Šiais metais Prahos pilis lankytojams siūlo net septynis ekskursijų maršrutus! Didelė naujovė – galimybė apžiūrėti anksčiau neprieinamus pilies kampelius. Lankytojai gali pažvelgti į vietas, kuriuose buvo parašyta Čekijos istorija, pavyzdžiui, Šv. Vito katedrą, taip pat reprezentacines Baltojo liūto ordino muziejaus patalpas. Muziejaus ekspozicijoje galima apžiūrėti, tarp kitko, Čekijos prezidento Vaclavo Havelo kabineto baldus.
Naujieji maršrutai taip pat nuves lankytojus į romaninį ir gotikinį Senųjų Karališkųjų rūmų aukštą, karaliaus Vladislovo II Jogailaičio salę ar Senąją Parlamento salę su Čekijos karūnos brangenybių kopijomis. Galėsite atsistoti prieš viduramžių karaliaus sostą, pasivaikščioti po Karališkąjį sodą ir Pietų sodą, užsukti į oranžeriją ir vynuogyną arba aplankyti sakalininko namus. Po daugelio metų bus atidarytas ir Elnių griovys – žalia oazė prie Prahos pilies.
Į UNESCO paveldo sąrašą kartu su istoriniu miesto centru įtraukta renesansinė Telčo pilis, Vysočinos krašte, pavasarį atvers vartus lankytojams. Nuo balandžio pabaigos bus galima aplankyti paskutiniųjų pilies savininkų apartamentus, o nuo liepos vidurio – ir nuostabias renesansines sales, paslaptingą pilies požemį, sodą ir kiemą. Pilies gidai kvies apžiūrėti vietas, į kurias lankytojams anksčiau neteko patekti, pavyzdžiui, pilies virtuvę ar alaus daryklą.
Vienas didžiausių metų įvykių bus garsiosios Karlšteino pilies, įsikūrusios netoli Prahos, remonto darbų pabaiga. Požemyje veiks vyndarystei skirta paroda bei nuolatinė ekspozicija, kuri pasakos apie pilies statybos istoriją. Karlšteino pilyje taip pat bus atidarytas lankytojų centras, gotikinis rūsys, kultūrinių renginių salė, nauji gastronominiai taškai ir poilsio erdvė. Šiemet bus atnaujintas ir pietinėje rūmų dalyje esantis sodas.
Jau gegužę pirmą kartą istorijoje lankytojams bus atidarytas viduramžių Kuneticės kalno pilies (Kunětická hora) šiaurinis sparnas. Pilis įsikūrusi kalno viršūnėje netoli Pardubicės, Rytų Čekijoje. Apsilankymas pilyje – puiki proga sužinoti daugiau apie viduramžių didikų gyvenimą. Ekskursija apima rūsį su archeologiniais radiniais, riterių salę, ginklų salę, medžioklės parodą ir bokštą. Be to, gegužės mėnesį bus atidaryta Šv. Kotrynos Aleksandrietės koplyčia. Iš koplyčios terasos atsiveria įspūdingas vaizdas į Elbės upės apylinkes ir Pardubicės miestą.
Šiemet Arkivyskupų rūmai Kromeržiže, kurių sodai saugomi UNESCO, vėl bus atviri lankytojams. Rekomenduojame apžiūrėti ne tik atkurtą Seimo salę, bet ir Rūmų tapybos galeriją su 85 originaliais garsių Europos tapytojų, tokių kaip Ticianas, van Deikas, Lukas Kranachas Vyresnysis, darbais nuo gotikos iki rokoko. Pirmą kartą per tris šimtus metų bus atidaryti Malūno vartai, jungiantys Arkivyskupų rūmų vasaros apartamentus su Šv. Mauricijaus bažnyčios presbiterija.