Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2018 m. gruodžio 4 d. 12:29
Atrinkta 12 pretendentų gauti Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas

Asociatyvi nuotrauka. | Foto: unsplash.com

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė kūrėjų, pretenduojančių gauti 2018 metų Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas, sąrašą.

Įvertinusi 40-ies visuomenės pasiūlytų kandidatų veiklą kultūros ir meno srityje, komisija tarpinio balsavimo metu atrinko dvylika pretendentų gauti Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas. Šiame sąraše (pavardės pateikiamos atsitiktine tvarka):

 1. rašytojas Vytautas Martinkus
 2. kino režisierius Algimantas Puipa
 3. architektas Gintaras Balčytis
 4. kompozitorė Zita Bružaitė
 5. dirigentė Mirga Gražinytė
 6. rašytojas Marius Ivaškevičius
 7. menotyrininkė Giedrė Jankevičiūtė
 8. kino operatorius Audrius Kemežys
 9. aktorius Darius Meškauskas
 10. operos solistas Edgaras Montvidas
 11. vizualaus meno kūrėjas Artūras Raila
 12. fotomenininkas Remigijus Treigys

Gruodžio 6 d. Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija baigiamajame posėdyje iš dvylikos pretendentų atrinks šešis Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus. Jų pavardės bus paskelbtos gruodžio 6 d. 13 val. Kultūros ministerijoje (Baltojoje salėje) vyksiančios spaudos konferencijos metu.

Susiję:

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.

Kasmet skiriamos premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijų laureatų diplomai ir ženklai bus įteikti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!