Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 17 rugsėjo d. 07:38
Savaitgalio renginiai vaikams
Rugsėjis 18 - 20
MO lauke. Šeimų sekmadienis

Sekmadieniai MO muziejuje skirti šeimoms! Kviečiame jus į specialius šeimų sekmadienio užsiėmimus ir žaidimus MO terasoje. Užsiėmimai vyksta nuo 11 val. iki 13 val., o prisijungti galite bet kuriuo metu! Kūrybinius žaidimus 3-8 m. vaikams veda teatras vaikams „Pradžia“. Teatro žaidimai leidžia išbandyti naujas veiklos formas, persikūnijus į sugalvotą personažą ugdyti empatiją. Aktorių naudojamos improvizacijos technikos lavina mąstymą ir budrumą, o nuotaikingos temos išjudina vaizduotę. Pamatysime, kad geram šeimos laikui kartu nereikia įmantrių žaislų, gali užtekti vien savo balso, kūno ir fantazijos.
MO muziejus, rugsėjo 20 d. 11 val.

Tėtis / Mama + Vaikas. Peiliuko gamyba ir suvirinimo pagrindai

Kas yra metalas? Kaip jis jungiamas? Ir kaip pagaminamos didelės ar mažos konstrukcijos? Kas vyksta ir kodėl matyti tiek žiežirbų? Iškyla daug klausimų, į kuriuos kartu su vaikais rasime atsakymus ir viską išbandysime PRAKTIŠKAI! O išbandyti viską linksmiausia – kai vaikas turi tikslą. Šių dirbtuvių tikslas – padėti vaikui pačiam pasigaminti savo unikalų Peiliuką! O gal kitą įdomų žaisliuką?
Atviros metalo dirbtuvės, rugsėjo 19 d. 10 val.

Iliustracijų paroda „Pažiūrėk, ar skamba“

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse veiks Linos Eitmantytės-Valužienės iliustracijų paroda su interaktyviais papildymais „Pažiūrėk, ar skamba?“. Įprasta, kad knygų iliustracijos pirmiausia skirtos jas apžiūrėti. Dailininkė L. Eitmantytė-Valužienė kviečia iliustracijas ne tik apžiūrėti, bet ir jų paklausyti. Kaip? Pats paprasčiausias ir lengviausias būdas – pasitelkiant šiuolaikines technologijas ir naudojantis programėle išmaniesiems įrenginiams. Kaip tai veikia, matome dailininkės sumanytame ir iliustruotame projekte – dar spaustuvės dažais kvepiančioje knygoje „Skambanti ABC“, kurią išleido leidykla „Tyto alba“. Knygos bendraautoriai – poetas Antanas A. Jonynas, dainininkė ir kompozitorė Sigutė Trimakaitė ir programuotojas Vykintas Valužis. Knygoje iliustruotų abėcėlės raidžių langeliai atgyja – raidė tampa erdvine ir skleidžia jai sukurtą melodiją arba ritmą. Kitas būdas išgirsti skambesį žiūrint į iliustraciją – pasitelkiant vaizduotę susikurti garsus, kad iliustracijoje vaizduojami skambantys muzikos instrumentai ar muzikantai. Taip, kaip L. Eitmantytės-Valužienės iliustruotoje knygoje „Pasaka apie smuikininką Raimundą“ (autorė – Lapė Do; išleido labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“). Stebint kompozicijas su smuiko, pianino ir jo klavišų motyvais, nejučia mintyse suskamba ir šių instrumentų garsai.
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje paroda veiks iki spalio 23 d.

Knygos „Mažas kaip vabalėlis“ pristatymas

Kviečiame į pirmąją pažintį su Kotrynos Zylės knyga „Mažas kaip vabalėlis“. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje mažiausi skaitytojai galės išgirsti skaitomą vabalėlio istoriją ir patirti, pačiupinėti, įlipti į pasakišką knygos pasaulį! Savo rankomis prisiliesime prie vabalėlį stebinančios šviesos ir tikrąja žodžio prasme apsiklosime begaliniu žvaigždėtu dangumi. Knygos skaitymas taps įvairias jusles kutenančiu patyrimu! Pasimėgaukime stebuklingu istorijos patyrimu arba išgliaudykime vabalėlio istoriją kaip savo gyvenimo gilę! Kotrynos Zylės knygos „Mažas kaip vabalėlis“ pristatyme laukiamos šeimos su 0–6 m. vaikais.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, rugsėjo 19 d. 11 val.

