Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2024 m. 17 gegužės d. 11:33
„Kinas po žvaigždėmis. Junior“ kviečia jaunuolius patirti tikrą kino festivalį

Pranešimo spaudai nuotr.

Birželio 3–7 dienomis mokyklinio amžiaus jaunimą ir šeimas į filmų seansus po atviru dangumi suburs kino festivalis „Kinas po žvaigždėmis. Junior“. Antrą kartą organizuojamas festivalis šiemet dienos metu vyks MO muziejaus terasoje ir pakvies jaunuosius žiūrovus išbandyti tikrą festivalinę patirtį.

„Lietuvoje veikia dešimtys festivalių, iš esmės orientuotų į suaugusius kino žiūrovus. Ir tik kurie iš jų į savo programą įtraukia po keletą filmų vaikams bei jaunimui. Tikime, kad jaunoji auditorija nusipelno jiems skirto kino festivalio, tikros festivalinės patirties. Tokiu būdu siekiame padėti jiems žengti pirmuosius savarankiškus žingsnius į kino pasaulį, auginti gero kino žiūrovų būrį“, – sako festivalio vadovė Andrė Balžekienė.

Į dieninius seansus žiūrovai kviečiami ateiti su mokyklos klase ir mokytojais, ankstyvojo vakaro  seansai ypač patogūs kino peržiūroms kartu su visa šeima. Festivalio žiūrovų lauks specialiai atrinkta filmų programa iš naujų ir ikoniškų kino istorijos filmų. Šį sezoną ypač didelį dėmesį  „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ skirs tikriems kino festivaliams būdingiems atributams: kvies rinkti geriausią filmą, gauti festivalio akreditaciją ar žygiuoti į seansus raudonuoju kilimu; vyks filmų pristatymai ir diskusijos po seansų, rengiami bendradarbiaujant su festivalio edukaciniais partneriais – kino mokykla „Youngblood“ bei emocinę paramą teikiančia „Jaunimo linija“.

Šiemet festivaliui pasirinkta patogi ir šeimų ir jaunimo tarpe populiari lokacija – MO muziejaus terasa. „MO veikla niekada neapsiribojo vien muziejaus sienomis. Šiltuoju metų laiku muziejaus lauko erdvėse suteikiame platformą įvairioms bendruomenėms, medijoms ir kūrėjams, suburiame skirtingo amžiaus bei interesų miestiečius, neabejingus kokybiškai kultūrai. Džiaugiamės, kad „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ į MO lauko erdves šiemet pakvies jauniausią auditoriją“, – sako MO muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė.

Kino po atviru dangumi festivalis „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ vyks MO muziejaus terasoje birželio 3–7 dienomis. Filmų programa – jau netrukus. Bilietus savo klasei ar mokyklai užsakyti galima el.paštu edu@pasaka.lt arba telefonu +37067287277.

Festivalį organizuoja jau 15 metų sėkmingai veikiančio vasaros kino festivalio „Kinas po žvaigždėmis“ komanda. 2023-aisiais įvyko pirmasis jaunimui skirtas festivalis, jį aplankė 2000 mokyklinio amžiaus jaunuolių.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!