Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2024 m. 7 lapkričio d. 23:27
Talino meno parodos ir muziejai lapkritį

Hilda Kamdron. Prakeiktas karas. Tartu miesto muziejus | Kaja Kärner. Kompozicija su laikrodžiu. 1955–1959 m. Estijos dailės muziejus | Motyvas iš nuotraukos: Johannes Mülber. Talino vaizdai ir peizažai. 1920-ieji. Talino miesto muziejus

Orai rudenį permainingi, tad, išvykus į trumpą kelionę, vieną dieną vis dar galime pasidžiaugti auksiniu rudeniu, o kitą, atėjus žvarbiems orams, nerti į muziejus. Toks metas puikiai tinka trumpoms išvykoms,kai norisi ir pakeliauti, ir pažinti meną. Mes siūlome apsvarstyti tokią kelionę į Taliną, pasidžiaugti puikiu Talino miestu ir susipažinti su Estijos menu. Talino muziejai ir meno parodos lapkritį laukia Jūsų!


KUMU meno muziejus

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Sirjos-Liisos Eelma paroda „Prarastos erdvės ilgesys“
2024 09 05–2025 03 30

Mandorla II. 2024 m. Aliejus ant drobės. Menininko sutikimu

Sirja-Liisa Eelma (1973) – minimalistiniu stiliumi dirbanti konceptuali tapytoja. Jos kūryboje nuolat pasikartoja tuštumos, tylos, bei matomo ir nematomo santykio temos. Sirjos-Liisos Eelmos kūrybai būdingas meditatyvumas ir švelnumas, kūriniai sukuria erdvę žiūrovui įsigilinti ir atsipalaiduoti. Menininkę žavi erdvės poetika, jos paveikslai ir instaliacijos dažnai yra konkrečios vietos, sukurti tariamo formų pasikartojimo, atspalvių bei motyvų žaidimų principu. Menininkė savo darbuose jautriai ir apgalvotai pasirenka spalvas, dažniausiai naudoja pastelinius atspalvius. Eelmos paveikslai kartais dvelkia sakraliu ryškumu, transcendencija, tarsi prarasto rojaus ilgesiu.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Kaip dingo Tartu“. Hildos Kamdron „Traumos ciklai“.
2024 11 14–2025 03 02

Hilda Kamdron. Prakeiktas karas. Tartu miesto muziejus

Nuolatinės sovietmečio meno ekspozicijos paroda „Konfliktai ir adaptacijos“ temas ir autorius papildo mažai žinomos dailininkės Hildos Kamdron (1900‒1972) kūryba, kurios didelė darbų dalis, deja, sunaikinta. Emocionalūs piešiniai išryškina ir karo destruktyvumą, ir gilų liūdesį bei žmogaus poreikį, susidūrus su šiuolaikinio gyvenimo tempu.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Pono N. gyvenimas ir mirtis. Urmo Lüysi pilietinės patalpos“
2024 10 04–2025 02 16

Motyvas iš nuotraukos: Johannes Mülber. Talino vaizdai ir peizažai. 1920-ieji. Talino miesto muziejus

Paroda „Pono N. gyvenimas ir mirtis. Urmo Lüysi pilietinės patalpos“ nukelia mus į išgalvoto veikėjo pono N. namą-muziejų, pasakojanti apie buržuazijos gimimą Estijoje, pasitelkiant naujus Lüüsi objektus ir kūrinius iš muziejaus rinkinių.
Daugiau apie parodą.