Po angelo sparnu

Šventajame rašte sakoma, kad angelai yra Dievo sukurtos dvasinės būtybės, pagal prigimtį vadinamos Jo tarnais ir pasiuntiniais. Kokią žinią nešė angelai? Ir kaip juos įsivaizdavo žmonės? Dailininkai dažniausiai angelus vaizduodavo kaip būtybes su sparnais, panašias į žmogų. Žvelgdami į unikalius europinės dailės kūrinius, susipažinsime su Biblijos istorijomis ir matysime, kad įvairiais istorijos laikotarpiais angelai buvo skirtingai vaizduojami. Vienur jie atrodo labai lengvi, lyg sklandantys ore, vėliau dailininkai jiems suteikia labiau apčiuopiamą pavidalą, o kituose darbuose pasirodo mažyčiai putlūs sparnuoti angeliukai – putai. Per praktinę užsiėmimo dalį kiekvienas dalyvis galės susikurti savo angelą – dailininko teptuku ir dažais įkvėpti jam gyvybės. Edukacinis užsiėmimas šeimoms su vaikais.
Valdovų rūmai, rugsėjo 19 d. 10 val.

Spektaklis 6-36 mėnesių vaikams „Manuliukai“

Ten aukštai aukštai, ant minkštų debesų, yra nuostabi sapnų šalis. Toje šalyje gyvena Ma ir Nu. Spalvoti, gražūs linksmi žmogeliukai – Manuliukai. Jie labai daug pluša, nes kiekvieną dieną vaikams siunčia gražius spalvotus sapnus. Ruošdamiesi darbui Ma ir Nu atsiveža didžiulį vežimą, o čia… Kas gi jų vežimaityje miega? Koks jis keistas: nespalvotas ir jo vardas Liu. Liu, ar tu moki kurti sapnus? Jis nieko nesupranta. Jis net vaikščioti nemoka… Oi, kiek gražaus darbelio laukia Ma ir Nu! Na, pabandyk, Liu! Kelionė prasidėjo. „Manuliukai“ – tai judesio, muzikos ir spalvų spektaklis 6-36 mėn. vaikams. Spektaklio kūrėjos, naudodamos gestų kalbos principus girdintiems kūdikiams ir mažiems vaikams, siekia mažyliams padėti prisijaukinti emocijas per jų ryšį su spalvomis. Moksliškai įrodyta, kad gestų kalba padeda išvengti nesusipratimų ir efektyviau bendrauti, kol vaikas dar nekalba.
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, rugsėjo 20 d. 12 val.

Spektaklis „Apie draugystę”

Kiekviena draugystė yra kitokia, išskirtinė, vienintelė ir nepakartojama. Kiekviena draugystė turi net savo spalvą, skonį ir kvapą. Niekur nerastum dviejų tokių pačių draugysčių, kaip ir niekur kitur nerasi tokios draugystės kaip dramblio Džeraldo ir pelytės Patricijos. „Vėjų teatras“ atpučia spektaklį iš visiems jau gerai pažįstamos Aušros Kiudulaitės ir Mariaus Marcinkevičiaus knygelės „Draugystė ant straublio galo“, kuriame vaikai galės išvysti gerai pažįstamus knygos personažus scenoje. Kartu su jais sodinti draugystės medį, filosofuoti prie puodelio arbatos ir gelbėtis nuo kylančios audros.
Teatras vaikams „Pradžia“, rugsėjo 19 d. 11 val.

Spektaklis vaikams „Vėjai švilpia apie mažus atradimus“

Vėjų teatras šį kartą tyliai pašvilpaus į ausį patiems mažiausiems ir jų tėveliams. Visa kūrybinė komanda rengia spektaklį taip, kad jis būtų tinkamas 6-14 mėnesių kūdikiams ir atitiktų jų poreikius. Spalvos, garsai, formos – viskas, kuriama taip kad sudomintų, žadintų smalsumą. Kūrėjams svarbu emocinis turinys, kuris liks ir kūdikiams, ir tėveliams po spektaklio. Spektaklis kuriamas konsultuojantis su ankstyvojo ugdymo specialistais.
 Teatras vaikams „Pradžia“, rugsėjo 19 d. 15 ir 17 val.

