Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 15 sausio d. 18:03
Vilniaus trumpųjų filmų festivalis šeštadienio naktį kvies nemiegoti

unsplash.com nuotr.

Iki sausio 19 d. vyksiantis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis šeštadienio naktį kvies žiūrovus nepraleisti progos pamatyti daugybę gerų filmų vienoje vietoje. Sausio 16–osios vakarą „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje prasidės net 5 valandų trukmės tradicinė „Kino naktis“.

„Šiemet žiūrovui negalime atverti kino salių durų, tačiau džiaugiamės kitais virtualybės teikiamais privalumais – pirmą kartą visą Lietuvą galime pakviesti ir į festivalio atidarymą ketvirtadienį, ir į legendinę „Kino naktį“ šeštadienį. Tradicija tapusi trumpųjų filmų naktis yra laukiamiausias festivalio gerbėjų renginys, į kurį kasmet ne visi norintieji sutilpdavo. Šiemet virtualioje kino salėje tilps visi, o po 5 valandų naktinės programos žiūrovams nereikės kviesti taksi ar laukti rytinio troleibuso“, – juokauja festivalio vadovė Rimantė Daugėlaitė–Cegelskienė.

„23 trumpieji filmai iš įvairių pasaulio šalių sugulė į išskirtinę programą, kurią „ŽMONĖS Cinema“ platformoje bus galima pamatyti tik naktį iš šeštadienio į sekmadienį, nuo 20 val. Rinkdami trumpuosius filmus šiai išskirtinei programai, dėliojame tokius kūrinius, kurie net naktį išlaikytų žiūrovų budrumą ir neleistų atitraukti akių nuo ekrano. Taip pat atsižvelgiame ir į įvairiausius skonius – čia visad atsiranda ir lengvi bei nuotaikingi kūriniai, ir įtampos kupini bei pulsą pakeliantys filmai“, – pasakoja R. Daugėlaitė–Cegelskienė.

„Kino nakties“ žiūrovai šeštadienio naktį patirs visą jausmų spektrą – ir įtampą keliančių, ir naivių meilės istorijų, ir fantastinių bei eksperimentinių pasakojimų, ir iki skausmo pažįstamų buitinių situacijų. Programą sudaro lietuvių ir užsienio kūrėjų darbai, neapsiribojantys vienu žanru – vaidybinius filmus keičia animacija, dokumentika ir atvirkščiai. Organizatoriai sufleruoja – jei neturėsite laiko peržiūrėti visų festivalio konkursinių programų, didžiąją dalį jų filmų galėsite išvysti būtent „Kino naktyje“.

Festivalio filmus iki sausio 19 dienomis bus galima žiūrėti „ŽMONĖS Cinema“, „Telia“ ir „Skalvijos“ namų kino platformose, o programą „Europos istorijos“ – LRT mediatekoje. Informaciją apie programas ir filmus galima rasti adresu www.filmshorts.lt.

Apie Vilniaus tarptautinį trumpųjų filmų festivalį

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis yra vienas didžiausių išskirtinai tik trumpametražius filmus rodančių festivalių Baltijos šalyse. 2006 metais įkurtas festivalis tapo vienu iš nedaugelio kino renginių Lietuvoje, kuriame galima pamatyti tokią plačią naujausių trumpametražių filmų programą iš viso pasaulio. Festivalis kasmet žiūrovams pristato keliolika programų, kuriose rodoma beveik pusšimtis stipriausių pastaraisiais metais sukurtų darbų. Jį organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!