Jevgeni Zolotko paroda „Adomo paslaptis“
2024 05 31–2025 01 05

Jevgeni Zolotko. 2024 m. Gabrielos Urm nuotr

Jevgeni Zolotko (g. 1983) – vienas originaliausių šiuolaikinių Estijos menininkų. Jo personalinėje parodoje „Adomo paslaptis“ pristatomi naujausi menininko darbai, tarp kurių ir visai nauji, specialiai parodai sukurti darbai.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Tapatybės peizažai: Estijos menas 1700–1945 m.
Nuolatinė ekspozicija

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį KUMU muziejusNauja nuolatinė ekspozicija pasakoja apie Estijos meno istoriją, kuri vystėsi per daugiatautę Estijos istoriją, peraugant į paveldą, kuriame susilieja estų, baltųvokiečių ir rusų tradicijos. Didžiausias dėmesys skiriamas meno vaidmeniui visuomenėje ir formuojant įvairių bendruomenių tapatybę. Temos: baltųvokiečių ir estų vizualinės kultūros sąsajos, vaizdų reikšmės jaunoje Estijos nacionalinėje valstybėje, šiuolaikinio gyvenimo vizijos, moterų menininkių balsai, menas XX amžiaus trečiojo dešimtmečio autoritarinėje eroje ir Antrojo pasaulinio karo metais, vietos identiteto peizažų atsiradimas. Taip pat apžvelgiama, kokią įtaką vizualiniam tapatybių konstravimui, kartu su aukštuoju menu, padarė menininkai mėgėjai, dizainas ir grafinis dizainas bei profesionalaus meninio ugdymo plėtra. Kartu su aukštuoju menu, ekspozicija apžvelgia vizualinę šalies kultūrą platesniu mastu, pavaizduodama pomėgį menui ir meninį išsilavinimą tampriame ryšyje su grafiniu dizainu ir dizaino istorija.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Ateitis per vieną valandą: Estijos menas 1990-aisiais
Nuolatinė ekspozicija

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį KUMU muziejus

Raoul Kurvitz. Pentatoninė spalvų sistema II. Programa 01 ir 03. 1994–1999. Instaliacija. Estijos meno muziejus

Paroda nukrypsta nuo lūžio, kurį Estijos visuomenėje sukėlė Šaltojo karo pabaiga ir nepriklausomybės atgavimas. Estijoje 1990 metai buvo pereinamasis laikotarpis. Šalis buvo išlaisvinta iš Sovietų Sąjungos (1991 m.) ir pradėjo atstatinėti liberalią demokratinę visuomenę, pagrįstą rinkos ekonomika. Parodos pavadinimas pasiskolintas iš legendinės estų pankų grupės J.M.K.E. 1993-iųjų metų dainos žodžių, kuriuose užfiksuota absurdiška dešimtmečio atmosfera, apvertusi kone visas vertybes aukštyn kojomis.
Daugiau apie parodą.

Paroda Konfliktai ir prisitaikymai. Estijos sovietmečio menas (1940–1991)
Nuolatinė ekspozicija

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį KUMU muziejus

Ilmar Malin. Blėstanti saulė. 1968. Estijos dailės muziejus

Ši paroda reprezentuoja vieną galimą požiūrį į XX amžiaus antrosios pusės Estijos meną, kai jam buvo būdingi konfliktai ir prisitaikymas prie naujos, po Antrojo pasaulinio karo nusistovėjusios, politinės tvarkos. Tai, kaip sovietų valdžia suprato meno ir menininkų vaidmenį visuomenėje, kardinaliai skyrėsi nuo požiūrių, formavusių meną prieškario Estijos Respublikoje. Ketvirtojo dešimtmečio pabaigoje ir šeštojo dešimtmečio pradžioje Sovietų Sąjungoje vyravo griežtas stalininio socialistinio realizmo kanonas, pagal kurį menininkai turėjo realistiškai tarpininkauti ideologinėms komunistų partijos žinutėms. Šeštojo dešimtmečio antroje pusėje sovietinė visuomenė pamažu tapo liberalesnė, o partijos reikalavimai menui tapo ne tokie griežti, tačiau oficialūs nurodymai sovietinei kultūrai išliko iki devintojo dešimtmečio.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti KUMU meno muziejų:


Kadriorg dailės muziejus

Weizenbergi 37, Tallinn

Paroda „Nuo pirštinių iki Kölerio. Muziejaus kolekcijos gimimo istorija“
2024 09 21–2025 03 02

Koliažas: Johannas Köleris. Autoportretas. 1859 m. Estijos dailės muziejus / Pirštinių raštas: Estijos nacionalinis muziejus

