Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 5 rugsėjo d. 17:35
Rygos muziejai ir meno parodos rugsėjį
Rygos meno parodos ir muziejai rugsėjį

Rygos muziejai ir meno parodos rugsėjį

Rugsėjis – žinių ir mokslo mėnuo. Dažniausiai jis būna saulėtas ir gaivus, tad tai puiki proga suplanuoti trumpą kultūrinę išvyką. Ryga – puikus pasirinkimas tokiai kelionei. Peržiūrėkite, kiek daug įdomių parodų vyksta – Rygos muziejai ir meno parodos rugsėjį laukia Jūsų!


Latvijos nacionalinis dailės muziejus

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Paroda „R² Rūsiņš Rozīte“
2023 08 04–2024 01 07

Rygos meno parodos ir muziejai rugsėjį

Rūsiņš Rozīte. Dar gamtos. 1975 m. Popierius, litografija. Privati ​​kolekcija. Nuskanuotas

Maksimaliai minimalistinis, R² – taip save apibūdino Rūsiņš Rozīte (1943–1978). Menininko kūrybinis įvairiapusiškumas buvo fenomenalus – grafika, tapyba, knygų iliustracijos, scenografija. Rūsiņš daug mąstė ir dirbo, dalyvavo akademijos baliuose, teatro spektakliuose ir renginiuose. Įvykių intensyvumas ir platus draugų ratas buvo savotiška būtinybė tyrinėti įvairias gyvenimo sritis. O šiame pačių susikurtame įvykių sūkuryje kaip vėjas atsirado ir dingo Rūsiņš.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Neverk! Feministinės perspektyvos Latvijos mene: 1965–2023 m.“
2022 07 15–2023 10 15

Rygos meno parodos ir muziejai rugsėjį

Per pastarąjį dešimtmetį muziejai ir parodų salės visame pasaulyje daugiau dėmesio skyrė moterims menininkėms. Idėja apie moters nebuvimą ankstesnių amžių meno istorijoje ir būtinybė iš naujo įvertinti nusistovėjusią ir kanonizuotą meno istoriją buvo iškelta 1972 m. Amerikos menotyrininkės Lindos Nochlin straipsnyje „Kodėl nebuvo puikių moterų menininkių?“. Feminizmui prireikė drąsos užmegzti kritišką santykį su šiuolaikinio meno pasauliu ir meno istorija, kur „vyrai genijai“ sukūrė meno kultą, marginalizuodami moteris.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Žalia ir žalesnė“
2023 08 19–2023 11 19

Rygos meno parodos ir muziejai rugsėjį

Trečioji paroda vaikams prieinama ir draugiška kalba pasakoja apie žmogaus ir gamtos sambūvį, kuris svarbus norint pažinti pasaulį. Dailės paroda skatina grožėtis gamtos turtais, įvertinti jos galią ir harmoniją. Didžiausias dėmesys skiriamas atsakomybės jausmui, paliečiant gamtos išteklių ir įvairovės išsaugojimo, ekologijos ir tvarumo klausimus.
Daugiau apie parodą.

Sandro Miller paroda „Malkovich, Malkovich, Malkovich: Pagarba fotografijos meistrams“
2023 08 26–2023 10 29

Rygos meno parodos ir muziejai rugsėjį

Sandro Miller. Bertas Sternas / Marilyn rožinėse rožėse (iš paskutinės sesijos, 1962). 2014 m. ©Sandro Miller / FIFTY ONE Antverpenas

Parodą rengia Latvijos nacionalinis meno muziejus (LNMA) kartu su Madride įsikūrusia kultūros vadybos įmone „diChroma photography“. Unikali meninės fotografijos paroda yra dviejų galingų kūrybingų asmenybių – Kubos kilmės amerikiečių fotografo Sandro Millerio ir garsaus amerikiečių kino ir teatro aktoriaus Johno Malkovičiaus – bendradarbiavimo rezultatas. Juos sieja ilgus metus trunkanti draugystė, o Malkovičius keletą kartų buvo Millerio modelis.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Latvijos nacionalinį dailės muziejų:


Dailės muziejus „Rygos birža“

Doma laukums 6, Rīga

Pietryčių Azijos meno kolekcija
2023 04 21–2024 04 14

Rygos meno parodos ir muziejai birželį

Kolekcija skirta susipažinti su turtingu Pietryčių kultūros paveldu. Azija, pilna spalvų, raštų, medžiagų, technikų, simbolių ir tradicijų.
Pietryčių Azija yra viena iš pačių įvairiausių pasaulio kraštų, kuriame per šimtmečius vietinės tradicijos susiliejo su kaimyninėmis Indijos, Kinijos, Australijos ir Okeanijos kultūromis. Regiono kultūros paveldui įtakos turėjo ir istoriniai jūrų prekybos keliai, ir Europos kolonijinės galios.
Daugiau apie parodą.