Spektaklis 4-8 m. vaikams „Planeta LA MER“

Liucė ir Vincas – vienas kitą mylinčių senukų pora, kurios viso gyvenimo svajonė yra nuskristi į paslaptingą La Mer planetą. Jau daug dienų ir naktų jie konstruoja kosminę transporto priemonę ir laukia lemtingojo momento, kai La Mer skris pro Žemę. Tai jų vienintelė proga! Visgi, įgyvendinti šią svajonę Liucei ir Vincui pasirodo ne taip paprasta. Didžiausiai gyvenimo kelionei kartais neužtenka vien tinkamos raketos. Ar pavyks šiems klouniškiems senukams išskristi į La Mer? Spektaklis skirtas 4-8 metų vaikams. Jame vyrauja klounados elementai, atskleidžiami juokingi personažai ir vystoma šeimos santykių tema.
Teatras vaikams „Pradžia“, rugsėjo 20 d. 11 val.

Interaktyvus kaukių spektaklis vaikams „Čipolinas“

Šįkart mažųjų žiūrovų laukia nuotykių kupina išsilaisvinimo, kovos už teisybę istorija, nesutilpusi į vieną teatro sceną ir nusidriekusi per skirtingas teatro erdves. Kartu su svogūnėliu Čipolinu ir kitomis daržovėmis vaikai ieškos kelio į laisvą, nesuvaržytą gyvenimą, atvirai ir kritiškai žvelgs į mūsų pačių istoriją ir ateities perspektyvas. Kaip teigia režisierius Šarūnas Datenis: „Šiuo spektakliu norime paskatinti vaikus mąstyti savo galva ir šiek tiek maištauti. Suvokti, kad gyvename demokratiškoje valstybėje ir neprivalome aklai vykdyti to, kas mums pasakyta. Turime teisę kelti klausimus, dalintis savo idėjomis ir prieštarauti valdžios sprendimams.“
Vilniaus teatras „Lėlė“, rugsėjo 19 d. 12, 14 ir 16 val. bei rugsėjo 20 d. 12, 14 ir 16 val.

Projektas „Operacija ŠEIMA“

Dar vieną šeštadienį praleiskime išradingai! Šį kartą,rugsėjo 19 d. 11 val., projekto „Operacija ŠEIMA“ komanda kviečia į susitikimą su rašytoju Tomu Dirgėla ir iliustruotoja, grafikos dizainere Inga Dagile. Šių puikių kūrėjų duetas pristatys naujausią bendrą leidinį – paveikslėlių knygą „Mano tėtis rašo knygą“. Tai pirmoji T. Dirgėlos paveikslėlių knyga, taip pat pirmoji sukurta kartu su I. Dagile. Taip pat renginyje laukia smagios knygų kūrimo dirbtuvės!
Radastų g. 2, rugsėjo 19 d. 12 val.

Tarptautinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Baltų raštai“

Tarptautinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Baltų raštai” Kaune rengiamas nuo 2009 metų ir turi gražią pradžią: pirmą kartą buvo organizuotas pasitinkant Lietuvos tūkstantmetį. Festivalis vienija baltų kultūros puoselėtojus, tęsiančius senąsias senolių tradicijas, stiprina išlikusių kaimyninių genčių – latvių ir lietuvių- ryšius. Jis išskirtinis tuo, kad programose dalyvauja tik vaikai ir jaunuoliai, organizuojamos veiklos, skatinančios dalyvius bei jų šeimų narius domėtis baltų kultūra ir istorija, tautosaka, tautodaile, choreografiniu, instrumentiniu folkloru. Taip bendrauja kartos, tęsiasi tradicijos. Didžiuokimės būdami vieningos baltiškos bendruomenės nariais! Tegul negęsta baltų vienybės ugnis žmonių širdyse! XII tarptautinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Baltų raštai – 2020“, vyks rugsėjo 18-19 d.
Įvairios vietos, rugsėjo 18-19 d.

Spektaklis vaikams „Anderseno gatvė“

Ilgoji teatro salė šiame spektaklyje virsta gatve, kurioje vaikystės ir pasakų pasaulis džiugus ir nerūpestingas. Meilė, vienatvė, tikėjimas ir viltis apsigyvena pasakose ir istorijose. Močiutė Johana sako, kad kiekviename muilo burbule snaudžia pasaka… Tereikia ją pažadinti… „Bjaurusis ančiukas”, „Nauji karaliaus rūbai”, „Negimusių vaikų tvenkinys” ir kitos Anderseno pasakos yra įkvėptos jo paties gyvenimo.  Turbūt todėl jos sujungia mažus ir didelius, padeda suvokti didžiojo pasakoriaus pasaulį.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, rugsėjo 19 d. 12 val.

