Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 19 lapkričio d. 14:52
Savaitgalio renginiai vaikams
Lapkritis 19 - 21
Šeimų sekmadienis MO muziejuje

Su nauja didžiąja paroda „Permainų šventė“ laukiame vėl sugrįžtančių mažųjų meno mylėtojų ir kviečiame į specialius Šeimų sekmadienio užsiėmimus.

Šįkart žaidimo forma sužinosime, kas yra šventė, kodėl mes švenčiame bei kaip šventės vyksta. Taip pat vienoje iš jų sudalyvausime patys. O svarbiausia – sukūrę ir nupiešę savo šventės piešinį, galėsime būtent jame ir įsiamžinti. Juk kokia šventė be nuotraukos!

Kūrybinius užsiėmimus 3-8 m. vaikams MO muziejuje veda teatras vaikams „Pradžia“.
MO muziejus, lapkričio 21 d. 11 val.

Vaikų knygų klubas Lietuvos rusų dramos teatre (rusų k.)

Kviečiame 11 – 12 metų moksleivius dalyvauti Lietuvos rusų dramos teatro knygų klube! Dalyviai skaitys pasiūlytus kūrinius, aptars juos, mokydamiesi išsakyti savo požiūrį ir taisyklingai užduoti klausimus. Susipažindami su naujais autoriais ir herojais dalyviai praplės savo akiratį. Vaikų knygų klubas vyks teatro Mažojoje salėje lapkričio 21 d. 13 val. Trukmė – 1,5 val.
Lietuvos rusų dramos teatras, lapkričio 21 d. 13 val.

Teatro joga vaikams

Ką veiksime užsiėmimų metu? Daug judėsime, atliksime adaptuotas vaikams asanas;Žaisime aktyvius žaidimusMokysimės sveikos ir darnios gyvensenos pagrindųPažinsime ir mokysimės valdyti savo emocijasMokysimės pozityvaus požiūrio į save ir aplinkiniusMokysimės sutelkti dėmesį ir jį išlaikyti Ugdykime mažuosius mūsų draugus kartu! Užsiėmimai skirti vaikams nuo 3 metų.
Raganiukės teatras, lapkričio 21 d. 10 val.

Spektaklis vaikams „Raudonkepurė“

Paulius Tamolė: „Pommerat „Raudonkepurė“ – apie mažą mergaitę, apie jos vienatvę. Ar mes, tėvai, susimąstome, kiek mūsų vaikai būna vieni, stokodami artimųjų dėmesio? Kaip vaiką veikia vienatvė? Koks apskritai vaikų ir tėvų santykis? Ką mes vadiname vaikų savarankiškumu? Ši pasaka kalba apie trijų kartų susitikimą. Čia bendrauja dukra, mama ir močiutė. Mūsų baimės, kompleksai arba nepažįstamieji – vilko „įkūnytas“ personažas. Visa tai slepiasi šiame autentiškame kūrinyje, kurio fabula atkeliavo iš „Raudonkepurės“ originalo. Pjesė labai švari: skaitydamas suvoki, kad parašyta tiek, kiek reikia. Kita vertus, ta lakoniška ir konkreti kalba suteikia didelę laisvę vaizduotei.“
Lietuvos nacionalinis dramos teatras, lapkričio 21 d. 12 ir 14 val.

Spektaklis vaikams „Arklio Dominyko meilė“

Rašytojas Vytautas V. Landsbergis (g. 1962) sukūrė labai savitą, keistą pasaką, kupiną švelnaus humoro, taip pat nuoširdžių draugystės, ištikimybės, meilės jausmų. Knygos siužetas stebinantis, paradoksalus. Laukinis arklys Dominykas, kuris mėgo žaisti su varlėmis slėpynių, kuklioje lietuviškoje pievelėje sutinka ir pamilsta gražią ir truputį aikštingą rugiagėlę. Artėjant žiemai, arklys paslepia rugiagėlę po akmeniu, nes šalna kėsinasi ją sušaldyti, o pats iškeliauja į Afriką. Jo kelionė įdomi ir sudėtinga.

