografijos, vaizdo ir muzikos spektakliui kūrimo metodais VU studentai ir ukrainiečių jaunimas profesionalių menininkų padedami savo istorijas pavertė šokio kalba.

Vienos iš projekto kūrybinių dirbtuvių vadovų, režisierės ir pedagogės iš Charkivo Marijos Korenevos žodžiais, „Starting Point“ – tai „stebinantis, šviežias ir nuoširdus“ projektas, kurio vienas iš prieskonių – lietuvių ir ukrainiečių jaunimo bendradarbiavimas ir sąveika spektaklio kūrybos procese. „Tikiu, kad šokio spektaklis „Starting Point“ bus kažkas tikrai įsimintino ir netikėto“, – į premjerą kviesdama sakė M. Koreneva.

VU Ukraina

„Starting Point“ | S. Lukoševičiaus nuotr.

Lėšos, surinktos už bilietus į šokio spektaklį „Starting Point“, bus skiriamos VU fondo projektui „Parama Ukrainos akademinei bendruomenei“, taip solidarizuojantis ir išreiškiant palaikymą Ukrainos valstybei ir projekte „Starting Point“ dalyvaujantiems ukrainiečiams.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!