Paroda nušviečia ankstyvąją Dailės muziejaus kolekcijos istoriją XX amžiaus 2–3 dešimtmetyje, pirmaisiais Estijos Respublikos dešimtmečiais, kai muziejuje buvo kaupiami etnografiniai artefaktai, tautiniai amatai ir kiti kultūros paveldo objektai. Paroda skirta Estijos dailės muziejaus 105-mečiui paminėti.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Atvira skulptūrų saugykla“
2022 05 18–2024 12 31

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį kadriorg dailės muziejus

Nežinomas menininkas. Belvederio Apolonas. XIX amžius. Estijos dailės muziejus

Skulptūra sudaro nedidelę, bet išskirtinę Estijos dailės muziejaus užsienio meno kolekcijos dalį, kuri iki šiol visuomenei buvo rodoma labai mažai. Pirmajame Kadriorgo pilies aukšte eksponuojama užsienio skulptūrų kolekcija leis apžvelgti Estijos istorinius ryšius su Vakarų Europos ir Rusijos skulptūromis. Kolekciją sudaro daugiau nei 250 kūrinių, sukurtų nuo XVIII iki XX amžiaus, o jo centre – skulptūros klasikos ir sovietinės Rusijos meno kopijos. Greta portretų yra nemažai figūrinės ir dekoratyvinės skulptūros pavyzdžių.
Atviros saugyklos ekspozicija leidžia iš arčiau pažvelgti į skulptūros meną, susipažinti su pagrindinėmis skulptūros technikomis ir medžiagomis.
Daugiau apie parodą.

Nuolatinė Kadriorg meno muziejaus paroda

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį kadriorg dailės muziejus

Aleksei Bogoljubov. Talino uostas. 1853. Estijos meno muziejus

Parodoje eksponuojami XVI–XVIII a. paveikslai, XVIII–XX a. olandų, vokiečių, italų ir rusų meistrų Vakarų Europos ir Rusijos taikomoji dailė ir skulptūra. Nuolatinėje Kadriorgo dailės muziejaus ekspozicijoje pristatoma Estijos dailės muziejaus užsienio meno kolekcijos grietinėlė, kurią daugiausia sudaro Vakarų Europos ir Rusijos XVI–XX a. paveikslai, skulptūros ir taikomoji dailė.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Kadriorgo dailės muziejų:


Mikkel muziejus

Weizenbergi 28, Tallinn

Paroda „Sooster 100. Vaizdas iš privačių kolekcijų“
2024 10 18–2025 05 04

Ülo Sooster. Peizažas su akimis. 1968 m. Privati ​​kolekcija

Nors Ülo Soosteris (1924–1970) gyveno trumpai, tačiau paliko tūkstančius piešinių ir paveikslų, kurie, nepaisant geležinės uždangos, yra Europos siurrealizmo istorijos dalis. Parodoje, skirtoje 100-osioms Sooster gimimo metinėms, pristatomi šio išskirtinai žaismingo kūrėjo, vieno svarbiausių Estijos pokario modernizmo novatorių, kūriniai iš privačių kolekcijų. Autoportretų galerija veiks kaip ekspozicija parodoje: joje eksponuojami muziejų kūriniai, pasakojama Soosterio gyvenimo istorija – nuo pogrindžio menininko, išstumto iš viešojo meno gyvenimo, iki reikšmingos XX amžiaus Estijos ir Rytų Europos figūros.
Daugiau apie parodą.

