Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 30 spalio d. 12:28
Ant pašto ženklo – dar viena šiuolaikinio lietuvių meno forma

Spalio 27 d., Lietuvos paštas išleido Gintarės Kuznecovaitės kurtą pašto ženklą „Šiuolaikinis lietuvių menas. Šokis“. Pašto ženklo nominalas – 1,20 Eur, tiražas –18 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyko Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 5.

Tai bus jau septintasis pašto ženklas, skirtas šiuolaikiniam lietuvių menui. Pirmasis pašto ženklas šia tema pasirodė dar 2015 m. – jį papuošė garsaus Lietuvos dizainerio Juozo Statkevičiaus kurta spiralinė suknelė. Lietuvių menui dedikuotose pašto ženkluose taip pat jau buvo įamžintos ir kitos sritys – fotografija, grafika, kinas, teatras ir skulptūra.

„Pašto ženklo vizualinį sprendimą lėmė noras šokėjus pavaizduoti šiuolaikiškai, moderniai ir išskirtinai. Šokėjų figūras vaizduoju plastiškas, išraiškingas ir laisvas, taip sukurdama paslankaus kūno pojūtį. Kūnai vaizduojami tarsi nuogi, tarsi su triko, kuria šiuolaikiškumo, laisvumo ir  įvairiapusiškumo pojūtį. Lietuvos vėliavos spalvinė gama pasirinkta neatsitiktinai, būtent taip norėjau pabrėžti lietuvybę“, – sako pašto ženklą sukūrusi G.Kuznecovaitė.

Kiekvienais metais Lietuvos paštas į apyvartą išleidžia apie 20-25 naujus pašto mokos ženklus. Skaičiuojama, kad per metus šalyje parduodama apie 1,5 mln. vienetų pašto ženklų – nemaža dalis jų nugula ne tik ant siunčiamų laiškų, bet ir filatelistų kolekcijose.

Detaliau susipažinti ir įsigyti įvairius lietuviškus pašto ženklus galima Lietuvos pašto elektroninėje parduotuvėje http://eparduotuve.post.lt/

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!