Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 1 rugpjūčio d. 15:32
Taschen leidyklos knygoje „Tarot. The Library of Esoterica“ (2021) – 600 metų istorija nuo viduramžių iki šių dienų

Knyga „Tarot. The Library of Esoterica“ | Taschen leidykla

Debiutiniame TASCHEN Ezoterikos bibliotekos serijos tome autorė Jessica Hundley atskleidė įspūdingą Taro kortų istoriją. Knygoje nagrinėjama daugiau nei 500 kortų meninė ir simbolinė prasmė, iš kurių beveik pusė nebuvo publikuota. Tai pirmasis tokio pobūdžio vizualinis rinkinys, apimantis Taro istoriją nuo viduramžių iki šių dienų ir meniškai išdėstytas pagal 78 didžiųjų ir mažųjų arkanų kortų seką.

Įsigyti leidinį galima elektroninėje parduotuvėje www.2di.lt ir 2di pardavimo vietose.

Knyga „Tarot. The Library of Esoterica“ | Taschen leidykla

Knyga „Tarot. The Library of Esoterica“ | Taschen leidykla

Knyga „Tarot. The Library of Esoterica“ | Taschen leidykla

Tyrinėti Taro – tai tyrinėti save, priminti mūsų prasmės, tikslo ir ryšio su dievu sąveiką. Ši 600 metų tradicija atspindi ne tik Taro kortų, bet ir mūsų meninės raiškos kelionę bei būdus, kuriais perteikiama žmogaus istorija. Šimtai metų ir šimtai kūrybingų žmonių – mistikų ir menininkų – Taro kortas iš saloninio žaidimo įrankio pavertė į savęs tyrinėjimo sistemų visumą. „Tarot. The Library of Esoterica“ nagrinėjama galinga Taro, kaip mūzos, įtaka tokiems menininkams kaip Salvadoras Dalí ir Niki de Saint Phalle ir apžvelgia beveik 100 įvairių menininkų iš viso pasaulio, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie Taro kortų meno. Tomą papildo menininkės Penny Slinger pratarmė, ištraukos iš mąstytojų Éliphas Lévi, Carl Jung ir Joseph Campbell pasisakymų, Johanneso Fiebigo kortelių skaitymo vadovas ir Marcella Kroll esė apie orakulų kortas.

Knyga „Tarot. The Library of Esoterica“ | Taschen leidykla

knyga tarot

Knyga „Tarot. The Library of Esoterica“ | Taschen leidykla

„Thunderwing“ yra Los Andžele įsikūrusi daugiadisciplininė studija, kurią 2007 m. įkūrė Nic ir J. B. Taylor. Bendradarbiaudama ir įgyvendindama įvairius projektus, „Thunderwing“ kuria filmų, leidybos, mados, maisto, muzikos ir interjero dizaino prekės ženklus ir dizainą.

knyga tarot

Knyga „Tarot. The Library of Esoterica“ | Taschen leidykla

knyga tarot

Knyga „Tarot. The Library of Esoterica“ | Taschen leidykla

Susiję:

Bendraautoriai

Johannesas Fiebigas yra vienas sėkmingiausių Taro srities autorių ir psichologinės simbolių interpretacijos ekspertas. Pirmąją savo knygą jis išleido 1984 m. Nuo šių metų Fiebigo knygų parduota virš 2 milijonų egzempliorių, išleistų daugiau nei keliolika kalbų. 1989 m. jis įkūrė Königsfurt leidyklą, kuri vėliau tapo Königsfurt-Urania ir AGM-Urania leidyklomis, kurioms Johannesas Fiebigas vadovavo iki 2018 m. ir buvo jų bendrasavininku. Dabar jis yra nepriklausomas rašytojas, įsikūręs Kylyje.Marcella Kroll yra menininkė, tarologė, metafizikos mokytoja ir podcast’o Saved by the Spell vedėja. Ji yra Los Andželo viešosios bibliotekos programų direktorė, vedanti viešus Taro ir kitų būrimų pamokas paaugliams. Marcella Kroll yra dviejų populiarių orakulo kortų kūrėja.

Redaktorė

Jessica Hundley yra filmų kūrėja ir žurnalistė. Ji rašo žurnalams „Vogue“, „Rolling Stone“ ir „The New York Times“. Jessica Hundley yra knygų apie menininkus Dennisą Hopperį, Davidą Lynchą ir Gramą Parsonsą autorė. Savo darbuose Hundley dažnai tyrinėja kontrkultūrą, daugiausia dėmesio skirdama metafizikai, psichodelijai ir magijai.

Taschen“ – meno knygų leidykla, leidžianti knygas ir albumus apie architektūrą, dizainą, dailę, madą, fotografiją, šiuolaikinį meną, reklamą, keliones. Pradėjusi savo veiklą 1980 m. mažoje komiksų parduotuvėlėje Kelne, šiandien „Taschen“ jau turi savo firmines parduotuves didžiuosiuose Vakarų Europos ir JAV miestuose. Novatoriškumu ir kultūros temomis išsiskiriantys „Taschen“ leidiniai traukia akį ir vizualine estetika bei kokybe – patrauklios knygos bei albumai neretai tampa meno mylėtojų interjero detalėmis. Įsigyti „Taschen“ leidyklos knygas galima čia.

Daugiau „Taschen“ knygų aprašymų rasite čia.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!