Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 21 liepos d. 16:13
Vilniaus jubiliejui skirtas festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ jau antradienį (programa)

Pranešimo spaudai nuotr.

Liepos 25 dieną Lietuvos sostinę sudrebins muzikos festivalis „Jaunas kaip Vilnius“, skirtas Vilniaus 700 metų jubiliejui. Vingio parkas vienai dienai tarptautine muzikos arena, kurioje naujus ir laiko patikrintus kūrinius atliks Lietuvos populiariosios ir klasikinės muzikos scenos žvaigždės, o vakaro kulminacija taps garsių užsienio grupių „Bastille“ ir „Clean Bandit“ pasirodymai.

Programoje – muzikos stilių įvairovė 

Šv. Kristoforo dieną vyksiantis festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ atskleis skirtingus muzikos  žanrus. Šalia klasikinės muzikos atlikėjų pasirodys įvairiausi populiariausių Lietuvos  muzikos žvaigždžių duetai ir visame pasaulyje žinomos grupės „Bastille“ ir  „Clean Bandit“. Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė tikisi, kad šis festivalis ir šiemet į Vingio parką pritrauks didelį būrį įvairių muzikos žanrų klausytojų, norinčių kartu atšvęsti sostinės 700 metų jubiliejų. Pernai festivalis sulaukė apie 45 tūkstančius klausytojų.

„Jau antrus metus, organizuodami festivalį „Jaunas kaip Vilnius“, siekiame, kad Vilniaus gimtadienis būtų švenčiamas du kartus per metus – sausio 25 dieną, kai Vilnius buvo pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose, ir liepos 25 dieną, kai minima Vilniaus globėjo Šv. Kristoforo diena. Ši diena jau tampa gražia tradicija ir labai tikiuosi, kad ji nenutrūks ir ateityje“, – sako „Go Vilnius vadovė Inga Romanovskienė.

Pasaulinių žvaigždžių „Bastille“ ir  „Clean Bandit“ pasirodymai 

Festivalyje ,,Jaunas kaip Vilnius” šiais metais koncertuos net dvi užsienio muzikos grupės. Viena iš jų – visame pasaulyje puikiai žinoma „Bastille“. Nors grupė susibūrė tik 2010 metais, su Lietuva muzikantai turi jau susiformavusią istoriją. „Bastille“  koncertavo  mūsų šalyje, o prieš dešimtmetį,  Vilniuje ir Kėdainiuose nufilmavo vaizdo klipą kūriniui „Things We Lost In The Fire“. Daugybė fanų visame pasaulyje žino grupės dainų „Good Grief” ir „Of the Night“  žodžius, o didžiausias jų hitas „Pompeii“ sulaukė per 730 mln. peržiūrų „Youtube“ kanale. Muzikantai savo dainose nevengia kalbėti sunkiomis, neįprastomis populiariajai muzikai, temomis. Dažname jų kūrinyje atsispindi pasaulinės aktualijos, klasikinės mitologijos tematikos ir jau ikoniškais tapusių filmų motyvai. Neabejojama, kad festivalio svečiai išgirs ir kūrinių iš naujausio grupės albumo „Give Me the Future“, sulaukusio gerų kritikų įvertinimų visame pasaulyje.

Festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“ kartu su „Bastille“ pasirodys ir visame pasaulyje puikiai žinoma grupė „Clean Bandit“. 2008 metais susibūrę atlikėjai drąsiai plečia ribas tarp elektroninės, šokių, klasikinės, ritmenbliuzo ir pop muzikos stilių, o savo kūryboje naudoja tokių kompozitorių kaip Mocarto, Bethoveno ar Dvoržako motyvus. Grupės nariai savo dainas kuria patys: rašo muziką, žodžius ir netgi režisuoja videoklipus.

„Clean Bandit“ savo kraityje turi net du kūrinius perlipusius simbolinę vieno milijardo peržiūrų ribą „Youtube“ kanale, o daina „Rather Be“ įrašyta kartu su visame pasaulyje garsia atlikėja Jess Glynne pelnė „Grammy“ apdovanojimą. 2016 metais grupė kartu su atlikėjais Sean Paul ir Anne–Marie išleido singlą pavadinimu „Rockabye“, kuris net devynias savaites išsilaikė Jungtinės Karalystės populiariausių dainų sąrašo viršūnėje, o kartu puikiai pasirodė ir kitų Europos šalių topuose.  Taip „Clean Bandit“ pagerino dar prieš 22 metus užfiksuotą grupės „Wet Wet Wet‘s“ dainos „Love is All Around“ pasiektą rezultatą.

2018 metais „Clean Bandit“ pelnė dvi prestižinių Jungtinės Karalystės apdovanojimų „Brit Award“ nominacijas už kūrinį „Solo“ įrašytą kartu su visame pasaulyje žinoma atlikėja Demi Lovato. Ši daina užkariavo pirmąją vietą Jungtinės Karalystės populiariausiųjų dainų sąraše. Iš viso grupė turi išleidusi net 9 kūrinius, kurie pateko į atlikėjų gimtosios šalies populiariausių dainų penketuką, taip pagal šį skaičių pralenkdami visame pasaulyje žinomus atlikėjus Bruno Mars ir Adele.

