Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2024 m. 22 vasario d. 12:28
„Prospekto galerijoje” atidaroma tarpdisciplininio menininko Anton Lukoszevieze personalinė fotoatspaudų paroda „Dramblys peizaže”

Vasario 28 d. (trečiadienį) 17.30 val. Prospekto galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma tarpdisciplininio menininko Anton Lukoszevieze (Lietuva / Didžioji Britanija) personalinė fotoatspaudų paroda „Dramblys peizaže”.

Anton Lukoszevieze – Vilniuje gyvenantis tarpdisciplininis menininkas, muzikas, kompozitorius, kurio praktikos ašimi dažnai yra fotografija. Antono kūryba apima ribines erdves ir kryžmines sroves tarp skirtingų medijų ir kontekstų, o pastaraisiais metais jos dėmesio centre buvo jo lietuviška kilmė. Parodoje eksponuojama didelė spalvotų chromogeninių piešinių serija, analoginės fotografijos, objektai, garsai ir kiti artefaktai, pristatomi naujausi darbai, tyrinėjantys vidinį laiką, vietas, atminties žemėlapius ir konceptualią muziką.

Anton Lukoszevieze. Iliustracija pranešimui spaudai

„Ar prisiminimai turi spalvą, perspektyvą? Žemėlapiai – tai ženklai, formos, linijos, kontūrai, iliustruojantys geografinę vietovės tapatybę, tai tarsi vaizdas iš oro, atkuriantis realią vietą, kuri žmogui ant žemės atrodo visai kitaip. Tėvas man pasakojo, kad mano senelis prisiminė, kaip žiemą rogutėmis leisdavosi nuo kalvelės prie ežero šalia dvaro. Tai vienintelis prisiminimo pėdsakas, man likęs iš mano šeimos gyvenimo Lietuvoje.  Jis įsirėžęs į mano atmintį: sniegas, dangus, vanduo, žemė.“

Anton Lukoszevieze

„Antono Lukoszevieze’s darbuose susipina tankūs įvairių medijų, kultūrų, istorijų ir asmeninių prisiminimų tinklai. Šį platų nuorodų spektrą menininkas kondensuoja per šiuolaikinės muzikos prizmę ir sunkiai apčiuopiamą santykį tarp garsų ir jų abstraktaus materialumo vizualizacijos. Tai nuolatinių eksperimentų ir apmąstymų šaltinis Lukoszevieze’s meninėje praktikoje. Tokiu būdu atsirandančius fotografinius kūrinius galima skaityti kaip blėstančių vaizdinių pasąmoninio prisiminimo tyrimą. Atspindėdami to, kas įprasta, gebėjimą nustebinti, jie taip pat primena, kaip iš tiesų veikia užmarštis. Šį paradoksą atkartoja fotografijos, kaip meno formos, glaudžiai susijusios su tapyba, tačiau jai svetimos, naudojimas. Nors nuoroda į tapybinį gestą yra svarbi šios parodos darbuose, gauti ženklai yra esmiškai kitokie, nes fotografinė šviesos ir tamsos mechanika veikia jų laikiškumą ir „sugavimo“ pobūdį.“

Joan Key

Anton Lukoszevieze. Iliustracija pranešimui spaudai

Paroda veiks iki kovo 30 d.

Prospekto galerijos darbo laikas:

II–V 12.00–18.00; VI 12.00–16.00

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!