Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 5 rugsėjo d. 16:01
Talino meno parodos ir muziejai rugsėjo mėnesį
Talino meno parodos ir muziejai rugsėjo mėnesį

Talino meno parodos ir muziejai rugsėjo mėnesį

Rugsėjis – puikus metas pasinerti į naujas žinias, tad jei dar turite laisvą savaitgalį ar planuojate kelionę į Taliną, siūlome susipažinti su Talino kultūriniu gyvenimu. Talino meno parodos ir muziejai rugsėjo mėnesį laukia Jūsų, tad planuokite kelionę ir leiskitės pažinti Talino meną.


KUMU meno muziejus

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Lembit Sarapuu paroda „Realybė ir tikrovė
2022 04 29–2022 09 18

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį Lembit Sarapuu

Lembit Sarapuu. Diskusija. 1989–1990. Aliejus. Estijos meno muziejus

Šešis dešimtmečius, per kuriuos Lembit Sarapuu (g. 1930 m.) veikė kaip menininkas, jo kūryba buvo siejama su naiviuoju menu (daugiausia septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose), transavangardu (XX amžiaus devintajame dešimtmetyje) ir postmodernizmu (1980-aisiais ir 1990-aisiais). Tačiau visa jo kūryba nepatenka nė į vieną iš šių kategorijų.

Lembit Sarapuu kūryba suskirstyta į tris temas: paprasti peizažai, aktai ir portretai, seksualūs, brutalūs ir groteskiški mitologiniai vaizdiniai bei alegoriniai, ironiški ir šmaikštūs kasdienio gyvenimo ir žmogaus būties vaizdiniai. Menininkas savo kūrybą apibūdino kaip besikeičiantį bandymą reprezentuoti gyvenimo tikrovę ir realybę gyvenime. Tai atsispindi parodos pavadinime, nubrėžiančiame menininko kūrybinį kelią per šešis dešimtmečius.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Tapatybės peizažai: Estijos menas 1700–1945 m.
Nuolatinė ekspozicija

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį KUMU muziejus


Nauja nuolatinė ekspozicija pasakoja apie Estijos meno istoriją, kuri vystėsi per daugiatautę Estijos istoriją, peraugant į paveldą, kuriame susilieja estų, baltų
vokiečių ir rusų tradicijos. Didžiausias dėmesys skiriamas meno vaidmeniui visuomenėje ir formuojant įvairių bendruomenių tapatybę. Temos: baltųvokiečių ir estų vizualinės kultūros sąsajos, vaizdų reikšmės jaunoje Estijos nacionalinėje valstybėje, šiuolaikinio gyvenimo vizijos, moterų menininkių balsai, menas XX amžiaus trečiojo dešimtmečio autoritarinėje eroje ir Antrojo pasaulinio karo metais, vietos identiteto peizažų atsiradimas. Taip pat apžvelgiama, kokią įtaką vizualiniam tapatybių konstravimui, kartu su aukštuoju menu, padarė menininkai mėgėjai, dizainas ir grafinis dizainas bei profesionalaus meninio ugdymo plėtra. Kartu su aukštuoju menu, ekspozicija apžvelgia vizualinę šalies kultūrą platesniu mastu, atvaizduodama pomėgį menui ir meninį išsilavinimą tampriame ryšyje su grafiniu dizainu ir dizaino istorija.
Daugiau apie parodą.

Projektinė erdvė I: Jonna Kina paroda „Keturios skulptūros iš penkiolikos dalių
2022 04 01–2022 10 02

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį KUMU muziejus

Jonna Kina. Keturios skulptūros iš penkiolikos dalių. 2022 m. Kadras užfiksuotas iš vaizdo įrašo. Menininkės sutikimu

Ši paroda yra nuolatinės parodos „Tapatybės peizažai: Estijos menas 1700–1945 m.“ dalis. Jonna Kina (1984) yra daugiadisciplinė suomių menininkė. Filmo „Keturios skulptūros penkiolikoje kūrinių“ istorija datuojama 2019 m. Tuo metu menininkė susidomėjo Estijos dailės muziejaus kolekcijoje esančiomis Amandus Adamson (1855–1929) ir Augusto Weizenbergo (1837–1921) skulptūromis, kurios buvo sugadintos per Antrąjį pasaulinį karą, 1944 m. kovo mėn. susprogdinus Taliną. Baigus  filmą, į istorinę perspektyvą netikėtai įsiliejo dabartiniai klodai.
Daugiau apie parodą.

