Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 13 liepos d. 13:46
2028 m. Europos kultūros sostinė bus Česke Budejovicai
europos kultūros sostinė 2028 Česke Budejovicai

Česke Budejovicai. Pranešimo spaudai nuotr.

Renkant 2028 m. Europos kultūros sostinę į konkurso finalą pateko du Čekijos miestai – Broumovas ir Česke Budejovicai. Ir jau paaiškėjo konkurso nugalėtojas – tai Česke Budějovicai.

Europos Sąjunga vieneriems metams suteikia Europos kultūros sostinės titulą vienam ar keliems Europos miestams, kurie turi galimybę pristatyti Europai savo kultūrinį gyvenimą ir raidą. Iki šiol šį titulą gavo du Čekijos miestai – Praha (2000 m.) ir Pilzenas (2015 m.).

Susiję:

Česke Budejovicai buvo įkurti kaip karališkasis miestas XIII amžiaus viduryje. Dėl palankios vietos senajame druskos maršrute tarp Prahos ir Linco, palei kurį vėlesniais metais buvo nutiestas pirmasis Europoje geležinkelis su arklių traukiamais traukiniais, miestas augo ir tapo vis svarbesnis. Nepaisant daugybės karų ir gaisrų, kurie miestą užklupdavo viduramžiais, iki šių dienų čia išliko daug įdomių paminklų.

Česke Budejovicų centras yra kvadrato formos aikštė pavadinta karaliaus Otokaro II vardu. Tai viena didžiausių aikščių Europoje, kurios plotas – lygiai vienas hektaras. Dėl to ji minima daugumoje čekų matematikos vadovėlių. Baroko laikotarpiu aplink aikštę buvo statomi gražūs namai su arkadomis, tarp kurių išsiskiria rotušės pastatas, vienas gražiausių Čekijoje. Labai malonu ilsėtis prie Samsono fontano, papuošto dailiomis baroko skulptūromis. Vaikštant po miesto centrą dar verta aplankyti Šv. Mikalojaus katedrą ir druskos namus.

Ką pamatyti Čekijoje? Pristatome 10 įdomiausių vietų Pietų Bohemijoje, tarp kurių rasite ir Česke Budejovicai miestelį – straipsnį skaitykite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!