Nuolatinė muziejaus ekspozicija

Nežinomas dailininkas. Paukštidė. 18–19 a. Estijos meno muziejus

Nuolatinės muziejaus ekspozicijos pagrindą sudaro Europos ir Kinijos keramika ir porcelianas bei Vakarų Europos paveikslai iš buvusios Johanneso Mikelio kolekcijos.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Mikkel muziejų:


Niguliste muziejus

Niguliste 3, Tallinn

Paroda „Vienaragis užburtame miške“
2024 09 07–2025 04 06

Motyvas iš Švedijos karaliaus Gustavo II Adolfo ginkluotės kiraso. 1620–1621 m. Švedijos nacionaliniai istorijos muziejai

Vienaragis yra stebuklinga būtybė, mūsų pasakose gyvenanti daugybę metų. Šiandien vienaragis priklauso fantazijų ir populiariosios kultūros pasauliui, tačiau prieš kelis šimtus metų žmonės tikėjo, kad jis tikrai egzistuoja. Kas gi iš tiesų yra vienaragis ir kaip jis atrodo? Ar tai išdidus baltas arklys vešliais karčiais ir spiralės formos ragu, ar tai mažas purpurinis ponis su sparnais?
Daugiau apie parodą.

Nuolatinė Niguliste muziejaus ekspozicija

Hermeno Rodės dirbtuvės. Mikalojaus bažnyčios didžiojo altoriaus retabulas. Detalė. 1478–1481 m. Estijos meno muziejus

Niguliste muziejaus kolekcijoje saugoma pati nuostabiausia ir vertingiausia Estijos viduramžių ir ankstyvųjų naujųjų laikų bažnytinio meno dalis.
Daugiau apie parodą.

Viduramžių bažnytinis menas mažojoje koplyčioje
Nuolatinė ekspozicija

Mergelė Marija su Kūdikiu Kristumi. Apie 1500 m. Estijos dailės muziejus

Parodų erdvėje dviejuose Mažosios koplyčios aukštuose eksponuojamos viduramžių skulptūros ir mažesni altorių paveikslai iš Estijos dailės muziejaus kolekcijos. Nuolatinėje ekspozicijoje yra XIII–XVI a. meno kūriniai iš Estijos bažnyčių. Visiškai nauja galerija viršutiniame aukšte buvo sukurta taip, kad atkartotų bažnyčios istorinius interjero balkonus. Viduramžių laiptai, vedantys į galeriją, kadaise buvo naudojami norint patekti į balkoną, kur buvo susirinkimo suolai ir nedideli vargonai.
Daugiau apie parodą.

Nuolatinė bažnyčios varpų ekspozicija Niguliste bažnyčios bokšte

Mikalojaus bažnyčios Mergelės Marijos varpas Taline. C. von Ungern-Sternberg piešinys. 1829 m. Estijos istorijos muziejus

Pirmame viduramžių bažnyčios bokšto aukšte, į kurį galima patekti viduramžių laiptais ir moderniu stikliniu liftu, lankytojai gali apžiūrėti istorinių bažnyčios varpų ekspoziciją. Parodoje, esančioje 16 metrų lubų aukščio patalpoje, eksponuojama daugybė bažnyčių varpų nuo viduramžių iki naujųjų laikų, kai kurie iš jų buvo nulieti liejykloje, kadaise Rüütli gatvėje, šalia bažnyčios. Parodoje yra skyrius apie bokšto istoriją.
Daugiau apie parodą.


Adamson-Eric muziejus

Lühike jalg 3, Tallinn

Kajos Kärner paroda „Draugystė ir laikas“
2024 10 25–2025 03 16

Kaja Kärner. Kompozicija su laikrodžiu. 1955–1959 m. Estijos dailės muziejus

Kaja Kärner (1920–1998) buvo viena svarbiausių legendinės Tartu Friends – pirmosios pokario neoficialios meno grupės Estijoje – narių. Ji viena pirmųjų Estijos meno istorijoje kūrė abstrakčias kompozicijas ir koliažus, turinčius gerą ritmo ir spalvų pojūtį, o jos peizažinė tapyba yra viena įsimintiniausių šiame žanre. Lakoniška, apibendrinta formalia kalba menininkė puikiai fiksuoja epochos foną, o spalvų ir ironijos vaikštant peilio ašmenimis nestokojantys kūriniai leidžia pažvelgti į to meto kasdienybę.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Modernizmas ir įvairovė
Nuolatinė ekspozicija