7-oji Rygos tarptautinė tekstilės ir pluošto meno trienalė „QUO VADIS?“
2023 06 16–2023 09 17

7-oji Rygos tarptautinė tekstilės ir pluošto meno trienalė – svarbus tarptautinis kultūros renginys, suburiantis dalyvius ne tik iš Latvijos ir kitų Europos šalių, bet ir iš Kanados, JAV, Japonijos, Brazilijos, Kosta Rikos, Pietų Afrikos, Taivano ir kitų šalių. Trienalė vienija 79 menininkus iš 30 šalių, kuriuos tarptautinė žiuri atrinko iš 237 pateiktų paraiškų.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti muziejų „Rygos birža“:


Taikomojo meno ir dizaino muziejus

Skārņu iela 10, Rīga

7-oji Rygos tarptautinė tekstilės ir pluošto meno trienalė „QUO VADIS?
2023 06 16–2023 09 17

 

7-oji Rygos tarptautinė tekstilės ir pluošto meno trienalė – reikšmingas tarptautinis kultūros renginys, sutraukiantis dalyvius ne tik iš Latvijos ir kitų Europos šalių, bet ir iš Kanados, JAV, Japonijos, Brazilijos, Kosta Rikos, Pietų Afrikos, Taivano ir kt. Trienalėje dalyvauja 79 menininkai iš 30 šalių, kurie buvo atrinkti tarptautinės žiuri atrankoje iš 237 paraiškų.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Taikomojo meno ir dizaino muziejų:


Romano Sutos ir Aleksandros Beļcovos muziejus

Elizabetes iela 57a, dz. 26, Rīga

Paroda „Vidiniai dialogai. Aleksandros Belcovos korespondencija, dienoraščiai, mažiau žinomi meno kūriniai“
2023 02 28–2024 01 27

Paskutinė Aleksandros Belcovos (1892–1981) darbų paroda Latvijos nacionaliniame dailės muziejuje surengta 2019 m., siūlanti plačiausią iki šiol tapytojos kūrybos retrospektyvą. Daugelio lankytojų nuomone, viena įdomiausių ekspozicijos skilčių buvo citatos iš Aleksandros Belcovos dienoraščių ir susirašinėjimo. Tragiški 2022 m. politiniai įvykiai suteikia ypatingą skambesį ir aktualumą tiek tam, ką parašė menininkė, tiek ir faktams iš jos biografijos.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Romano Sutos ir Aleksandros Beļcovos muziejų:


Meno centras „Zuzeum“

Lāčplēša iela 101, Rīga

Paroda Regėjimo laukas
2023 09 08–2023 12 03

„Regėjimo laukas“ yra eklektiškas 80 meno kūrinių derinys (įskaitant paveikslus, skulptūras ir garso bei vaizdo laikmenas) iš didelės Zuzāns kolekcijos. Meno kūriniai yra epochos, sukurtos veikiant įvairioms politinėms sistemoms, kultūrinėms srovėms ir socialinėms normoms, įrodymas. Ekspozicija kviečia lankytojus susimąstyti, kaip jų santykiai su savimi veikia jų gebėjimą užmegzti sveikus ryšius su kitais visuomenės nariais – nuo romantiškų partnerysčių iki politinių aljansų ir žmonių bei nežmogiškų būtybių sambūvio.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti meno centrą „Zuzeum“:


Meno galerija MuseumLV ir kultūros centras Grata JJ

Andreja Pumpura iela 2, Rīga

Grupinė paroda „Kitas pasaulis“
2023 09 15–2023 10 28

R. Rusmanis „Prie stalo“, aliejus / drobė, 100 x 100 cm, 2020 m.

Parodos dalyvių – Annos Afanasjevos (1981), Magonės Boleiko (1985), Mārītes Guščikos (1980) ir Ronaldo Rusmanio (1981) meninis požiūris kardinaliai skiriasi, o tai paaiškina pasirinktos parodos temą ir pavadinimą – apie parodos įvairovę, šiuolaikinį pasaulį kaip neginčijamą dominavimą pasauliniame kontekste. Tema yra vienas iš svarbiausių pasaulio socialinių procesų akcentų, kur keiksmažodžiai yra teisėtas globalios egzistencijos modelis.