Projektinė erdvė II: Maria Kapayeva paroda „Atsitiktinės nuotraukos, šis bei tas
2022 06 14–2022 12 01

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį KUMU muziejus

Ši paroda yra nuolatinės ekspozicijos „Tapatybės peizažai: Estijos menas 1700–1945 m.“ dalis.
Tai meninis eksperimentas: tyrimo procesas pristatomas kaip instaliacija. Ką galite padaryti ir ką darytumėte su atsitiktine nuotraukų kolekcija? Prieš aštuonerius metus Marija Kapajeva internete nusipirko keletą senų nuotraukų.
Taip Kapajeva pradėjo eksperimentą, siekiantį atverti dažnai neįvertinto, nepakankamai ištirto, marginalizuoto liaudies fotografijos paveldo potencialą.
Daugiau apie parodą.


Paroda „
Ateitis per vieną valandą: Estijos menas 1990-aisiais
Nuolatinė ekspozicija

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį KUMU muziejus

Raoul Kurvitz. Pentatoninė spalvų sistema II. Programa 01 ir 03. 1994–1999. Instaliacija. Estijos meno muziejus

Paroda nukrypsta nuo lūžio, kurį Estijos visuomenėje sukėlė Šaltojo karo pabaiga ir nepriklausomybės atgavimas. Estijoje 1990 metai buvo pereinamasis laikotarpis. Šalis buvo išlaisvinta iš Sovietų Sąjungos (1991 m.) ir pradėjo atstatinėti liberalią demokratinę visuomenę, pagrįstą rinkos ekonomika. Parodos pavadinimas pasiskolintas iš legendinės estų pankų grupės J.M.K.E. 1993-iųjų metų dainos žodžių, kuriuose užfiksuota absurdiška dešimtmečio atmosfera, apvertusi kone visas vertybes aukštyn kojomis.
Daugiau apie parodą.


Paroda 
„Menas komforto zonoje? 2000-ieji Estijos mene
2021 12 11–2022 10 09

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį KUMU muziejus


Paroda „Menas komforto zonoje? 2000-ieji Estijos mene“ tęsia parodų ciklą Kumu meno muziejuje, skirtą šiuolaikiniam menui, prasidėjusį 2018 m. projektu „The X-files“ [Devintojo dešimtmečio registras] (kuratoriai Eha Komissarov ir Anders Härm). Dabartinė paroda, daugiausia paremta Estijos ir Tartu dailės muziejų šiuolaikinio meno kolekcijomis, leidžia pažvelgti į šeštojo dešimtmečio meną
, atskleidžia kai kuriuos mažiau žinomus kūrinius ir idėjas, kurios visiškai pasireiškė tik kitame dešimtmetyje. Ekspozicija išdėstyta dialogais tarp skirtingų temų, raktažodžių ir motyvų, siekiant perteikti dešimtmečio menui būdingus jausmus, menininkų pozicijas ir požiūrius.
Daugiau apie parodą.


Paroda 
Konfliktai ir prisitaikymai. Estijos sovietmečio menas (1940–1991)
Nuolatinė ekspozicija

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį KUMU muziejus

Ilmar Malin. Blėstanti saulė. 1968. Estijos dailės muziejus

Ši paroda reprezentuoja vieną galimą požiūrį į XX amžiaus antrosios pusės Estijos meną, kai jam buvo būdingi konfliktai ir prisitaikymas prie naujos, po Antrojo pasaulinio karo nusistovėjusios, politinės tvarkos. Tai, kaip sovietų valdžia suprato meno ir menininkų vaidmenį visuomenėje, kardinaliai skyrėsi nuo požiūrių, formavusių meną prieškario Estijos Respublikoje. Ketvirtojo dešimtmečio pabaigoje ir šeštojo dešimtmečio pradžioje Sovietų Sąjungoje vyravo griežtas stalininio socialistinio realizmo kanonas, pagal kurį menininkai turėjo realistiškai tarpininkauti ideologinėms komunistų partijos žinutėms. Šeštojo dešimtmečio antroje pusėje sovietinė visuomenė pamažu tapo liberalesnė, o partijos reikalavimai menui tapo ne tokie griežti, tačiau oficialūs nurodymai sovietinei kultūrai išliko iki devintojo dešimtmečio.
Daugiau apie parodą.