Adamsono-Erico darbų koliažas: Apyrankė. 1964‒1968; Autoportretas (Piemuo). 1931 m.; Porcelianiniai indai. 7 dešimtmetis; Ispanijos peizažas su arbūzu. 1931. Visi meno kūriniai Estijos dailės muziejaus

Adamsonas-Ericas (1902‒1968) yra vienas ryškiausių Estijos modernistų menininkų. Jis buvo talentingas ir nepaprastai įvairiapusis kūrėjas, per savo gyvenimą tapęs legenda. Adamsonas-Ericas buvo vienas iš nedaugelio menininkų, vienodai stiprus ir kaip tapytojas, ir beveik visose taikomosios dailės bei dizaino srityse. XX amžiaus trečiajame dešimtmetyje Adamsonas-Ericas dėl daugybės kelionių buvo vienas reikšmingiausių Estijos meno kosmopolitų, gyvenęs ir dirbęs įvairiose Europos vietose. Jis taip pat buvo aktyvus ir drąsus Estijos kultūrinio gyvenimo dalyvis bei reikšmingas visuomenės veikėjas. Be to, jis aktyviai dalyvavo kuriant ir organizuojant Estijos meno gyvenimą, o pokariu buvo gerbiamu dailės mokytoju, paveikusiu kelias kartas.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Adamsono-Erico muziejų:


Fotografijos muziejus „Fotografiska“

Telliskivi 60a-8, Tallinn

Shepard Fairey paroda „Fotosintezė“
2024 11 02–2025 03 16

„Fotografiska“ muziejaus nuotr.

Shepard Fairey yra vienas žinomiausių ir labiausiai provokuojančių gatvės menininkų, savo kūrybinėje biografijoje skaičiuojantis daugiau nei 135 freskas, sukurtas įvairiuose pasaulio kampeliuose. Shepard, kaip menininko, proveržis – 2008 metai: prezidento kampanija su Baracko Obamos portretu ir OBEY drabužių prekės ženklo populiarumu. Dabar jo menas atkeliauja į Fotografiska, sujungiantis ankstesnius, naujus ir specialiai šiai parodai sukurtus kūrinius, susiliejančius į patrauklią vizualinę patirtį parodoje „Fotosintezė“.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Nude“
2024 09 13–2025 01 05

„Fotografiska“ muziejaus nuotr.

Susiję:

Per visą žmogaus gyvavimo istoriją nuogo kūno vaizdavimas mene mažai keitėsi: jis atspindėjo epochos grožio idealą, kurį dažniausiai kuria, renkasi ir vaizduoja vyrai. Kas nutiktų, jei pabandytume pakeisti istoriją? O jei pradėtume viską iš naujo ir išlaisvintume kūną iš šališko požiūrio? Kaip atrodytų naujas, modernus aktas ir ką jis pasakytų apie šiandieninę visuomenę?
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti muziejų „Fotografiska“:


Estijos taikomosios dailės ir dizaino muziejus

Lai 17, Tallinn

Jüri Kermik paroda Dviguba jungtis
2024 09 132024 12 01

Estijos taikomosios dailės ir dizaino muziejaus vizualas

Jüri Kermiko paroda „Dviguba jungtis“ – tai Jüri Kermiko personalinė paroda, kurioje nagrinėjama projektavimo proceso dinamika ir tai, kaip vienu metu galima atverti vaizdą į ateitį ir praeitį.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Estijos dizaino įvadas
Nuolatinė ekspozicija

Talino meno parodos ir muziejai spalį


Didžiausioje iki šiol nuolatinėje Estijos dizaino parodoje „Estijos dizaino įvadas“ – beveik 500 objektų, dizaino
darbų ar fotografijų iš daugiau nei 200 dizainerių ar įmonių. Paroda apima laikotarpį nuo praėjusio amžiaus pradžios iki šių dienų su Lorupo ir Liuterio gamyklų gamybos pavyzdžiais, taip pat tokiais darbais kaip Huumi pirties krosnelė, apdovanota Red Dot apdovanojimu, bei Mare Kelpman darbais.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Surinkti darbai
Nuolatinė ekspozicija

