Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2018 m. 19 rugsėjo d. 12:13
Iki MO muziejaus atidarymo liko mažiau nei mėnuo: startuos MOratonu

MO muziejus | Foto: Norbert Tukaj

Spalio 18 dieną MO muziejus startuos su keturių dienų MOratonu. MO pristatys savo pirmąją parodą „Visas menas – apie mus“ ir su vienu muziejaus bilietu dovanos galimybę dalyvauti dviejuose pasirinktuose renginiuose.

„Spalio 18-21 dienomis MO muziejaus erdvėse sau vietą ras įvairios meno sritys bei dar įvairesni lankytojai. MO yra atviras ir kviečiantis burtis bei kurti muziejų drauge, todėl MO atidarymo šventė bus kuriama kartu su draugais, kurie nori pasveikinti MO muziejų – naują erdvę Lietuvos kultūros žemėlapyje“, – rašoma pranešime spaudai.

MO muziejus lankytojams siūlys ne tik besikeičiančias parodas, bet ir daugybę renginių. Per muziejaus atidarymą bus galima apsilankyti renginiuose, kurie vėliau taps nuolatiniais. „Pietų pertrauka muziejuje“ vienu metu leis ir pažinti parodą, ir papietauti – išskirtinė galimybė skubantiems miesto profesionalams įsileisti meną į savo kasdienybę.  „Pasimatymas su meno kūriniu“ pakvies kartu su žymiu žmogumi artimiau pažinti vieną parodos kūrinį. Ketvirtąją atidarymo dieną, kaip ir kiekvieną sekmadienį, bus ypač laukiamos šeimos.

MO muziejus | Foto: Norbert Tukaj

Tai tik kelios MO atidarymo programos detalės. Keturių dienų šventė apims vizualiųjų menų, muzikos, šokio, teatro, performanso, kino sritis. Savo mintimis su lankytojais dalinsis muziejaus steigėjai Danguolė ir Viktoras Butkai, architektas Daniel Libeskind, pirmosios parodos kuratorė Raminta Jurėnaitė, kolekcijos menininkai, literatūros, teatro ir kino atstovai, žurnalistai, muzikantai ir kiti. Vyks diskusijos apie tapatybę, kultūrą interneto laikais, šiuolaikinį meną.

Susiję:

Pilna MO atidarymo programa bus pristatyta spalio pradžioje ir kartu paskelbta registracija bei bilietų pardavimas. Bilietai bus parduodami tik internetu. Su vienu bilietu bus kviečiama aplankyti parodą ir du pasirinktus programos renginius. Apsilankyti bus galima išimtinai tuo laiku ir tuose renginiuose, į kuriuos yra užsiregistruota. Išankstinė registracija bus vykdoma tam, kad visi jaustųsi patogiai ir džiugiai.

MO muziejus | Foto: Norbert Tukaj

Kiekvienas, norintis apsilankyti MO muziejuje spalio 18-21 dienomis, per MO muziejaus interneto svetainę turės registruotis ir pasirinkti parodos lankymo laiką bei iki dviejų renginių bet kuriomis atidarymo dienomis. Tokiu būdu kiekvienas lankytojas įsigis bilietą su savo paties susidaryta atidarymo programa.

MOdernistams – MO muziejaus rėmėjams ir kūrėjams – bus dovanojamas išankstinis apsilankymas muziejuje iki jo atidarymo bei vienas nemokamas bilietas į atidarymą, su kuriuo taip pat reikės registruotis į parodą bei du pasirinktus renginius.

MO muziejaus atidarymo naujienas galima sekti Facebook socialiniame tinkle.

MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų. Sukauptą 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX amžiaus 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų.

MO muziejus | Foto: Norbert Tukaj

Nuo 2018 metų spalio 18 dienos MO tampa gero laisvalaikio vieta. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. Vienas iš MO tikslų yra burti aktyvią bendruomenę – MOdernistus – kurie palaiko MO idėją ir padeda kurti naująjį muziejų drauge.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!