Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 14 birželio d. 13:26
Lietuvoje filmuojamas serialas „Sisi“: karališkuosius Hofburgo rūmus atrado Vilniuje

Serialo „Sisi“ filmavimo aikštelė. | Sauliaus Žiūros nuotr.

Vilniuje įsibėgėjo „Bavaria Film“ grupei priklausančios vokiečių kino gamybos kompanijos „Story House Pictures GmbH“ serialo „Sisi“ filmavimo darbai, truksiantys vasarą. Filmavimo metu Lietuvoje investuojami keli milijonai eurų, o tarptautinėje komandoje dirba beveik 100 lietuvių. 

Filmuojama daugelyje žinomų vietų

Pagrindinės serialo filmavimo lokacijos Lietuvoje – Vilnius ir jo apylinkės, taip pat filmuojama Kaune, Trakuose, Užutrakyje, Vievyje ir Rokiškyje. Televizijos ekranuose žiūrovai išvys Lietuvos Nacionalinės filharmonijos eksterjerą ir Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį, seriale tapusius Hofburgo rūmais – būtent šių vietų panašumas į karališkuosius rūmus ir patraukė serialo kūrėjus filmuoti Lietuvoje.  Taip pat lietuviai seriale atpažins Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčią, Lietuvos rašytojų sąjungos erdves, Pranciškonų vienuolyną, VU alumnato kiemą, Rokiškio ir Užutrakio dvarus, Trakų pilį ir kitas žinomas vietas.

Serialo „Sisi“ filmavimo aikštelė. | Sauliaus Žiūros nuotr.

„Serialo „Sisi“ filmavimai vyksta trijose šalyse, dvi iš jų – Baltijos regiono valstybės. Ne paslaptis, kad Lietuva pastaruosius kelerius metus pasaulinėje kino industrijoje yra patrauklus taškas dėl itin profesionalaus personalo, patogios logistikos, įvairios architektūros lokacijų, kinui skirtų mokestinių paskatų ir t. t. Vis dėlto, pasaulinėje rinkoje dėl tarptautinių kinų projektų vyksta didelė konkurencinė kova – tam, kad projektas įvyktų mūsų regione ir būtų galima įgyvendinti kūrybines serialo idėjas, lietuviai bendradarbiauja latviais. Žinome, kad jei pasiseks pirmas serialo sezonas, vokiečiai tikrai grįš filmuoti į Lietuvą ir Latviją ir kitais metais“, – teigia Vilniaus kino biuro direktorė Jūratė Pazikaitė.

Filmavimo darbų Latvijoje, Lietuvoje ir Vokietijoje trukmė – keturi mėnesiai. Šešių dalių mini serialą rodys Vokietijos televizijos kanalas „RTL TV“ – stambiausias komercinės televizijos tinklas Vokietijoje.

Serialo „Sisi“ filmavimo aikštelė. | Sauliaus Žiūros nuotr.

Serialas nukels į XIX amžiaus Austriją

Juostoje pasakojama apie nepaprastą Austrijos imperatorienės Elžbietos gyvenimą: jauna ir nerūpestinga princesė įsimyli vieną iš galingiausių pasaulio vyrų. Būdama šalia Austrijos imperatoriaus Pranciškaus Juozapo ji turi susidurti su tamsiąja meilės puse ir subręsti iki suaugusios valdovės, kuri galiausiai tampa ikona – Sisi.

„Sisi“ yra klasikinė brandos istorija. Tai ne istorinis kostiumų epas, o serialas, kuris apima universalias ir nesenstančias temas: meilė, laisvė, šeima, apsisprendimas ir pareiga. Jis yra skirtas plačiajai, šiuolaikinei auditorijai. Nepaisant serialo tematinio universalumo, filmuoti XIX amžių šiuolaikiniame pasaulyje yra nemažas iššūkis. Dėl to už supratingumą ir pagalbą esame labai dėkingi visiems miestams ir miesteliams, visoms istorinėms lokacijoms, kurios mus įsileidžia filmuoti“, – pasakoja „Sisi“ filmavimo darbų gamybos vadovė Lietuvoje Milda Leiputė.

Seriale vaizduojamas laikmetis, kuomet Europoje madingos moterų suknelės buvo itin pompastiškos ir pūstos. Įdomu tai, kad pagrindinė „Sisi“ aktorė su rūbais netelpa net į autobusą, todėl yra aprengiama kasdien filmavimo aikštelėse. Tai reikalauja daug papildomos infrastruktūros įvairiose filmavimo lokacijose.

„Jau ne pirmą kartą bendradarbiauju su „Story House Pictures“, tačiau šio serialo produkcijos mastai neabejotinai didžiausi. Kiek kartų ji didesnė už kitas pasakyti negalėčiau – tokie dalykai kartais nematuojami, tačiau didžiausi ir įdomiausi iššūkiai kyla dėl to, kad serialas istorinis ir reikalauja atitinkamą atmosferą sukuriančių sprendimų“, – pasakoja žinomas kino dailininkas Algirdas Garbačiauskas.

Serialo „Sisi“ filmavimo aikštelė. | Sauliaus Žiūros nuotr.

Dirba didelė komanda

Vilniuje prie serialo „Sisi“ dirba tarptautinė kino industrijos profesionalų komanda: latviai, vokiečiai ir lietuviai. Šioje daugiatautėje, daugiau nei 200 žmonių komandoje – beveik 100 lietuvių: kino dailininkų, šviesų ir garso technikų, kostiumų dailininkų, siuvėjų, grimerių, kaskadininkų, specialiųjų efektų technikų ir kt. Dalis jų vėliau vyks dirbti į Latviją ir Vokietiją.

„Filmuodamas čia jaučiuosi puikiai: šalis, miestas ir žmonės labai malonūs. Kino personalas Vilniuje draugiškas ir ypač motyvuotas – tai sukuria puikią atmosferą, kurioje malonu filmuoti serialą. Tai padeda įkvėpti vieniems kitus“, – sako serialo režisierius, Vokietijoje žymus kino kūrėjas Sven Bohse.

Lietuvoje filmavimus organizuoja kino gamybos kompanija UAB „Nordic Productions“. Bendrovė taip pat dirbo prie filmo „Sibirietiškas auklėjimas“, kuriame vaidino žymūs Holivudo aktoriai John Malkovich, Eleanor Tomlinson ir Peter Stormare, bei populiariaus italų serialo „Ana Karenina“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!