KUMU meno muziejus, kaip rasti:


Kadriorg dailės muziejus

Weizenbergi 37, Tallinn

Paroda „Roma 1810-aisiais – baltų mano mecenatas Vilhelmas fon Blankenhagenas

2022 09 17–2023 01 22

Francas ir Johanesas Ripenhauzenai. Viktorija. 1810. Kreidos piešinys. Tartu universiteto biblioteka

Ši paroda leidžia pažvelgti į vieną įspūdingiausių XIX amžiaus pradžios meno kolekcijų Livonijoje. Ji priklausė Vilhelmui fon Blankenhagenui (1761–1840), turtingam baltų vokiečių didikui iš Rygos. Didžiąją 1810 metų dalį Blankenhagenas su šeima praleido Romoje, kur jo platus pažinčių ratas, meno mecenato vaidmuo ir prabangūs vakarėliai, kuriuos jis rengė viloje Aldobrandini, sulaukė tarptautinio dėmesio. Blankenhagenų viešnagė Romoje buvo vienas ryškiausių Baltijos vokiečių grandiozinių kelionių į šį Europos meno pasaulio centrą pavyzdžių.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Atvira skulptūrų saugykla“
2022 05 18–2024 12 31

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį kadriorg dailės muziejus

Nežinomas menininkas. Belvederio Apolonas. XIX amžius. Estijos dailės muziejus

Skulptūra sudaro nedidelę, bet išskirtinę Estijos dailės muziejaus užsienio meno kolekcijos dalį, kuri iki šiol visuomenei buvo rodoma labai mažai. Pirmajame Kadriorgo pilies aukšte eksponuojama užsienio skulptūrų kolekcija leis apžvelgti Estijos istorinius ryšius su Vakarų Europos ir Rusijos skulptūromis. Kolekciją sudaro daugiau nei 250 kūrinių, sukurtų nuo XVIII iki XX amžiaus, o jo centre – skulptūros klasikos ir sovietinės Rusijos meno kopijos. Greta portretų yra nemažai figūrinės ir dekoratyvinės skulptūros pavyzdžių.
Atviros saugyklos ekspozicija leidžia iš arčiau pažvelgti į skulptūros meną, susipažinti su pagrindinėmis skulptūros technikomis ir medžiagomis.
Daugiau apie parodą.

Nuolatinė Kadriorg meno muziejaus paroda

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį kadriorg dailės muziejus

Aleksei Bogoljubov. Talino uostas. 1853. Estijos meno muziejus

Parodoje eksponuojami XVI–XVIII a. paveikslai, XVIII–XX a. olandų, vokiečių, italų ir rusų meistrų Vakarų Europos ir Rusijos taikomoji dailė ir skulptūra. Nuolatinėje Kadriorgo dailės muziejaus ekspozicijoje pristatoma Estijos dailės muziejaus užsienio meno kolekcijos grietinėlė, kurią daugiausia sudaro Vakarų Europos ir Rusijos XVI–XX a. paveikslai, skulptūros ir taikomoji dailė.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Kadriorgo dailės muziejų:

 


Mikkel muziejus

Weizenbergi 28, Tallinn

Konrad Mägi paroda „Neregėti paveikslai“
2022 08 27–2022 09 18

Talino meno parodos ir muziejai rugpjūčio mėnesį Konrad Mägi

Konrad Mägi. Saaremaa. Detalės. 1913–1914. Aliejus. Estų užsienyje muziejus (Torontas)

Pastaraisiais metais buvo aptikta dešimtys Konrado Mägi (1878–1925) paveikslų, kurių visuomenė dar nematė arba kuriųbuvo pateiktos reprodukcijos. Naujų kūrinių rasta Estijoje, Kanadoje, Švedijoje ir kitur. Šioje parodoje pristatomi beveik visų menininko kūrybos laikotarpių neeksponuoti paveikslai, kurie papildo mūsų supratimą apie Mägi paveldą.
Daugiau apie parodą.

