Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 26 rugpjūčio d. 12:48
Parodos atidarymo proga MO muziejuje – festivalis vaikams

Nuotr. Manto Repečkos

MO muziejuje ketvirtadienį atidaryta paroda „Troleibuso ūsai“, skirta mažiausiems muziejaus lankytojams. Interaktyvią, meną bei literatūrą žaismingai jungiančią parodą tradiciškai palydės atidarymo renginiai. Sekmadienį MO muziejaus lankytojai kviečiami dalyvauti skirtingas veiklas apjungsiančiame „Troleibuso ūsų“ atidarymo festivalyje visai šeimai, kuriame – ne tik pažintis su paroda, bet ir teatro bei muzikos užsiėmimai skirtingo amžiaus vaikams.

Parodoje – nuo žinomų meno kūrinių iki troleibuso dalių

„Troleibuso ūsai“ – antroji MO muziejaus paroda vaikams. Jos kūrėjų teigimu, parodoje žaisti ir pažinti meną gali visa šeima, tačiau didžiausias dėmesys joje skiriamas 6–10 metų lankytojams.

Parodoje, sukurtoje bendradarbiaujant su vaikų ir paauglių literatūros programa „Vaikų žemė“, greta MO muziejaus kolekcijos kūrinių atsiduria literatūra – rašytojos Daivos Čepauskaitės bei parodos kuratorės Kotrynos Zylės kurti eilėraščiai bei tekstai, tikra knygų bibliotekėlė ar knygos apie miestą personažai.

Nuotr. Manto Repečkos

Ne mažesnis dėmesys parodoje skiriamas interaktyviai vaikų patirčiai bei pojūčiams: mažieji lankytojai kviečiami statyti savo skulptūrą, atpažinti netikėtus kvapus, sėsti už troleibuso vairo ar netgi pačiupinėti įspūdingą, retam miestiečiui pasiekiamą, tačiau puikiai pažįstamą atributą – tikrą troleibuso ūsą.

„Kurdami jau antrąją parodą, skirtą mažiausiems MO lankytojams, siekėme sukurti saugią aplinką vaikų žaidimams ir tyrinėjimui – tokią, kuri skatintų liesti, kurti, interpretuoti. Joje vyksta pirmos prasmingos pažintys su kultūra, o vaikai meną patiria kaip lengvai atpažįstamą ir suprantamą reiškinį, glaudžiai susijusį su jiems reikšmingais kasdienybės elementais“, – pasakoja MO muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė.

„Pojūčiai yra pagrindinis būdas pažinti pasaulį, ypač vaikui. Kvapas, garsas kviečia stabtelėti, ilgiau pagalvoti apie eksponuojamus kūrinius, susipažinti su kitais parodoje esančiais objektais, juos liesti,, uostyti, klausytis, ką įprastai ir daro vaikai. Šie patyrimai padeda sutelkti dėmesį. Be to, paroda pasakoja istoriją, o istorija visada stipresnė, jei papildoma ne tik vaizdais, bet visas jusles veikiančiais patyrimais“, – pasakoja parodos kuratorė, programos „Vaikų žemė“ kūrėja Kotryna Zylė.

Nuotr. Manto Repečkos

Festivalis visų amžiaus grupių vaikams

Jei naujoji paroda vaikams sujungia meną ir literatūrą, tai sekmadienį vyksiantis atidarymo festivalis visai šeimai į visapusišką kultūrinę patirtį taip pat įtrauks teatrą bei muziką. Nuo ryto iki vėlyvos popietės vyksiantys kūrybiniai užsiėmimai su teatru vaikams „Pradžia“ bei kūrybiniu duetu „Teptukas ir liežuvis“ tiks ir patiems mažiausiems – vos 6 mėn. sulaukusiems kūdikiams – ir vyresniems vaikams.

„MO muziejų ir teatrą „Pradžia“ sieja ilgametė draugystė kuriant kokybišką laiką šeimoms. Naujosios parodos atidarymo proga taip pat siekėme sukurti įvairiapusę kultūrinę patirtį, kurioje sau įdomiausią ir tinkamiausią veiklą atrastų visos amžiaus grupės – nuo kūdikių iki paauglių. Ne tik smagaus, bet ir naudingo, kiekvienam vaiko raidos etapui pritaikyto laisvalaikio veiklų vis dar stinga, todėl džiaugiamės drauge su MO galėdami pirmą kartą pakviesti į tokios apimties programą visai šeimai“, – sako teatro vaikams „Pradžia“ vadovė, parodos atidarymo festivalio programos organizatorė Aušra Paukštytė.

Pirmieji į teatrinius muzikos žaidimus kviečiami pasinerti mažyliai nuo 6 mėnesių iki 3 metų amžiaus. Nuo 10 val. 30 min. vyksiančių užsiėmimų metu žaidžiant sensorinius žaidimus bus ugdoma vaikų motorika ir kalba, o veikloje aktyviai dalyvaus ir suaugusieji, išmoksiantys namuose lengvai pritaikomų žaidimų bei kitų veiklų. Tuo tarpu 3–8 metų vaikai drauge su „Pradžios“ aktoriais leisis tyrinėti bei kurti savo miestą – nuo 11 val. jų lauks kūrybiniai užsiėmimai, leidžiantys Vilnių patirti improvizuojant, žaidžiant, judant bei fantazuojant čia pat, MO muziejaus erdvėje.

Nuotr. Manto Repečkos

Nuotr. Manto Repečkos

Įdienojus į istorijų bei muzikos tyrinėjimus kviečiami vyresnieji parodos atidarymo festivalio dalyviai. 12 val. vaikų ir suaugusiųjų nuo 6 metų lauks susitikimas su kūrybiniu duetu „Teptukas ir liežuvis“. Aktorė Sigita Pikturnaitė–Kamandulienė pakvies susitikimo dalyvius drauge kurti vieno keisto buto istoriją, kuri čia pat atgims dailininkės Gretos Alice piešiamose iliustacijose. Nuo 13 val. MO holas taps muzikos kūrimo laboratorija 10 ir daugiau metų sulaukusiems vaikams – naudodamiesi inovatyvia garso aparatūra ir instrumentais jaunieji kūrėjai semsis muzikos kūrimo žinių, čia pat eksperimentuos ir ieškos kiekvienam įdomiausio skambesio.

Festivalio veiklose dalyvauti galės kiekvienas, įsigijęs MO muziejaus bilietą.

MO muziejaus mažosios parodos vaikams „Troleibuso ūsai“ atidarymo festivalis visai šeimai – rugpjūčio 27 d. nuo 10.30 val. Daugiau informacijos: https://mo.lt/ivykiai/festivalis-vaikams/

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!