Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2024 m. 6 vasario d. 16:08
NKDT spektaklis „Jaudulys“ su žinomais aktoriais atvyksta į Vilnių
Jaudulys

,,Jaudulys“ | D. Stankevičiaus nuotr.

Vasario 21 dieną Nacionalinis Kauno dramos teatras gastroliuos Vilniuje, Valstybiniame jaunimo teatre, kuriame pristatys spektaklį ,,Jaudulys“ pagal teatro publikos mėgstamo Ivano Vyrypajevo pjesę. Taip pat režisieriaus Aleksandro Špilevojaus spektaklyje suburta talentingų skirtinguose Vilniaus teatruose kuriančių bei NKDT trupės aktorių komanda.

,,Ką tik paskaičiavau, kad pastaruosius penkerius metus režisuoju skirtinguose Lietuvos miestuose, bet vis neužtenka laiko kūrybai sostinėje. Todėl su džiugesiu laukiu pirmųjų ,,Jaudulio“ gastrolių į Vilnių, į legendinį Jaunimo teatrą. Kuriant šį spektaklį, darniai bendradarbiavo Vilniaus ir Kauno menininkai. Vaidina dvi aktorių sudėtys: vieną sudaro NKDT trupė, o kitą mano atrinkti aktoriai iš skirtingų Vilniaus teatrų. Žinau, kad į spektaklį ateis nemažai draugų, kaimynų, kolegų, studentų. Yra dėl ko! Tai įspūdinga Ivano Vyrypajevo pjesė. Vilniaus žiūrovai itin vertina šio pasaulinio garso dramaturgo kūrybą, o jis pats jau ne sykį viešai pripažino savo meilę Lietuvai, Vilniui ir jo teatro pasauliui. Tad labai kviečiu atvykti pamatyti, kaip šią poetišką, jautrią, subtilaus humoro dozę turinčią pjesę atliks išskirtinio talento aktoriai: Nelė Savičenko, Mantas Zemleckas, Gytis Ivanauskas, Martyna Gedvilaitė ir Arnas Ašmonas. Taip pat išgirsite kerintį NKDT aktoriaus Dainiaus Svobono balsą. Pažadu, bus jaudinantis vakaras Jaunimo teatre“, – mintimis apie artėjantį spektaklį dalijosi režisierius Aleksandras Špilevojus.

NKDT Jaudulys

,,Jaudulys“ | D. Stankevičiaus nuotr.

Pjesės veiksmas vystosi Niujorke, žinomos amerikiečių rašytojos Uljos Richtės bute. Ambicingas lenkų žurnalistas ima iš įžymybės interviu, kuris yra labai svarbus visiems: žurnalistui jis gali tapti tramplinu į profesinę karjerą Niujorke, rašytojai – tai proga papasakoti tiesą, o galbūt vedžioti visus už nosies, kuriant dar vieną mitą apie save. Pjesė ,,Jaudulys“ – tai pasakojimas apie autorių, kuriantį ne tik meną, bet ir savo mitą – intensyviausią, ryškiausią bei pačią tikriausią realybę. I. Vyrypajevo tekstams būdinga sudėtingo santykio tarp praeities ir dabarties analizė taip pat pastebima šioje pjesėje. Iš Rusijos kilęs dramaturgas, aktorius ir režisierius Ivanas Vyrypajevas jau dešimtmetį gyvena Lenkijoje, turi šios šalies pilietybę, o prasidėjus karui Ukrainoje, jo pjesės buvo uždraustos Rusijos teatruose.

Premjera Nacionaliniame Kauno dramos teatre įvyko 2022 kovo 18 d.  Scenografiją spektakliui ir kostiumus sukūrė dailininkė Barbora Šulniūtė, muzikos autorius – Paulius Trijonis, vaizdo projekcijas rengė Paulius Jakubėnas. Taip pat spektaklyje personažus sukūrė aktoriai Deividas Breivė, Indrė Patkauskaitė, Gintautas Bejeris, Matas Dirginčius.

Spektaklis vyks 2024 m. vasario 21 d. 19:00 val. Valstybinio jaunimo teatro Didžiojoje salėje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!