Nuolatinė muziejaus ekspozicija

Nežinomas dailininkas. Paukštidė. 18–19 a. Estijos meno muziejus

Nuolatinės muziejaus ekspozicijos pagrindą sudaro Europos ir Kinijos keramika ir porcelianas bei Vakarų Europos paveikslai iš buvusios Johanneso Mikelio kolekcijos.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Mikelio muziejui 25. Rytietiškas porcelianas
Nuolatinė muziejaus ekspozicija

Bijin (grožio) figūra Imari spalvų schemoje. Japonija. Apie 1750 m. Porcelianas. Estijos dailės muziejus, Johanneso Mikelio kolekcija

Estijos dailės muziejaus filialas, skirtas privačiai Johanneso Mikelio kolekcijai, buvo atidarytas 1997 m. 2022 metais Mikelio muziejus su specialia programa mini 25 metų jubiliejų, o jo atidarymo akordas bus atnaujintos Rytų porceliano parodos atidarymas. Šį kartą daugiau dėmesio skiriama kūrinių atsiradimui Mikelio kolekcijoje, taip pat daiktų istorijai, paskirčiai ir gamybos būdams.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Mikkel muziejų:


Adamson-Eric muziejus

Lühike jalg 3, Tallinn

Paroda „Medžiagų kaita. Dizainas ir naujos technologijos
2022 04 08–2022 09 25

Kartas Ojavee ir Johanna Ulfsak. Tiesioginiai srautai. 2016 m.

Paroda „Medžiagų įtaka. Dizainas ir naujos technologijos“ tyrinėja įvairių medžiagų ir naujausių technologijų panaudojimą šiuolaikinių Estijos menininkų ir dizainerių kūryboje. Tarp kitų darbų galite pamatyti išmaniuosius Kärt Ojavee ir Johanna Ulfsak audinius, Siim Karro baldus, pagamintus iš grybų žaliavų, turinčių neigiamą anglies pėdsaką, ir originalų Darios Popolitovos kūrybiškumą. Paroda kviečia pamąstyti apie mūsų asmeninį santykį su medžiagomis ir medžiagų poveikį aplinkai bei visuomenei.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Modernizmas ir įvairovė
2022 03 01–2022 12 30

Adamsono-Erico darbų koliažas: Apyrankė. 1964‒1968; Autoportretas (Piemuo). 1931 m.; Porcelianiniai indai. 7 dešimtmetis; Ispanijos peizažas su arbūzu. 1931. Visi meno kūriniai Estijos dailės muziejaus

Adamsonas-Ericas (1902‒1968) yra vienas ryškiausių Estijos modernistų menininkų. Jis buvo talentingas ir nepaprastai įvairiapusis kūrėjas, per savo gyvenimą tapęs legenda. Adamsonas-Ericas buvo vienas iš nedaugelio menininkų, vienodai stiprus ir kaip tapytojas, ir beveik visose taikomosios dailės bei dizaino srityse. XX amžiaus trečiajame dešimtmetyje Adamsonas-Ericas dėl daugybės kelionių buvo vienas reikšmingiausių Estijos meno kosmopolitų, gyvenęs ir dirbęs įvairiose Europos vietose. Jis taip pat buvo aktyvus ir drąsus Estijos kultūrinio gyvenimo dalyvis bei reikšmingas visuomenės veikėjas. Be to, jis aktyviai dalyvavo kuriant ir organizuojant Estijos meno gyvenimą, o pokariu buvo gerbiamu dailės mokytoju, paveikusiu kelias kartas.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Adamsono-Erico muziejų:


Fotografijos muziejus „Fotografiska“

Telliskivi 60a-8, Tallinn

Frank Ockenfels 3 paroda „Introspekcija
2022 06 17–2022 10 09

Frank Ockenfels 3 meno paroda Taline Introspekcija

Naudodamas įvairias priemones, tokias kaip fotografija, tapyba ir koliažas, bei eksperimentuodamas su šviesa, optika ir įvairių tipų fotoaparatais, Ockenfelsas visada stengiasi peržengti fotografijos ir meno ribas. Jo kartais brutalus būdas iškraipyti savo nuotraukas, pavyzdžiui, žirklėmis, rašalu ir anglimi, paverčia jo nufotografuotus pasaulinio garso aktorių ir muzikantų portretus paties Ockenfelso vidinio pasaulio atspindžiu. Rezultatas – intymus ir dažnai provokuojantis vaizdų rinkinys, kuris iš pradžių gali net nustebinti, tačiau turintis vidinį grožį.

