Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 13 spalio d. 18:09
Susitiks daugiau nei 120 menininkų: kviečia į tarptautinį kongresą „Tirti ar netirti post-disciplininėje akademijoje?

unsplash.com nuotr.

Ar kada galvojote, kad menininkas irgi gali būti tyrėjas bei dirbti bendroje komandoje su mokslininkais? Šį ilgąjį savaitgalį Vilniuje susitiks būrys menininkų ir tyrėjų, kurie ne tik diskutuos ar kartu atliks performansus, bet ir kvies prie jų prisijungti.

VDA Doktorantūros skyrius ir moderatorius dr. Vytautas Michelkevičius kartu su kuratore dr. Akvile Anglickaite kviečia į tarptautinį kongresą „Tirti ar netirti post-disciplininėje akademijoje?“ spalio 14-17 dienomis. Jis rengiamas meno doktorantūros Lietuvoje dešimtmečio proga.

Daugiau kaip 120 menininkų ir tyrėjų iš Lietuvos ir viso pasaulio susirinks į 4 dienų performatyvią programą, vyksiančią gyvai ir hibridiniu būdu Vilniaus dailės akademijoje ir kultūros komplekse SODAS 2123.

Kongrese vyks ne tik paskaitos, diskusijos ir pranešimai, bet ir atviros menininkų-tyrėjų-dizainerių studijos, performansai, radijo laidos, koncertai ir filmų rodymai. Kongresas ne tik klausia, koks yra meno ir tyrimo santykis, bet ir kokia yra šiandieninė meno akademija. Renginys inspiruotas žinomo kuratoriaus Charles Esche teiginio, kad šiandien svarbiausi edukacijos principai yra antiizoliacija, antihierarchiškumas ir antispecializacija. Vadinasi, meno akademijos turėtų veikti išvien su meno lauku, vadovautis horizontalumo principų ir peržengti specializacijų ir disciplinų ribas. Be to, kongresas vėl iš naujo sieks supurtyti mitus tiek apie meninį tyrimą, tiek apie menininko autonomiją bei jo panašybes su mokslininko veikla.

Detalią programą su aprašais rasite čia.

Įėjimas tik su registracija ir GP.

Dalyviai iš Lietuvos ir viso pasaulio

 

 

Dieninėje kongreso programoje pasirodys menininkai Nomeda ir Gediminas Urbonai, rašytojai Maria Fusco, David Maroto, Valentinas Klimašauskas ir kt. Kituose pranešimuose bus nagrinėjami „Forensic Architecture“ projektai, patafizikos ir alchemijos santykis su meniniu tyrimu, postkolonializmas ir edukacija bei kiti aktualūs klausimai. Viena iš fokuso krypčių yra regionalizmas, siekiant suprasti ar Centrinės ir Rytų Europos regionas kuria savas trajektorijas šiuolaikiniame mene ir tyrimuose, ar vis dar užsiima temų, diskursų ir metodų (savi)kolonizacija, sekdamas madomis iš „buvusių Vakarų“. Šiuos klausimus padės atsakyti dalyviai iš Čekijos, Vengrijos, Lenkijos, Estijos ir Latvijos bei kitų šalių ir žemynų.

Vakarinėje kongreso programoje sutiksime pripažintus ir jaunus kūrėjus, kurie yra ir meno, dizaino, teatro, muzikos doktorantai ir/ar dėstytojai Vilniaus dailės akademijoje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei kitose Europos akademijose. Tarp dalyvių – Robertas Narkus, Anastasia Kolas, Raivo Kelomees, Hardi Kurda, Karolina Jašinskaitė & Justė Pečiulytė, Raminta Naujanytė, Vytautas Gečas & Marija Puipaitė, Akvilė Anglickaitė, Aistė Kisarauskaitė, Jelena Škulis, Laima Kreivytė, Vitalij Červiakov, Austėja Platūkytė, Gabrielė Gervickaitė, dr. Rūta Spelskytė-Liberienė, dr. Tomas Daukša, Andrew Gryf Paterson, Aleksandr Špilevoj, Sheung Yiu, Dan Goodman, Elsa Gomis, Marta Frėjutė, Jan Georg Glockner ir kiti.

Įprastose ir netikėtose SODAS 2123 bei „Atletikos“ erdvėse pasirodys menininkai dirbantys su muzika, teatru, performansais, dizainu, architektūra ir vizualiaisiais menais.

Vienas iš kongreso programos siekų yra atskleisti kaip menininkai per savo kūrybinius projektus geba tirti įvairius kompleksinius klausimus.

Meno doktorantūra parodo, kad šiandieniniame post-disciplininiame meno pasaulyje kartu dirbti ir bendradarbiauti gali menininkai iš įvairių sričių: vizualaus meno, dizaino, architektūros, teatro, muzikos ir t.t. Meninis tyrimas suveda juos į bendrus projektus bei kūrybos ar jos pristatymo erdves.

Kongresą organizuoja Vilniaus dailės akademija kartu su LTMKS, „SODAS 2123“ ir „Atletika“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!