Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 30 lapkričio d. 12:08
Didžiosios salės atidarymo proga – visą dieną „Radio Vilnius“ transliacijos iš LNDT kavinės
Radio Vilnius

Pranešimo spaudai nuotr.

Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) Didžiosios salės atidarymo proga gruodžio 1 d. žiūrovų laukia speciali radijo programa. Penktadienį visai dienai teatro kavinėje „Nacionalinė“ įsikurs radijo stotis „Radio Vilnius“, tądien tiesiogiai transliuosianti iš Gedimino prospekto.

„Bendruomenės radijas „Radio Vilnius“ siekia aktyviai dalyvauti kultūriniame gyvenime, generuoja naujas idėjas, leidžia bendrauti žmonėms iš įvairių sričių. Tad sulaukę LNDT pasiūlymo, neabejodami sutikome kartu sukurti pilną garsų ir pokalbių programą“, – sako radijo įkūrėja Kotryna Briedytė.

Gruodžio 1 d. vakare Didžiojoje salėje įvyks spektaklio „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“ premjera. Taksofone vilniečių išsakytomis mintimis paremtą operą pristato trys partneriai: Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) ir prodiuserinė kompanija „Operomanija“. Laukti premjeros žiūrovai kviečiami klausantis specialios radijo programos. Susidomėję gali ateiti į kavinę „Nacionalinė“ (Gedimino pr. 4) ir stebėti transliacijas bei pokalbius vietoje, o negalintys atvykti į teatrą, radijo gali klausyti internetu.

„Sekdami Kamilės Gudmonaitės operos sumanymu atskleisti Vilniaus gyventojų neišsakytas mintis, norėjome šventinę dieną teatre įkurti dar vieną su Vilniumi susijusį meno kūrinį. Po diskusijų apie parodas ir instaliacijas nusprendėme, kad tas meno kūrinys galėtų būti „Radio Vilnius“ – šio miesto radijas, transliuojantis miesto gyventojų parinktą muziką ir balsus, laidas, kurios dažnai siejasi tiek su miestu, tiek su menais.  Radijo transliacija taip pat yra puikus formatas pokalbiams su menininkais apie teatro muziką, Lietuvos nacionalinio dramos teatro erdves ir istoriją. Klausydamiesi „Radio Vilnius“ penktadienį galėsite dalyvauti Didžiosios salės atidaryme net nebūdami teatre“, – sako LNDT meno vadovė Eglė Švedkauskaitė. Ji kartu su kolega Antanu Obcarsku pradės šventinę programą 9 ryto laida „Mes jau dirbame“, kur dalinsis įžvalgomis apie teatrą ir kūrybą, pakalbins keletą teatro darbuotojų.

„Nacionalinė“

„Nacionalinė“ | D. Matvejev nuotr.

Po rytinės laidos skambės muzika iš įvairių spektaklių laidoje „Sukasi planetos“, vidurdienį laukia pokalbis apie madą ir meną su LNDT aktore Vaiva Mainelyte laidoje „Puota“, kurią ves mados žurnalistė Deimantė Bulbenkaitė ir meno kuratorius Audrius Pocius. 13 val. suplanuotas LNDT aktoriaus Gedimino Rimeikos DJ setas, 14 val. LNDT generalinį direktorių Martyną Budraitį apie pastato rekonstruciją kalbins architektas Matas Šiupšinskas, 15 val. mintimis dalinsis „Operomanijos“ (vieno iš premjeros koprodiuserių) vadovė Ana Ablamonova ir reklamos specialistė Stefanija Jokštytė, 16:30 radijo eteris atiteks kompozitoriams: Agnei Matulevičiūtei, Gintarui Sodeikai, Ritai Mačiliūnaitei ir Dominykui Digimui, o 18 val. programą užbaigs tarpdisciplininio meno kūrėjo Ugniaus Gelgudos DJ setas.

„Drauge su „Radio Vilnius“ sudarėme visos dienos muzikinę ir pakalbių programą su teatrą kuriančiais ir  reflektuojančiais žmonėmis. Teatro atidarymas įsiamžins pokalbiais, kurių galėsite klausytis internetu arba gyvai pas mus, teatre“, – sako LNDT meno vadovas Antanas Obcarskas.

Speciali „Radio Vilnius“ x LNDT Didžiosios salės atidarymo (gruodžio 1 d.) programa:

9:00 „Mes jau dirbame“ (Antanas Obcarskas, Eglė Švedkauskaitė)

11:00 „Sukasi planetos“ (muzika iš spektaklių)

12:00 „Puota“ (Audrius Pocius, Deimantė Bulbenkaitė, Vaiva Mainelytė)

13:00 Gediminas Rimeika DJ set

14:00 Matas Šiupšinskas x Martynas Budraitis

15:00 Stefanija Jokštytė x Ana Ablamonova

16:30 Agnė Matulevičiūtė x Gintaras Sodeika, Rita Mačiliūnaitė, Dominykas Digimas

18:00 Ugnius Gelguda DJ setas

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!