Daugiau nei tris dešimtmečius jis fotoaparatu fiksavo pasaulinio garso aktorius, muzikantus ir Holivudo asmenybes. Jis užfiksavo tokius kaip Nirvana, David Bowie, David Lynch, Angelina Jolie, George Clooney, Natalie Portman, Willie Nelson, No Doubt, The Yeah Yeah Yeahs, The Strokes ir daugelį kitų.
Daugiau apie parodą.

Cooper & Gorfer paroda „Tarp šių sulankstytų sienų – utopija
2022 05 20–2022 09 18

Prie ko tu prisirišęs? Kur yra tavo vieta? Jei tau reikėtų viską palikti ir pradėti iš naujo – kas tu būtum?
Humanitarinės tragedijos dėl karų ir visuotinio klimato kaitos padarinių sukelia neišmatuojamas migracijos ir kančių bangas. Jos verčia mus susimąstyti, ar galime įsivaizduoti geresnį pasaulį? Priblokšti suvokimo, kad gyvename utopijos praradime, Cooper & Gorfer dirba su jaunomis moterimis vietinėse bendruomenėse, kurių gyvenimus sugriovė priverstinė migracija. Kokios yra šių moterų svajonės, tapatybės ir slapti ilgesiai?
Daugiau apie parodą.

Cho Gi-Seok paroda „Koegzistencija
2022 08 19–2022 11 20

Cho Gi-Seok

Cho Gi-Seok savo vaizduotėje nuolat ieško grožio. Jo nuotraukos išsiskiria stipria kompozicija, kur viskas nuo šviesos ir spalvų iki daiktų ir drabužių yra kruopščiai suplanuota. Jis yra vienas įdomiausių Azijos mados fotografų ir menininkų.

Vienas žodis, prie kurio jis dažnai grįžta savo kūryboje, yra koegzistencija. Jo požiūriu, viskas, kas mus supa – kiekviena gėlė, gyva būtybė, vieta ir skaitmeniniai dalykai – yra veikiami tam tikrų reiškinių, ir visa tai sudaro mūsų gyvenimą: žmonija, gamta ir net mašinos turi gyventi kartu, vienas šalia kito.

Daugiau apie parodą.

Kaip rasti muziejų „Fotografiska“:


„Kai“ meno centras

Peetri 12, Noblessner, Tallinn

Merike Estna personalinė paroda „Dirvožemyje mūsų meilės nebus“
2022 08 19–2022 11 27

Merike Estna

Merike Estna „Dirvožemyje mūsų meilės nebus“ (2022). Merike Estna studijos ir Temnikova & Kasela galerijos sutikimu. Fot. S. Stepaško.

Merike Estna „Dirvožemyje mūsų meilės nebus“ (2022). Merike Estna studijos ir Temnikova & Kasela galerijos sutikimu. Fot. S. Stepaško

Ši paroda sumanyta kaip menininkės kūrybos mini retrospektyva, kurioje pristatoma eilė naujų darbų ir keletas kūrinių, kurie pirmą kartą bus rodomi Estijoje. Tarp pastarųjų yra Estnos didelės apimties paveikslas „Nykstančių amžių vandenynas“, sukurtas 2019 m. „Moderna Museet Malmö“ parodai, ir rankomis austas, didelės apimties kilimas „Tragiškojo poeto namai“, užsakytas personalinei parodai 2019 m. „Bosse & Baum“ galerija Londone 2021 m., bei kiti.

Daugiau apie parodą.