Talino meno parodos ir muziejai spalį


Estijos taikomosios dailės ir dizaino muziejuje dabar veikia didžiausia iki šiol nuolatinė Estijos taikomosios dailės paroda.
Antrame muziejaus aukšte esančioje ekspozicijoje, kurios plotas 450 m2, yra daugiau nei 2000 beveik 400 menininkų darbų. Parodoje apžvelgiama Estijos taikomosios dailės raida ir pristatomi šioje srityje dirbusių ir dabar dirbančių menininkų darbai nuo praėjusio amžiaus pradžios iki šių dienų – nuo ​​Adamsono-Erico iki Tanel Veenre.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Estijos taikomosios dailės ir dizaino muziejų:


 Galerija „Hobusepea“

Hobusepea St 2, Tallinn

Kadi Estland paroda „Menopauzės lido“
2024 10 30–2024 11 25

„Hobusepea“ galerijos nuotr.

Kadi Estland (g. 1973 m. Pernu) – menininkė, savo kūrybinėje praktikoje pasitelkianti tekstilę, instaliaciją, piešimą ir tekstus. Ji taip pat bendradarbiavo kuriant komiksus ir memus feministiniams žurnalams „Feministeerium“ ir „Kolkaplika“. Tarp Londono ir Talino gyvenanti Kadi 1997 m. baigė Estijos dailės akademiją ir dalyvavo daugelyje parodų Estijoje ir už jos ribų.
Daugiau apie parodą.

Alexei Gordin paroda
2024 11 27–2024 12 30

Kaip rasti galeriją „Hobusepea“:


Galerija „Draakon“

Killu Sukmit paroda „Pokalbiai su tigru“
2024 10 31–2024 11 23

„Draakon“ galerijos nuotr.

„Draakono“ galerijoje Killu Sukmit paroda „Pokalbiai su tigru“ pasakoja apie feministinį folklorą pasakose. Killu Sukmit yra grafikė, muzikantė.
Daugiau apie parodą.

Krista Leesi paroda
2024 11 25–2025 01 04

Kaip rasti galeriją „Draakon“:


„Kai“ meno centras

Peetri 12, Noblessner, Tallinn

9-oji Talino taikomosios dailės trienalė „Smulkios konstruktyvumo linijos“
2024 10 05–2025 02 16

„Kai“ meno centro nuotr.

Šių metų trienalėje pristatomi Baltijos ir Šiaurės šalių 27 menininkų ir vienos menininkų grupės kūryba. Parodos kuratorė – stiklo menininkė Maret Sarapu.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti meno centrą „Kai“:


Galerija „Tallinn Art Hall“

Vabaduse Väljak 6, Tallinn

Paroda „Vieta tarp nakties ir dienos“
2024 08 30–2024 12 08

Galerijos „Tallinn Art Hall“ vizualas

Paroda puoselėja menininkų ryšius, skatinamus jų kūrybinės raiškos. Tyrinėdami įvairius aspektus, jie gilinasi į klausimus, susijusius su miesto erdve, architektūra ir asmenine erdve. Kartais susikerta modernistinės, poetinės ar queer-feministinės perspektyvos, o kartais jos sklandžiai susilieja, išnarpliodamos kultūrines ir socialines vertybes, susijusias su kraštovaizdžiu ir (miesto) erdve. Vizijos svyruoja tarp praeities ir ateities, leidžiančios menininkams abstrahuoti kasdienį gyvenimą iki žinomo ir nežinomo ribos.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti galeriją „Tallinn Art Hall“:


Šioje apžvalgoje pateikiame 2024 metų lapkričio mėnesio Talino meno muziejų ir parodų sąrašą, o visus su šiomis parodomis susijusius straipsnius bei naujausius mėnesinius muziejų ir parodų sąrašus rasite skiltyje Talino muziejai ir parodos.

Ką pamatyti Taline, kai visos meno parodos aplankytos? Čia rasite 10 įdomiausių Talino objektų, kuriuos parinkome Jums.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!