Kaip rasti meno galeriją MuseumLV ir kultūros centrą Grata JJ:


Šiuolaikinio meno centras „Kim?“

Sporta iela 2 k-1, Rīga

Indrikio Ģelzis personalinė paroda „Vandeningos dienos akis“.
2023 08 25–2023 10 08

Didžiausioje iki šiol savo parodoje Indriķis Ģelzis atkreipia dėmesį į „skystą modernų“ individą, apimtą audringų pokyčių jūros. Tarpininkaujant mūsų visuomenei, gyvenančiai dūžtančio srauto, persmelkiančio santykių, identitetų ir ekonomikos politikas, „Vandeningos dienos akis“ yra odė suasmenintai, analogiškai kibernetinei erdvei, maskuojančiai save po viešojo baseino vizualinių panašumų ir kontekstinės prasmės folija.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti šiuolaikinio meno centrą „Kim?“:


Rygos Art Nouveau stiliaus muziejus

Alberta iela 12, Rīga

Paroda Vandens lelijos
2023 07 13–2023 10 08

Rygos muziejai ir meno parodos rugpjūtį

Šlovinguoju vasaros žydėjimo laikotarpiu muziejus kviečia apžiūrėti gėlių temai skirtą parodą „Vandens lelijos“. Eksponuojami taikomosios dailės objektai, indai, interjero dekoracijos, atvirukai ir siuvinėjimai iš 12 Latvijos muziejų ir privačių kolekcijų.
Daugiau apie parodą.

Paroda 1900 metų vasara. Tekstilė ir audiniai
2023 06 08–2023 11 05

Rygos muziejai ir meno parodos rugpjūtį

„Rygos Art Nouveau Center“ muziejus, bendradarbiaudamas su belgų tekstilininku ir kolekcininku Marku van Hoe bei Belgijos Karalystės ambasada rengia parodą „1900 metų vasara. Tekstilė ir audiniai“.

Joje nagrinėjama daugiau nei penkiasdešimt XX amžiaus pradžios artefaktų, apibūdinančių art nouveau laikotarpio tekstilės dizaino raidą. Unikalią Marko van Hoe kolekciją Latvijoje galima pamatyti pirmą kartą. Parodoje eksponuojami piešiniai su įvairių gėlių ir augalų stilizacija, atitinkantys art nouveau mados reikalavimus ir skirti pramoninei tekstilės gamybai. Keletas jų buvo skirti tekstilės fabrikams, gaminusiems epochos naujieną – žakardo audinį interjerui ir baldams. Menininkai, pasitelkę modernias to meto priemones – specialų grafinį popierių, sukurtą piešiniui pritaikyti ir modifikuoti techniniame gamybos procese. Parodoje taip pat pristatomi keli audinių pavyzdžiai, išsiskiriantys aukšta menine kokybe, skatinantys atkreipti dėmesį į detalių tyrimą ir kuriantys estetinį malonumą.
Daugiau apie parodą.

Nuolatinė ekspozicija

Rygos Art Nouveau stiliaus muziejus

Muziejaus kolekciją sudaro art nouveau stiliaus objektai, pagaminti arba naudoti Rygoje ir Latvijos teritorijoje XX amžiaus pradžioje. Tarp surinktų objektų yra baldų, interjero dizaino ir taikomosios dailės dirbinių, drabužių ir aksesuarų, meno kūrinių, namų apyvokos daiktų, fotografijų, dokumentų, spaudinių, paminklų, susijusių su Konstantino Pēkšeno gyvenimu, kūryba ir kt.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Rygos Art Nouveau stiliaus muziejų:


Galerija „ISSP“

Berga Bazārs, Marijas iela 13 k.3, Rīga

Arni Balčus paroda „Scena“
2023 09 15–2023 11 16

Arni Balčus parodos „Scena“ pagrindinis dėmesys skiriamas alternatyviajai šių dienų jaunimo subkultūrai. „Scena“ – tai muzikines šaknis turinti bendruomenė Rygoje, savo piką patyrusi po pandemijos, kai alternatyvios muzikos grupių koncertai Depo, Respublikoje ir Lastadijoje tapo svarbia jaunimo socializacijos ir kūrybinės saviraiškos platforma. Ši paroda, kurios branduolį sudaro Balčus fotografijos, yra ne tik šio laikmečio reiškinio dokumentacija, bet ir pačios subkultūros aplinka – parodoje bus galima pamatyti ir jaunimo darbus, vyks įvairūs renginiai, įskaitant koncertą ir poezijos vakarą.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti galeriją „ISSP“:


Galerija „Putti“

Peitavas  5-31, Rīga

Elitos Patmalniece paroda „Tik dabar egzistuoja“
2022 04 13–2023 12 31

Tik dabar egzistuoja – yra būtent tai, kas yra. Elita meno erdvę sukūrė kaip atsidavimą kiekvienam iš mūsų. Meno kūrinys, priverčiantis apsidairyti, pajusti energiją, laiką ir akimirką, kuri nuolat kinta. Parodos lankytojai gali tiesiogine prasme patekti į Elitos sukurtą pasaulį, pamatyti save iš kelių pusių kaip parodos dalį, iš naujo susipažinti su skirtingais savo asmenybės aspektais. Įžengus į spalvingą gyvenimo sūkurį, keliaujant į jo centrą, galime pamatyti būtent tai, kas šiuo metu yra svarbu kiekvienam iš mūsų. Išgyventi, jausti, būti dėkingiems už tai, ką turime.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti galeriją „Putti“:


Meno centras „Digital Art House“

Skolas iela 2, Rīga

Susiję:

Multimedijos parodos – tai naujas būdas patirti meną: grandiozinio mastelio pasaulinio garso menininkų paveikslų projekcijos, animuotos skaitmeninių menininkų, lydimos kvapą gniaužiančios muzikos. Visa tai – ramioje, modernioje atmosferoje. Nebūtina būti meno žinovu ar turėti tapybos technikų žinių, kad apsilankęs parodoje gautum teigiamų emocijų vandenyną.

