1323 metų sausio 25-ąją Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas parašė laišką Liubeko, Zundo, Brėmeno, Magdeburgo, Kelno ir kitų miestų gyventojams, kuriame pirmą kartą paminėtas Vilniaus vardas. Nuo pastarosios datos praėjo jau 695 metai. Norėdama paminėti Lietuvos sostinės gimtadienį, „Vilniaus galerija“ pristato parodą „Vilnius tapytojų akimis“. Iki vasario 24 dienos „Domus galerijoje“ veikiančioje ekspozicijoje – trijų gerai žinomų Lietuvos menininkų – Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės, Jono Mackonio-Mackevičiaus ir Ričardo Zdanavičiaus – tapybos darbai.
Filomena Linčiūtė-Vaitiekūnienė (g. 1942) – Lietuvos scenografė, tapytoja. „Universalios menininkės pomėgis keliauti nesibaigia įvairių meno sričių keliais. Dailininkės pamėgtoje tapyboje įkūnyti jos įdėmiai stebimo miesto vaizdai, jautriai atskleista meilė gyvam miestui, giliai slypintis ilgesys dingusiam Vilniui, egzotiškiems kraštams. Dailininkė žavisi miesto architektūros ir gamtos sąveika. Jos peizažuose išnyra arba skęsta konkretūs, atpažįstami pastatai. Regis, viskas, ką matome yra laikina, nepastovu. Galima suprasti, kad dailininkė kuria besikeičiančio miesto viziją. Kyla įtarimas, jog dailininkę veikia ne tik dabartis, bet ir svajonės, praeitis, jaunystės patyrimai“ – sako Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė.
Galima suprasti, kad dailininkė kuria besikeičiančio miesto viziją. Kyla įtarimas, jog dailininkę veikia ne tik dabartis, bet ir svajonės, praeitis, jaunystės patyrimai.R. Bitinaitė-Širvinskienė
Mackonis Mackevičius (1922 – 2002) – Lietuvos tapytojas, literatas, menotyrininkas. „J. Mackonio drobėse nutapytas vaizdinių pasaulis nėra paprastas realybės atspindys. Kameriški, iškilmingi, ramybe spinduliuojantys Vilniaus peizažai – tai savitai dailininko pamatytas Lietuvos sostinės architektūros paveldas, trapus ir nepasiduodantis laiko apnašoms, niokojimams – tarytum iš pelenų atgimstantis feniksas. Su didele meile, lengvu impresionistiniu potėpiu kūrėjas tapė senąjį Vilnių – šventyklų miestą ir jų tyloje girdimą varpo dūžio skambesį, saugantį savo tradicijas ir verbų sekmadienių pavasarišką džiaugsmą, traukiantį muzikalia architektūrinių formų ir erdvių kaita, siaurų gatvelių paslaptimi,“ – rašo Kristina Miklaševičiūtė.
Ričardas Zdanavičius (g. 1956) – Lietuvos tapytojas, tapybos restauratorius. R. Zdanavičiaus eksponuojamiems darbams būdingi ryškūs ir saviti spalvų deriniai, geometrizuoti veikėjai, naujų išraiškos formų ir atlikimo technikų ieškojimas. Siužetiniuose dailininko paveiksluose personažai veikia nedidelėje, kamerinėje aplinkoje, buityje ar gamtoje. Kūriniuose spalvinėmis tapybos dermėmis perteikiamos veikėjų būsenos, jausmų protrūkiai, išgyvenamos situacijos. Vaizduojamas pasaulis subjektyviai sutvarkomas kontūrinėmis linijomis, viskas panardinama į objektų mozaiką.
Kviečiame apsilankyti!
KUR? „Domus galerijoje“ (P. Lukšio g. 32, Vilnius)
KADA? Paroda veikia iki vasario 24 dienos.
Įėjimas nemokamas.