Įsiklausydami į unikalų autoriaus tekstą, spektaklio kūrėjai sceninėje Arklio Dominyko versijoje išsaugo absurdo stilistiką, kurią netikėtai gali keisti, papildyti dvasinės, sakralinės temos, melodramą – anekdotas, detektyvą – mistiniai siužeto posūkiai ar kelionės į egzotiškus kraštus.
Valstybinis jaunimo teatras, lapkričio 21 d. 15 val. 

Šokio spektaklis 6-36 mėn. vaikams „Abu“

Teatras vaikams „Pradžia“ kviečia į interaktyvų šokio spektaklį „Abu“ – kelionę, skatinančią pasaulį pažinti per žaismingus judesius, muziką ir spalvas. Režisierės Gintarės Latvėnaitės šokio spektaklis, skirtas patiems mažiausiems, seka pasakojimus apie santykį: tamprų, bet tvirtą, pūkuotą, bet nenuspėjamą arba ryškų ir nepamirštamą. Tai santykiai tarp žmonių, santykiai su pasauliu ir visata, santykiai su savimi. „Abu“ – tai mama ir kūdikis, tai vaiko tėvai, tai geriausi draugai ir atradėjai. „Abu“ – tai du šokėjai scenoje, kurie judesiu transformuoja ir įprasmina tarpusavio ryšį.
Teatras vaikams „Pradžia“, lapkričio 20 d. 10, 11.30 val.

Teatriniai žaidimai 5-24 mėn. vaikams „Tarp debesų“

„Tarp debesų“ – tai aktorės, režisierės Gintarės Latvėnaitės sukurta ir atliekama teatro edukacijos programa skirta patiems mažiausiems, 5-24 mėn. kūdikiams. „Tai tarsi kūrybinės dirbtuvės, kurių metu žaidžiame sensorinius žaidimus, per judesį ir ritmą ugdome vaikų regą, klausą ir pojūtį. Daug dėmesio užsiėmimuose skiriama muzikai, gyvam jos atlikimui, klausymui ir pajautimui.“ – teigia kūrėja. Užsiėmimų metu scenos šviesose sekamos pasakos ir teatrališkos rimuotės – tikras poilsis mamoms ar tėčiams nuo namų rutinos ir puiki medžiaga tolimesniems lavinamiesiems žaidimams su vaiku.
Vaikų teatras „Pradžia“, lapkričio 21 d. 15 val.

Interaktyvus koncertas „Aštuntadienis“

Aštuntadienis – tai diena, kurios labai trūksta savaitės kalendoriuje! Tai diena, kai galėtų nutikti keisčiausi dalykai ir būtų galima elgtis kaip tik nori!Dvi aktorės-muzikantės dainuodamos, šokdamos ir grodamos pianinu, gitara, ukulėle ir įvairiausiais perkusiniais instrumentais visai šeimai pasakos apie visai nekasdienišką kasdienybę vaiko akimis. Žiūrovai bus įtraukti į veiksmą: turės galimybę sukurti tikrą orkestrą, dainuoti, šokti, skaičiuoti ir drauge pasvajoti kas būtų, jeigu būtų…
Teatras vaikams „Pradžia“, lapkričio 21 d. 10 ir 11.30 val.

Spektaklis vaikams „Aukso obelėlė, vyno šulinėlis“

„Aukso obelėlė, vyno šulinėlis“ – viena iš gražiausių ir populiariausių lietuviškų pasakų. Tai stebuklinga istorija apie Pamotės engiamą Našlaitę. Kaip ir kiekvienoje tokio tipo pasakoje, čia apstu blogio keliamų kliūčių: nedorėlė ragana kartu su savo dukromis kankina mergelę skirdama neįveikiamas užduotis, tačiau gėris, padedamas stebuklingų jėgų, galiausiai laimi ir Našlaitę pasakos pabaigoje išlaisvina bei veda jaunas Karalius.
Vilniaus teatras „Lėlė“, lapkričio 20 d. 12 val. 

Spektaklis vaikams „Liunės nuotykiai“

Ši pasaka – apie mažą mergaitę Liunę, patekusią į paslaptingą salą. Šalia nėra nei mamos, nei tėčio, todėl Liunė privalo būt drąsi, kad neišsigąstų riaumojančių liūtų, grėsmingų begemotų. Liunė patiria visokių nuotykių: susipažįsta su geraširdžiu jūros ežiu, gudriai išsisuka nuo baisaus ryklio nasrų, gelbėja mielas ir juokingas beždžionėles… Liunė viską gali, juk ji – tikra robinzonė!
Vilniaus teatras „Lėlė“, lapkričio 21 d. 12 val.