Kaip rasti meno centrą „Kai“:


Estijos taikomosios dailės ir dizaino muziejus

Lai 17, Tallinn

Mare Kelpman paroda „Spalvos kodas
2022 06 03–2022 09 11

Mare Kelpman meno paroda Spalvos kodas

Mare Kelpman žinoma Estijos dizainerė, vietinio dizaino kraštovaizdžio ir kasdienės aplinkos ramstis Estijos dizaino kultūroje. Jos kuriamos tekstilės stiprybė, visų pirma, pasireiškia sumaniu raštų ir spalvų deriniu. Pagrindinės kūrybinės technikos, kurias ji vis dar įgyvendina ir dėl kurių ji yra labiausiai žinoma, yra kruopščiai parinktos spalvos ir subtilus raštas. Mare Kelpman tekstilė tapo fenomenu, turinčiu nepaprastai platų įtakos lauką.

Ši paroda atskleidžia Kelpman tekstilės studijoje sukurtų darbų užkulisius, dekoduoja juos per procesą, kuris nebūtinai pasireiškia objekte, bet padeda plačiau suprasti gautus daiktus.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Žvilgsnis per objektus. Moterys šiuolaikiniame lenkų dizaine“. Lydinti paroda: Moterys šiuolaikiniame Estijos dizaine“.
2022 06 17–2022 09 25


Naratyvas „Žvilgsnis per objektus“ orientuotas į moteris, lenkų dizaineres, veikiančias vietiniu ir tarptautiniu mastu. Atspirties taškas – kuruota dizaino objektų atranka, leidžianti pažvelgti į Lenkijoje vykstančias transformacijas. Be jokios abejonės, lenkų dizainerės integravosi į Europos sceną be tradicinių „Rytų Europos“ ar „Centrinės Europos“ išankstinių nuostatų. Dar prieš 10 metų Lenkija tebebuvo tik pirmaujančių dizaino prekių ženklų subrangovė. Ji neegzistavo kaip dizaino prekės ženklas. Šiandien ji yra pripažinta strategine dizaino ir verslo partnere, kurioje dera tikras meistriškumas, dizaino kokybė ir priimtinos kainos. Mes sutelkėme dėmesį į šešiolika moterų dizainerių ir objektų, kuriuos jos sukūrė. Su kiekviena iš jų susitikome keletą kartų ir aptarėme įkvėpimus ir procesus, individualias strategijas ir požiūrius į medžiagą. Norėjome suprasti jų įtaką ir indėlį į pokyčius. Jau žinojome, kad Lenkija turi ilgametę, neapsakomą moterų dizainerių, kurios stovi už lemtingų įvykių ir turi įtakos dizaino judėjimui ir augimui, istoriją.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Estijos dizaino įvadas
Nuolatinė ekspozicija


Didžiausioje iki šiol nuolatinėje Estijos dizaino parodoje „Estijos dizaino įvadas“ – beveik 500 objektų, dizaino
darbų ar fotografijų iš daugiau nei 200 dizainerių ar įmonių. Paroda apima laikotarpį nuo praėjusio amžiaus pradžios iki šių dienų su Lorupo ir Liuterio gamyklų gamybos pavyzdžiais, taip pat tokiais darbais kaip Huumi pirties krosnelė, apdovanota Red Dot apdovanojimu, bei Mare Kelpman darbais.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Surinkti darbai
Nuolatinė ekspozicija


Estijos taikomosios dailės ir dizaino muziejuje dabar veikia didžiausia iki šiol nuolatinė Estijos taikomosios dailės paroda.
Antrame muziejaus aukšte esančioje ekspozicijoje, kurios plotas 450 m2, yra daugiau nei 2000 beveik 400 menininkų darbų. Parodoje apžvelgiama Estijos taikomosios dailės raida ir pristatomi šioje srityje dirbusių ir dabar dirbančių menininkų darbai nuo praėjusio amžiaus pradžios iki šių dienų – nuo ​​Adamsono-Erico iki Tanel Veenre.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti Estijos taikomosios dailės ir dizaino muziejų:

 


 Galerija „Hobusepea“

Hobusepea St 2, Tallinn

Kai Kaljo personalinė paroda „Krūva nešvarių skudurų“
2022 08 24–2022 09 19

Kai Kaljo yra įvairiapusis menininkas, ERKI/EKA tapybos studijas baigęs 1990 m. Jo diplominis darbas buvo Abja-Paluojos kultūros namų freskos. Menininkas parodose pasirodo nuo 1985 m., o nuo 1997 m. aktyviai dalyvauja tarptautinėje arenoje daugiausia kaip video menininkas.