„Išsvajotoji Japonija“

Paroda paremta pasauliniu reiškiniu tapusia Japonijos vizualiųjų menų (1600–1868) kryptimi – ukiyo-e graviūromis.
Vėliau graviūros sužavėjo madingus Europos menininkus, būtent iš jų impresionistai sėmėsi įkvėpimo, perėmė naujus išraiškos būdus.

Pažodiniu vertimu ukiyo-e reiškia „plaukiojantis pasaulis“, iš pradžių vadintas „mirtinguoju pasauliu“. Vėliau buvo persigalvota ir pradėta suvokti kaip „prabėgančių malonumų pasaulis“ ir „meilės pasaulis“.

Ukiyo-e spaudiniai dėl savo plataus paplitimo Edo laikotarpiu (dabartinis Tokijas) yra sąlyginai pigūs. Iš pradžių jie turėjo grynai utilitarinę funkciją: reklamavo įvairaus populiarumo ir prestižo linksmų kvartalų gyventojų paslaugas, vaizdavo kabuki teatro aktorius, iliustravo visokią fantastiką.

„Digital Art House“ meno erdvėje ukiyo-e kryptis bus pristatyta kaip žavus panardinimo šou, lydimas muzikos.

Parodos trukmė: 37 min.

Daugiau apie parodą.

„Nuo Monet iki Kandinskio“

Multimedijos ekspozicija vienija 14 žymiausių modernizmo atstovų šedevrus – XIX–XX a. meno judėjimų kolekciją.
Unikali animacinių paveikslų kompozicija su muzikos akompanimentu sukuria nuostabią atmosferą, panardinančią žiūrovus į genialių protų kuriamą pasaulį.

Paroda kviečia keliauti į XIX amžiaus pabaigos ir XX amžiaus pradžios meno pasaulį, kai kultūra ir visuomenė patyrė nepaprastų globalių įvykių. Tuo metu šiems didiesiems menininkams pavyko atrasti neišsenkamą prasmės šaltinį, kuriame „tradicija“ matė tik chaosą ir kvailumą.

Jų paveiksluose yra daugybė vizualinių galvosūkių, kurie žiūrovą panardina į netikėtų kontrastų ir ryškių, nepamirštamų emocijų labirintą. Šiandien, pasitelkus skaitmenines technologijas, šie paveikslai įgauna naują gyvenimą ir prasmę.

„Digital Art House“ leidžia žmogų perkelti į kitą erdvę ir pasinerti į genijų Monet, Kandinsky, Edgar Degas ir daugelio kitų darbus, apsuptus šviesos ir garso šokio. Tai kelionė į modernizmo pasaulį per technologijas, kurios apšviečia ir formuoja visiškai naują požiūrį į meną.

Parodos trukmė: 57 min.
Daugiau apie parodą.

„Hieronymus Bosch. Alegorijos. Slapti ženklai“

Hieronymus Bosch paveikslai ne tik vizualiai intriguoja, jie alsuoja alegorijomis ir įvairiais simboliais.
Daug simbolių laikui bėgant prarado savo prasmę, tačiau didelė dalis vis dar yra suprantami ir interpretuojami. Pavyzdžiui, vaisiai ir uogos menininko darbuose simbolizuoja nuodėmingą seksualumą, dideli paukščiai – nepasotinamą žmogaus geismą, stikliniai vamzdeliai ir kolbos – bergždžias alchemikų pastangas įminti gamtos paslaptis, įvairūs simboliai rodo žmogaus polinkį lošti, taip pat rajumą, godumą, pavydą.

 

Daugiau apie parodą.

Kaip rasti meno centrą „Digital Art House“:


Šioje apžvalgoje pateikiame 2023 metų rugsėjo mėnesio Rygos meno muziejų ir parodų sąrašą, o visus su šiomis parodomis susijusius straipsnius bei naujausius mėnesinius muziejų ir parodų sąrašus rasite skiltyje Rygos muziejai ir parodos.

Ką pamatyti Rygoje, kai visos meno parodos aplankytos? Čia rasite 10 įdomiausių Rygos objektų, kuriuos parinkome Jums.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!