Šokio cirko spektaklis 3-6 metų vaikams „Metų laikai“

Naujausias „Dansemos“ spektaklis, apjungiantis šokio ir cirko elementus, išskirtiniai oro akrobatikos triukai, išradinga scenografija ir specialiai sukurta muzika kviečia vaikus pažinti gamtą ir atrasti ryšį su ja per judesį.

Žiema, pavasaris, vasara, ruduo – taip keičiasi metų laikai, su jais keičiasi ir gamta. Kaip žiemą sustingę varvekliai pavasarį ištirpsta ir virsta srauniu upeliu, kaip vasaros saulėje pražįsta spalvingi gėlių žiedai, kaip rudens įsismarkavę vėjai gainioja lapus ant žemės, kaip vėl viskas nurimsta, atėjus žiemai.
Menų spaustuvė, lapkričio 20 d. 12 ir 16 val.

Interaktyvus šokio spektaklis 4-24 mėn. kūdikiams „Šviesiukai“

Ypatingas šokio spektaklis – laboratorija, kurioje kūdikiai kartu su šokėjais gali tyrinėti šviesą aplink ir savyje!
Menų spaustuvė, lapkričio 21 d. 11 ir 15 val.

Spektaklis visai šeimai „Kaštonė“

Ar šuo yra žmogus? Šis, atrodytų, kvailas klausimas iš tiesų nėra toks paprastas. Pakanka perskaityti rusų literatūros klasiko Antono Čechovo apsakymą „Kaštonė“. Rašytojas sugebėjo taip įsijausti į niekuo neypatingo šuniuko vardu Kaštonė kailį, kad ši istorija jaudina ir vaikus, ir suaugusius, tarsi tai būtų jautri žmogiška istorija. Apsakymas pasirodė prieš 120 metų, prieš stačiatikių Kalėdas, o per Kalėdas, kaip žinoma, gyvuliai prakalba žmogaus balsu. Šiame spektaklyje Kaštonė prabils į žiūrovus dviejų nuostabių talentingų LRDT artisčių melodingais balsais. Jos tarsi kviečia žiūrovus: „Atskleiskime drauge šuns sielos paslaptį!“. Cirkas, klounai, dresiruoti žvėrys ir gyvuliai – visa tai atgis spektaklyje  išradingos aktorių vaidybos dėka.
Lietuvos rusų dramos teatras, lapkričio 19 d. 11 ir 13 val.

Interaktyvi programa „Stebuklingos arbatėlės dirbtuvės“

„Kada paskutinį kartą buvote vakarėlyje? O tokiame, kuriame pilna magijos, sklando fėjų dulkės, kvepia skaniausia arbata? Stebuklingo miško gyventojai nori į tokį Jus pakviesti! Apsirėdykite gražiausiomis suknelėmis, dailiausiais kostiumais, išsitraukite karūnas, sparnus, viską stebuklingą ką tik turite ir pasiruoškite magiškam laikui. Ragausime arbatą, žaisime, kalbėsimės puošimės, gaminsime burtų lazdeles ir mažas fėjytes lėlytes. Pasiruoškite stebuklams!“ Rekomenduojamas amžius nuo 5 – 10 m.
Mukkoka namai, lapkričio 20 d. 16 val.

Edukacija „Pasigaminkime atšvaitą“

Kviečiame tėvelius, senelius su vaikais ir anūkais į Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką lapkričio 20 d. nuo 12 val. į nemokamą saugaus eismo popietę ir edukaciją (III a. salėje) „Pasigaminkime atšvaitą“.
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, lapkričio 20 d. 12 val.

Muzikinis spektaklis vaikams nuo 5 metų „Kiškis pabėgėlis”.

Kodėl svetur laimės dažnai ieškome? Kodėl gimti namai atrodo nemieli? Kodėl neįvertiname savo gimto miesto, kaimo ir pan.?..

Smulkusis miško verslininkas kiškis Bernardetas nusprendė emigruoti iš gimto miško į Vilnių. Pakeliui sutiko ir likimo draugų – emigrantų iš Petruškos ūkio: kiaulę Kleopatrą, šunį Cezarį ir ožį Makedoną. Kaip jiems sekėsi, ar svetingas pasirodė svajonių miestas? Visa tai žiūrovai sužinos atėję į spektaklį.