 

Kert Viiart personalinė paroda
2022 09 21–2022 10 17

Kaip rasti galeriją „Hobusepea“:


Galerija „Draakon“

Pikk 18, Tallinn

Jüri Kass personalinė paroda „Juodai balta“
2022 08 22–2022 09 17

Parodoje „Juodai balta“ Jüri Kass tęsia minimalistinį raiškos stilių, kurį įvairiomis technikomis pristatė keliose ankstesnėse personalinėse parodose. Menininkas pasirenka kuo paprastesnį vizualinio pėdsako kūrimo būdą ir transformuoja jį kitaip nei „originali paveikslo dalis“. Šios parodos pradžia – skylė popieriuje.

Mari Männa personalinė paroda
2022 09 19–2022 10 17

Kaip rasti galeriją „Draakon“:


Galerija „Tallinn Art Hall“

Vabaduse Väljak 6, Tallinn

Oliver Ressler paroda „Barikados ledynams“
2022 08 27–2022 11 06

Parodoje nagrinėjamas globalinis atšilimas ir klimato kaitos judėjimas bei jo santykis su menu. Parodos pavadinimas nurodo tikrąją nepaprastąją padėtį, su kuria susiduria klimato kaita, ir planuojamos veiklos mastą. Tirpstančių ledynų užbarikadavimas iš tikrųjų neįmanomas. Ir vis dėlto, susidūręs su problema, klimato kaitos judėjimas, suvokdamas įvairialypes grėsmes mūsų planetai, stengiasi padaryti tai, kas dar niekada nebuvo daryta. Parodai menininkas užfiksavo ir uždokumentavo pagirtinas klimato kaitos judėjimo iniciatyvas.
Daugiau apie parodą.

Paroda „Negyvos kojos, antklodės, audėjai ir kiaušinis“
2022 09 10–2022 11 06

Užuot sutelkę dėmesį į medžiagos sunykimą laikui bėgant ir įsikibę į jos pėdsakus, menininkai ją sugrąžina gausiai, užpildydami trūkstamas vietas taip, kaip jiems atrodo tinkama. Įsikūnydami į istorikus ir archeologus, jie dažnai pasitelkia humorą, groteską ir kraštutinumus, kad išsiaiškintų, kaip formuojasi ir keičiasi medžiaga, veikiant žmogui ir stichijoms.
Nors ir su skirtingomis patirtimis, visi parodos menininkai vienaip ar kitaip dirba su tekstile – medžiaga, glaudžiai susijusia su žmogaus kūnu. „Negyvos kojos, antklodės, audėjai ir kiaušinis“ – tai įvairios nuorodos į pramoninės tekstilės gamybos istoriją, neobaroko estetiką, pelkių kūnus, keistas istorijas ir apmąstymus apie medžiagų kaupimąsi ir nykimą.
Daugiau apie parodą.

Paroda „POST/Contemporary
2022 09 15–2022 11 06

Ką žada šiuolaikinis meno pasaulis jauniems menininkams ir kūrėjams, kurie subrendo popandeminėje visuomenėje, kurią suluošino besitęsiantys krizės ir netikrumo padariniai, o pastaruoju metu baugina Rusijos karas Ukrainoje?
Paroda sujungia jaunuosius Estijos ir Latvijos kūrėjus, kurie kartu įgyvendina keletą naujų projektų. Šie projektai susiję su tam tikromis socialinėmis formomis, kurios išryškinamos Baltijos šalių kontekste, taip pat su kūno, žinių, kūrybos ir sinergijos transformacijomis.
Daugiau apie parodą.

Kaip rasti galeriją „Tallinn Art Hall“:

Šioje apžvalgoje pateikiame 2022 metų rugsėjo mėnesio Talino meno muziejų ir parodų sąrašą, o visus su šiomis parodomis susijusius straipsnius bei naujausius mėnesinius muziejų ir parodų sarąšus rasite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!