Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 6 gruodžio d. 18:37
Pamėgtuose Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektakliuose – nauji veidai
Isvarymas

„Išvarymas“ | D. Matvejev nuotr.

Nuo šių metų gruodžio vėl veikia po rekonstrukcijos atnaujinta Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) Didžioji salė, į ją sugrįžta seniau čia rodyti spektakliai. Kai kuriuose iš jų žiūrovai išvys naujus aktorius. Dublerių atsiras ir Naujosios bei Mažosios salės spektakliuose.

Viena labiausiai užimtų LNDT trupės aktorių Toma Vaškevičiūtė leidžiasi į naują gyvenimo etapą – išeina gimdymo ir motinystės atostogų – todėl ją įvairiuose spektakliuose pavaduos trys aktorės. Spektakliuose „Raganosiai“ (rež. Antanas Obcarskas) ir „Miegantys“ (rež. Oskaras Koršunovas) Tomos vaidmenis perims Žygimantė Jakštaitė, Oskaro Koršunovo „Tartiufe“ vilioklę Elmirą, kol Tomos Vaškevičiūtės nebus, vaidins Rimantė Valiukaitė, o Lauros Kutkaitės režisuotoje „Sirenų tyloje“ į sirenų komandą įsijungia Oneida Kunsunga. Kituose spektakliuose, kur vaidina Toma Vaškevičiūtė, jau yra dublerės, todėl jos ir pakeis aktorę.

tartiufas

„Tartiufas“ | D. Matvejev nuotr.

Teatre nuo šiol vaidmenį turės ir reperis Vytautas Medineckas, žinomas Ironvyto vardu, kuris spektaklyje „Išvarymas” (rež. O. Koršunovas) pakeis aktorių Irmantą Jankaitį. Spektaklyje „Lokis“, rež. L. Twarkowski, irgi išvysime naują aktorių – Povilas Budrys vaidins policininką vietoje Sauliaus Bareikio.

Vaidmeniu spektaklyje „Metamorfozė“ LNDT debiutavusi Vaidilė Juozaitytė nuo šiol vaidins Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektakliuose „Raganosiai“, kur dubliuosis su Aiste Zabotkaite, ir spektaklyje „Tartiufas“, kur dubliuosis su Agnieška Ravdo.

Lokis lndt

„Lokis“ | D. Matvejev nuotr.

Į Didžiąją sceną grįžtančiame spektaklyje „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ (rež. O. Koršunovas) Aurelijus Pocius vaidins vietoje Ryčio Saladžiaus ir Gerda Čiuraitė vietoje Gailės Butvilaitės.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!