Spektaklis gali būti suprantamas ir kaip žaisminga bei linksma pasaka vaikams, ir kaip šių dienų realybės groteskiška parabolė. Todėl jis tiks bet kokiai publikai. Juolab, kad aktoriai čia ne šiaip sau vaidina – jie bendrauja su žiūrovais, su jais žaidžia, čia pat scenoje virsta skirtingais personažais ir visi dainuoja.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, lapkričio 20 d. 12 val.

Skaudi istorija visai šeimai nuo 8 m. „Liūdnas Dievas“

Inesa Paliulytė: „Vaikas – labiausiai pažeidžiamas žmogus, bet jis turi teisę į meilę, pagarbą ir supratimą. Jis turi teisę į gyvenimą ir mirtį. Holokaustas – vienas tragiškiausių puslapių žmonijos istorijoje. Katastrofos liepsnose žuvo 1,5 miln. žydų vaikų… Kiek žuvo lietuvių, lenkų, čečėnų, gruzinų vaikų vakar, kiek žūna šiandien, kiek žus rytoj? Suaugę dėdės žaidžia politiką, o kas toliau? Nustėrę stebime kino kadruose sukrėstų, išsigandusių vaikų akis. Alkanų, nelaimingų, nustebusių… Ką galime mes, suaugusieji? Bent jau netylėti ir neleisti užmiršti.“
Nacionalinis Kauno dramos teatras, lapkričio 21 d. 14 val.

Opera vaikams „Guliverio kelionės“

Kompozitorė Zita Bružaitė šį spektaklį vadina „opera vaikams ir muzikine kelione“ suaugusiems. Naujas muzikinis sceninis kūrinys „Guliverio kelionės“ sukurtas Jonathano Swifto satyrinio romano motyvais, pagal poetės ir dramaturgės Daivos Čepauskaitės eiliuotą tekstą. Kompozitorei buvo svarbu kūrinyje pabrėžti kelionės prasmę – ji turi kelias linijas: nuotykių, laikmečio/stiliaus ir lengvų aliuzijų į geografines trajektorijas – Anglija ir ne Anglija. Šioje operoje vaikams girdime jau atpažįstamą Z. Bružaitės muzikinę kalbą, kurioje ji lengvai jungia ir gretina nuosaikų modernizmą su džiazo, baroko ar folkloro elementais.
Kauno valstybinis muzikinis teatras, lapkričio 21 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Milžinas mažylis“

Spektaklio herojus – milžinas Kernius, kurio vardas iš tiesų reiškia „mažylis“, kartu su tėvais gyvena Kernavėje, bet čia jam pabosta. Jis leidžiasi į kelionę prie jūros ir aplanko visą Lietuvą. Istorija prasideda dar visai lygiame Lietuvos krašte, o kaip jame dygo kalnai ir ežerai, jums papasakos Vėjų teatras. Kviečiame Lietuvos mitinį pasaulį kurti kartu! Spektaklis 5+ amžiaus vaikams ir jų tėveliams.
Kauno kamerinis teatras, lapkričio 21 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Miunhauzeno kelionė“

Berniukas, vardu Miunhauzenas, mokosi dailės klasėje tapyti natiurmortus. Griežta ir reikli Mokytoja tikisi iš jo realistinio tikrovės vaizdavimo, o Miunhauzenas su savo drauge Vaizduote visuomet nukeliauja toliau, nei realybė gali jiems pasiūlyti. Aiškindamas, kaip jo darbuose gimė visiškai nerealistiniai vaizdai, berniukas ima pasakoti įvairiausius išgalvotus nuotykius: apie skrydį ant patrankos sviedinio, apie elnio galvoje išaugusį vyšnios medį, apie tai, kaip pats save už plaukų ištraukė iš pelkės ir kitas istorijas. Mokytoja vadina Miunhauzeną melagiu ir bando grąžinti jį į realybę, tačiau berniukas tvirtina, jog tai ne melas, o jo draugės Vaizduotės darbas. Ar Mokytoja patikės berniuku ir drauge leisis fantazijos ir išmonės keliais? Pamatysite spektaklyje „Miunhauzeno kelionė“.
Kauno valstybinis lėlių tetras, lapkričio 21 d. 12 val.