Muzikinis spektaklis vaikams nuo 5 metų „Kiškis pabėgėlis“

Linksmas ir žaismingas spektaklis apie rimtą dalyką – emigraciją ir meilę gimtiesiems namams. Spektaklio herojus kiškis, kaip sakydavo mūsų senoliai, išėjo laimės ieškoti. Nesvarbu kur. Svarbu – kodėl?
Nacionalinis Kauno dramos teatras, rugsėjo 20 d. 12 val.

Muzikinė pasaka vaikams „Mažoji burtų fleita“

Spektaklio „Mažoji burtų fleita“ siužetą pagal nuostabiąją operą „Užburtoji fleita“ parašė lenkų režisierė Krystyna Meissner. Ji šį sudėtingą, kupiną įvairiausios masonų simbolikos kūrinį sutrumpino ir pritaikė vaikams, kad mažieji teatro žiūrovai taip pat galėtų susipažinti su vienu žymiausių genialiojo austrų kompozitoriaus V.A.Mocarto veikalu, išgirsti žavią jo muziką. Pirmą kartą muzikinė pasaka „Mažoji burtų fleita“ buvo pastatyta 1984 m. Lenkijoje, Torūnės teatre, režisavo siužeto autorė K.Meissner, o pagrindinį Papageno vaidmenį atliko Andrzej Gałła. Šarmingasis Papagenas vėliau ėmėsi pats režisuoti šį spektaklį kitų teatrų scenose, tarp jų ir Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. Spektaklyje, sukurtame pagal vieną gražiausių W.A.Mozarto operų „Užburtoji fleita“ (Die Zauberflöte)  pasakojama kaip išdaigininkas Papagenas mokosi dorybių ir kilnumo iš princo Tamino, kaip drauge jie išgelbėja princesę Paminą, apie paslaptingąją Nakties karalienę ir išmintingąjį karalių Zarastrą.
Kauno valstybinis muzikinis teatras, rugsėjo 20 d. 12 val.

Judesio dirbtuvės 3-6 m. vaikams „Nepatogus kūnas“

Kontaktinio susitikimo metu pagilinsime video edukacinius užsiėmimus aptarimais, kūrybiškais ieškojimais, kitokių būdu padaryti ta patį savaip, atsižvelgiant į kiekvieno dalyvaujančio fiziologiją ir amžių. Priklausomai nuo amžiaus ir skirtingų fizinių gebėjimų, pasiūlysime įdomaus, edukacinio, įtraukiančio turinio, perteikiant tai judesio, šokio pagalba. Tokiu būdu mankštinsime ne tik vaikų kūną, bet ir mažųjų kūrybiškumą. Pamokėlė skatins pačius vaikus kurti, improvizuoti ir fantazuoti, lavinti vaizduotę. Tai yra įvadinis užsiėmimas į sąmoningo judejimo dirbtuvių ciklą „Nepatogus kūnas“. Dirbtuvių tikslas įtraukti vaikus į kiek kitokį, kūrybišką, įdomų ir smagų judėjimo procesą. Judesio ir šokio terapijos pagalba skatinti vaikus sąmoningai judėti, padėti išsilaisvinti, nes išlaisvindami kūną, galime išlaisvinti savo idėjas, mintis, nebijoti, labiau pasitikėti savimi.
Kauno miesto kamerinis teatras, rugsėjo 19 d. 11 val.

Spektaklis vaikams „Princesės gimtadienis“

Seniausias teatro repertuaro spektaklis – pamokanti istorija apie įnoringąją Princesę. Neūžauga Kupriukas smagiu šokiu pralinksmino aikštingąją  Princesę. Už tai ji padovanojo jam savo karališkąją rožę, suteikusią nepatirtos laimės džiaugsmą… Tačiau Kupriuko svajonės bemat sudužo, pamačius savo atvaizdą rūmų veidrodžių atspindy. Jis suvokė, jog Princesės juokas ir dovanotoji rožė tebuvo skaudus pasityčiojimas iš luošio. Tačiau pasakose visi sulaukia pelnyto atpildo – Kupriukas tampa gražuoliu Princu, o pasipūtėlei Princesei  įteikiama pati vertingiausia dovana – skaudi pamoka.
Valstybinis Kauno lėlių teatras, rugsėjo 19 d. 12 val.