Festivalyje – klasikinė ir populiariosioji muzika  

Vienas pagrindinių Vilniaus 700 metų gimtadienio renginių prasidės koncertu, kuris suvienys klasikinės muzikos gerbėjus. Kartu su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestru, diriguojamu maestro R. Šumilos, pasirodys garsiausi Lietuvos operos solistai Edgaras Montvidas, Ieva Prudnikovaitė, Aušrinė Stundytė ir Kostas Smoriginas.

Festivalyje taip pat bus galima išgirsti specialiai šiam renginiui susijungusius duetus, kurie atliks legendinius ir interpretuotus kūrinius. Ant scenos lips Benas Aleksandravičius, Algirdas Kaušpėdas, Monika Liu, Jessica Shy, Evgenya Redko, Mantas Jankavičius, Igoris Kofas („Lemon Joy“), Vaidas Baumila, Aleksandras Ivanauskas-Fara ir kiti žinomi šalies muzikos atlikėjai. Jie atliks tiek žinomas ir publikos mėgstamas dainas, tiek naujai interpretuotus legendinius kūrinius. Vakaro kulminacija taps išskirtiniai užsienio žvaigždžių „Bastille“ ir  „Clean Bandit“ koncertai. Daugiau apie festivalio programą galite skaityti https://www.700vilnius.lt/jaunaskaipvilnius   

Vilniaus gimtadieniui skirtų renginių bus visame mieste   

Festivalio proga Vilniaus TV bokštas buvo apšviestas ,,Jaunas kaip Vilnius“ festivalio spalvomis. Vilniaus spalvomis švies ir miesto tiltai.

Vilniaus 700-mečiui paminėti skirta Vilniaus performanso meno bienalė jau pristatė ilgai lauktą pagrindinę vasaros programą, o daugybė partnerių visoje sostinėje jungiasi prie festivalio, Vilniaus jubiliejui dedikuodami šventines pramogas – ekskursijas, edukacines veiklas, parodas, restoranai siūlo paragauti vilnietiškos virtuvės patiekalus ar pasinaudoti specialiais jubiliejiniais pasiūlymais.

Liepos mėnesio partnerių pasiūlymai čia: https://www.700vilnius.lt/jubiliejaus-programa/vilniaus-700-jubiliejaus-liepos-menesio-programa/ 

Nemokamas festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ – vienas svarbiausių 2023 metų renginių, švenčiant Vilniaus 700 metų jubiliejų. Jubiliejinę programą inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė ir kuruoja oficiali Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūra „Go Vilnius“.

Festivalio ,,Jaunas kaip Vilnius” programa 

Kur: Vingio parkas
Kada: 2023 m. liepos 25 d.
Festivalis nemokamas 

17:00 ATVERIAMI FESTIVALIO VARTAI

Visoje teritorijoje veiks įvairios veiklos vaikams ir suaugusiems, užkandžių zonos bei edukacijos

18:00 ĮSPŪDINGA LIETUVOS ŽINOMIAUSIŲ ATLIKĖJŲ PROGRAMA

LIETUVOS NACIONALINIO OPEROS IR BALETO TEATRO SIMFONINIO ORKESTRO KONCERTAS

Koncertuoja kartu su operos solistais: Edgaru Montvidu, Aušrine Stundyte, Ieva Prudnikovaite ir Kostu Smoriginu. Orkestrui diriguoja maestro Ričardas Šumila.

LIETUVOS ATLIKĖJŲ DUETŲ VAKARAS

Žinomiausi Lietuvos atlikėjai bus sujungti į skirtingų žanrų duetus ir atliks populiariausius bei legendomis tapusius kūrinius. Scenoje pasirodys Monika Liu su Benu Aleksandravičiumi (ba.), Jessica Shy su Igoriu Kofu (Lemon Joy), Vaidas Baumila su Aleksandru Ivanausku-Fara, Gabrielius Vagelis su Monika Linkyte, Mantas Jankavičius su Evgenya Redko, Algirdas Kaušpėdas su ,,Kamanių Šileliu“ ir kt.

21:30 UŽSIENIO GRUPIŲ ,,CLEAN BANDIT“ IR ,,BASTILLE“ KONCERTAI

BRITŲ ELEKTRONINĖS MUZIKOS GRUPĖS ,,CLEAN BANDIT“ KONCERTAS

Nepraleiskite progos išgirsti visame pasaulyje klausytojų mylimos grupės pasirodymą gyvai, ir, žinoma, nemokamai.

VIENOS GEIDŽIAMIAUSIŲ EUROPOS MUZIKOS FESTIVALIŲ GRUPĖS ,,BASTILLE“ KONCERTAS

Ši roko grupė nepaliks abejingų ir sukurs energingą vakarėlį Vingio parke. Švęskime Vilniaus 700-ąį jubiliejų kartu su viena įsimintiniausių britų grupių!

01:00 FESTIVALIO PABAIGA

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!