Lėlių spektaklis vaikams nuo 3-ejų metų „Raudonkepuraitė“

„Raudonkepuraitės“ kūrėjai Klaipėdos lėlių teatre į klasikinę Charles Perrault (Šarlio Pero) pasaką pažvelgė Vilko akimis. Kodėl vilkas Albinas praryja Raudonkepuraitę ir Senelę? Kas verčia jį taip elgtis? Ką reiškia būti kitokiu? Aplinkinių patyčios skatina nepasiduoti, kovoti pasirinktomis ar primestomis kovos formomis, dažnai tik prajuokinančiomis aplinkinius arba dar blogiau – užtraukiančiomis jų rūstybę. Iš čia ir savotiškas spektaklio moralas: „Kiekviename mažiausiame padarėlyje snaudžia žvėris, galintis bet kada prabusti… Ypač jei pasimaišo meilė…“

Moderniai „suveltą“, komizmu, dramatizmu, kriminaliniais elementais ir muzikiniais intarpais pagardintą „Raudonkepuraitės“ siužetą spektaklyje pasakoja iš vilnos nuveltos, ryškios, spalvingos pirštininės lėlės, žavinčios originalumu ir įspūdingomis plastinėmis galimybėmis.
Klaipėdos lėlių teatras, lapkričio 20 d. 12 ir 13.30 val.

Miniatiūrų spektaklis vaikams nuo 5-erių metų „Istorijos iš Fluxus dėžutės“

Spektaklyje atgaivinami nebenaudojami žaislai, daiktai, objektai, eksponatai ir sukuriamas intymus pasakojimas tarp pasakotojo ir klausytojo apie mus, gyvenimą ir mūsų niekur nespėjančią sielą. Kiekviena istorija išlenda iš dėžutės ir atgal į ją sugrįžta. Tai tarsi pokštas – „Fluxus“ pokštas, kuris gali būti paprastas, juokingas, netikėtas, nesupančiotas rimtumo, žaidybinis, prieinamas visiems, bet įgalus ir leidžiantis kalbėti apie labai svarbius gyvenimo momentus, akimirkas. Lėlių teatro miniatiūrų spektaklis – tai kiekvieną akimirką kiekviename kampelyje besiskleidžiantis vyksmas, netikėtai pasibaigiantis ir tiesiog išnykstantis.
Klaipėdos lėlių teatras, lapkričio 21 d. 12 ir 14 val.

Dailės kūrybinės dirbtuvės šeimai „Akvarelė + variacijos su paslaptimi = atvirukas“

Lapkričio 20 d., šeštadienį, 12.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) kviečiame į dailės kūrybines dirbtuves šeimai „Akvarelė + variacijos su paslaptimi = atvirukas“. Kursime kartu su menininke Renata Sondaite.

Artėja Kalėdos, gražiausia metų šventė. Jau dabar galvojame, kuo nustebinsime savo artimuosius, draugus, pažįstamus. Ne visus aplankysime, ne visus apdovanosime mažomis dovanėlėmis ar kvapniais meduoliais, bet laišku ar sveikinimu galime pradžiuginti visus. Kaip nuostabu Kalėdų rytą gauti gražų, tavo rankomis sukurtą atviruką. Kaip tokį susikurti?
Imanuelio Kanto biblioteka, lapkričio 20 d. 12 val.

Šiaulių knygų mugė 2021. Garantuojami kultūros gūsiai

Šiauliuose tvyrant rudeniniams orams Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (Aušros al. 62) lapkričio 19–21 dienomis šiauliečius ir miesto svečius kviečia į šeštąją Šiaulių knygų mugę, kurioje slogią nuotaiką ir rudeninius debesis išblaškys net tris dienas siausiantys kultūros gūsiai. Lapkričio 21-oji, sekmadienis, skirtas tėvams ir vaikams, Knygų mugėje ieškantiems pramogų. Sekmadienį vyks vaikų mylimų rašytojų Selemono Paltanavičiaus, Ignės Zarambaitės ir kt. naujausių knygų pristatymai, kūrybinės dirbtuvės ir edukacijos visai šeimai bei šokio teatro „Dansema“ interaktyvus spektaklis mažiausiesiems.
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, lapkričio 19-21 d. 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!