Interaktyvus judesio spektaklis 10-24 mėn. mažyliams „Pasaulėliai“

Kiekvienas mažylis – tai pasaulėlis, spalvotas ir nenuspėjamas, siautulingas ir ramus, linksmas ir liūdnas, visad pilnas pažinimo džiaugsmo ir teikiantis laimę aplinkiniams. Susipažinkim ir susidraugaukim! „Pagrindinė interaktyvaus judesio spektaklio mažyliams idėja –  kūdikio savęs kaip vientisos būtybės suvokimas ir kito atpažinimas. Pastatyme taikomas interaktyvumo metodas, kuomet kūdikiai-žiūrovai bet kuriuo spektaklio metu gali iškilus poreikiui patyrinėti spektaklio lėlės, leis mažyliams patirti teigiamus emocinius išgyvenimus, kilusius būnant  meninėje aplinkoje.“ (Režisierė Birutė Banevičiūtė)
Kauno valstybinis lėlių teatras, rugsėjo 20 d. 11 ir 15 val.

Spektaklis vaikams „Alio alio, žeme“

Pagrindiniams pasakos herojams – Arkliukui ir Varliukui – pabodo gimtieji namai Žemėje. „Keliausim ten, kur žolė žalesnė, vanduo šlapesnis, saulė kaitresnė,“ – nusprendžia bičiuliai ir išsiruošia į kosminį žygį po visatą. Nepaprastoje kelionėje Arkliuko ir Varliuko laukia susitikimai su Žemės palydovu Mėnuliu, aplink Saulę skriejančiomis planetomis ir jų valdovais – istorijų rašytoju Merkurijumi, švelnia ir globėjiška, bet padus svilinančia Venera, karinguoju Marsu, didinguoju Jupiteriu, laiko sergėtoju Saturnu, keistuoliu išradėju Uranu, vandeninguoju Neptūnu, kosminiu virėju Plutonu. Pakeliavę po visatos platybes,  bičiuliai įsitikina, kad gražiausia ir brangiausia gimtoji planeta  – Žemė.
Kauno valstybinis lėlių teatras, rugsėjo 20 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Didysis sprogimas“

Spektaklis „Didysis sprogimas“ – Klaipėdos lėlių teatro ir „Itim Ensemble“ (Izraelis) koprodukcija. Su Zvi Sahar darbais Lietuvos žiūrovai jau turėjo galimybę susipažinti: 2019 m. vykusiame Tarptautiniame lėlių teatro festivalyje „Materia Magica“ trupė „PuppetCinema“ rodė spektaklį „Planeta Kiaušinis“, kurį Zvi Sahar ne tik režisavo, bet ir yra šio spektaklio atlikėjas. Zvi Sahar kuriamo teatro misija – lėlių teatro ir kinematografijos sinergija: spektaklių metu miniatiūrinės lėlės yra filmuojamos, o vaizdas tiesiogiai projektuojamas ekrane. Spektaklyje „Didysis sprogimas“ pasaulis kuriamas pasitelkiant įvairias elektroninių prietaisų detales. Spektaklis „Didysis sprogimas“ – savotiška spektaklio „Planeta Kiaušinis“ priešistorė: žiūrovai bus sugrąžinami į pradžių pradžią, kai, įvykus Didžiajam sprogimui, susikūrė Visata. O toje Visatoje atsirado daug planetų – vienoje iš jų ir vyksta spektaklio „Didysis sprogimas“ veiksmas. Šiame klestinčios visuomenės, miestų ir kultūrų pasaulyje mes stebime mažo roboto ir jo šuns gyvenimą, kol vieną dieną jiems iškyla pavojus: pradeda lyti.
Klaipėdos lėlių teatras, rugsėjo 18 d. 12 ir 18 val.

Spektaklis kūdikiams nuo 2 mėn. ir vaikams iki 3 m. „Sapnų pasakėlė – vandenynas“

Šio unikalaus spektaklio – projekto autoriui ir režisieriui Donatui Savickiui bei dailininkei, Donato žmonai Angelinai Furmaniuk – Savickienei idėja sukurti spektaklį kūdikiams kilo susilaukus savo vaikelio. Šio projekto tikslas – ugdyti lėlių teatro žiūrovus nuo kūdikystės ir užpildyti patiems mažiausiems vaikams iki trejų metų bei juo auginantiems tėveliams skirtų renginių spragą. Antroje serijoje „Sapnų pasakėlė – vandenynas“ pasineriama į vandenyno gelmes, kuriose sutinkami vandenyno gyventojai.
Klaipėdos lėlių teatras, rugsėjo 20 d. 11 ir 12 val.

