Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 18 rugsėjo d. 12:21
„M. K. Čiurlionio gimtadieniui“ – fortepijono žvaigždės Dmitrijaus Levkovičiaus rečitalis Nacionalinėje filharmonijoje

Dmitrijus Levkovičius. Fot. Emily Burns

2023 m. rugsėjo 20 d., trečiadienį, 19 val., Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 148-ojo gimtadienio išvakarėse, Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje M. K. Čiurlionio gimtadieniui skirtą rečitalį atliks pasaulinį pripažinimą pelnęs pianistas Dmitrijus Levkovičius.

Kanadoje gyvenantis ukrainiečių kilmės menininkas D. Levkovičius turi net du pašaukimus – pianisto ir kompozitoriaus. Fortepijono meno jis mokėsi pas legendinį armėnų pianistą Sergejų Babajaną Klyvlende, o kompozicijos – Curtis muzikos institute Filadelfijoje.

Atlikėjas, paklaustas apie Čiurlionio gimtadieniui dedikuotą rečitalį, kurį atliks Filharmonijos Didžiojoje salėje, pažymi, kad tai bus gražiai subalansuota programa, o jos centre – itin įsimintinos Čiurlionio kompozicijos, greta kurių skambės keturios Chopino baladės ir Mozarto sonata. Dmitrijus Levkovičius neslepia susižavėjimo Čiurlionio fortepijonine kūryba, kurios „harmoninga kalba, polifoninis mąstymas ir išskirtinis kūrėjo balsas negali būti lengvai sulyginami su kitų kompozitorių opusais“. M. K. Čiurlionio namų kvietimas tapti ketvirtus metus vykdomo muzikinio projekto „Čiurlionio dialogai“ dalimi pianistui tapo puikia proga atrasti Lietuvos balsą – Mikalojų Konstantiną Čiurlionį. „Turėjau laisvę rinktis iš daugiau nei aštuonių valandų jo fortepijoninės muzikos ir atradau nuostabius šedevrus. Čiurlionis turėjo labai unikalų balsą, ir aš nekantrauju jį pristatyti savo koncerte Vilniuje“, – laukdamas susitikimo Vilniuje mintimis dalinosi D. Levkovičius.

Šią programą pianistas rugsėjo 22-ąją, M. K. Čiurlionio gimtadienio dieną, pakartotinai atliks ir Estijos sostinėje Taline. M. K. Čiurlionio namų vadovo Roko Zubovo teigimu, „taip bendromis M. K. Čiurlionio namų ir Tytuvėnų festivalio pastangomis garsas apie Čiurlionio muziką skleidžiasi po pasaulį. Tegul išgirsta pasaulis Čiurlionio balsą. Ypač tada, kai jis skamba šių dienų talentingiausių pianizmo žvaigždžių rankomis“.

D. Levkovičius yra koncertavęs tokiose pasaulio koncertų salėse kaip Niujorko „Carnegie Hall“, Paryžiaus Eliziejaus laukų teatras, Berlyno filharmonija, Frankfurto Senoji opera, Pekino nacionalinis menų centras, Gulbekiano fondo salė Lisabonoje. Pianistas yra daugybės tarptautinių konkursų Vokietijoje, Kinijoje, Portugalijoje, Italijoje, JAV laureatas, pelnė publikos ir specialiuosius prizus, tarp kurių – už geriausią Fryderyko Chopino kūrinių atlikimą.

Koncertas „M. K. Čiurlionio gimtadieniui“, vainikuosiantis nacionalinio „M. K. Čiurlionio kelio“ menininkui dedikuotą renginių ciklą, – tai ketvirtasis M. K. Čiurlionio namų vykdomo muzikinio projekto rečitalis. 2020 m. pradėta kurti tradicija – paminėti unikalaus Lietuvos dailininko, kompozitoriaus gimimo dieną klausantis įžymių Lietuvos ir užsienio pianistų – sėkmingai pasiekia ne tik vietinių klausytojų širdis, bet ir didžiąsias užsienio scenas, kuriose projekto dalyviai, įtraukdami Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą, ir toliau su malonumu atlieka jo kūrinius, taip garsindami mūsų šalies kultūrą ir, žinoma, Čiurlionį. Projekte jau dalyvavo ir Čiurlionio kūrinius interpretavo pianizmo ž


vaigždės Aleksėjus Volodinas (2022 m.), Hovardas Gimse (2021 m.) ir Peteris Laulas (2020 m.). 2024 metais planuojama, kad M. K. Čiurlionio gimtadienio koncerte pasirodys N. Rubinsteino konkurso nugalėtojas, vienas garsiausių pasaulyje Lenkijos pianistų Szymonas Nehringas.

 

Šių metų koncertas, kaip ir ankstesni, rengiamas kartu su VšĮ „Tytuvėnų festivalis“ ir Lietuvos nacionaline filharmonija. Koncerto rengėjai kviečia kartu švęsti 148-ąjį Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtadienį rugsėjo 20 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Bilietus platina Kakava.lt. Daugiau informacijos www.mkcnamai.lt

Rengėjai:
M. K. Čiurlionio namai Vilniuje
VšĮ „Tytuvėnų festivalis“
Lietuvos nacionalinė filharmonija

Projektą finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba

Rėmėjas:
Vilniaus miesto savivaldybė

Partneriai:
Nacionalinis M. K. Čiurlionio kelias
VšĮ „Impetus musicus“
Knygynų tinklas VAGA

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!