Spektaklis vaikams „Pasaka apie senbernarą ir katytę Fėją“

Ar tau kada buvo atėjusi į galvą mintis, jog kažkur už tolimų jūrų ir miškų yra stebuklingas Pasaulio Kraštas, kur baigiasi ne tik žemė ir vandenys, bet ir visi rūpesčiai. Jei smalsu sužinoti, kas tai per stebuklingas kraštas, kviečiame į smagų, kupiną nuotykių spektaklį, kuriame skamba smagi muzika, daug šokių ir spalvingos dekoracijos.
Žvejų rūmai, rugsėjo 20 d. 12 val.

„Skūbis Dū“

Naujoje Skūbio Dū nuotykių istorijoje pasakojama, nuo ko viskas prasidėjo: Skūbis Dū ir jo geriausias bičiulis Šegis susidraugavo dar būdami vaikai. Netrukus jie susipažino ir su Dafne, Velma bei Fredu bei kartu įkūrė pirmąją pasaulyje mistinių tyrimų agentūrą „Mystery Inc.“. Jau netrukus bičiuliai susiduria su itin sudėtinga užduotimi: sutrukdyti nusikaltėliams, planuojantiems į pasaulį paleisti galingą ir viską naikinančią legendinio šuns Cerberio dvasią.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Troliai 2“

Šokančių ir dainuojančių trolių pasaulį sukrečia netikėta žinia – pasirodo, egzistuoja ir kitos trolių gyvenvietės, o muzikos pasaulis – kur kas didesnis negu jie manė! Klasikinės muzikos koncertai, hiphopo kovos, reivas, džiazas – pasaulis už trolių kaimelio ribų pasirodo esąs ne mažiau muzikaliu negu jų gimtinė. Deja, kietakaktė Barba nenusiteikusi taikstytis su kitais muzikos stiliais ir juos mėgstančiais troliais – ji siekia sunaikinti visą jai neįtinkančią muziką ir pasaulį užkariauti roku. Muzikalūs troliai, kurių gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, privalo sustabdyti ją, tad sugalvoja planą, tačiau tam prireiks į pagalbą kviesti visus draugus – Trolcartą, Karalių Troleksą, Tresilo, Mažą Deimantą, Princą Dy, Popytę, Deltą Aušrinę, Šakių, Dičkį ir daugelį kitų!
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Paslaptingas sodas“

Po netikėtos tėvų mirties Indijoje, paauglės Merės (aktorė Dixie Egerickx) gyvenimas apsiverčia aukštyn kojom. Mergaitė išsiunčiama gyventi į niūriąją Angliją, pas dar niūresnį ir tikrai bjauraus charakterio dėdę Arčibaldą (Colin‘as Firth‘as). Be grėsmingojo ir visuomet rimto Arčibaldo, Merės gyvenimą atokioje vietoje stovinčiame didžiuliame dvare nuolat apsunkina ir misis Medlok (Julie Walters) – pagiežinga namų tarnaitė. Neturėdama pernelyg daug veiklos, Merė dienas leidžia tyrinėdama savo naująją aplinką. Kol vieną dieną aptinka dureles į slaptą sodą, kurį kažkada su meile puoselėjo ir prižiūrėjo jos mirusi teta – pono Arčibaldo žmona. Vis daugiau laiko leisdama sode, kuriame, rodos, ir saulės žymiai daugiau nei dėdės dvare, mergaitė pamažu atranda ir didžiausią jo paslaptį: kad sodas yra stebuklingas.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Karas su seneliu“

Peteris (akt. Oakes Fegley) ir jo senelis Džekas (akt. Robert De Niro) kadaise buvo itin artimi ir sunkiai išskiriami draugai. Tačiau vieną dieną viskas pasikeičia… Kai Džekas atsikrausto į Peterio šeimos namus ir šis yra priverstas seneliui atiduoti savo vienintelę tvirtovę – savo labai mylimą kambarį, gražūs ir šilti jų santykiai pradeda byrėti. Kurį laiką dar kentėjęs Peteris galiausiai nusprendžia padaryti bet ką, kad išvytų senelį iš namų. Pasitaręs su draugais anūkas savo seneliui paruošia iš proto vedančią išdaigų programą. Bet senelis – ne iš kelmo spirtas: taip lengvai pasiduoti jis neketina, tad namuose kyla tikrų tikriausias karas.
Kino teatrai ir seansų laikai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!