Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2024 m. 1 kovo d. 17:19
Kokoržinsko gamtos parkas – uolų labirintų žemė netoli Prahos
Kokoržinskas čekija

Kokoržinskas. Fot. SCCR, Ondřej Soukup

Kokoržinskas (Kokořínsko) įsikūręs maždaug 40 kilometrų į šiaurę nuo Prahos. Tai viena patraukliausių turistinių vietų Čekijoje. Turistai gali mėgautis daugybe pėsčiųjų ir dviračių takų, kuriuose gausu paslaptingų pilių, vaizdingų kaimų, tvenkinių, romantiškų griovų ir įdomių smiltainio uolienų darinių. Jų pavadinimai sužadina vaizduotę, pvz. Didžioji Galva, Varlė, Šernas, Snieguolė ir Septyni nykštukai bei Dangtis – Kokoržinsko gamtos parko simbolis.

Susiję:

Parko širdyje, Kokoržinsko duobės (Kokořínský důl) gamtos rezervate, viename gražiausių Čekijos slėnių, stovi romantiška Kokoržino pilis. 14 km ilgio slėnyje įsikūręs gamtos rezervatas, kurį galima pasiekti pažymėtu turistiniu taku. 12 km nuo Kokoržino, gražioje miškingoje vietovėje, prie Machos ežero, stovi Houskos pilis, laikoma vienu paslaptingiausių Čekijos pastatų. Pasak legendos, ji buvo pastatyta ant uolos, kurioje buvo įėjimas į patį pragarą. Naktį ten esą vaikšto siaubingas vienuolis, veidą uždengęs juodu gobtuvu. Jis saugo įėjimą į pragarą ir gąsdina svečius, išdrįstančius apsilankyti pilyje vėlai vakare. Legendos sklando ir apie pilyje darytas nuotraukas – matyt, jos niekada nepavyksta. Dėl puikios akustikos pilies kieme dažnai vyksta koncertai.

kokoržinskas čekija

Kokoržinsko pilis. Fot. Shutterstock, aut. mareksaroch.cz

kokoržinskas čekija

Kokoržinskas. Fot. SCCR, Ondřej Soukup

Ant Vrateno kalno, vieno aukščiausių Kokoržinsko gamtos parko kalnų, stovi telekomunikacijos bokštas su apžvalgos aikštele 25 metrų aukštyje. Iš jos atsiveria įspūdingas vaizdas į Krkonošės kalnus, Jizeros kalnus ir Čekijos centrinę aukštumą. Netoli Libechovo ir Želizų kaimų rasite keletą monumentalių uolų skulptūrų, vadinamų Velnio galvomis, kurias beveik prieš 200 metų smiltainyje iškalė skulptorius Vaclovas Levis.

kokoržinskas čekija

Kokoržinskas. Fot. SCCR, Jan Valečka

kokoržinskas čekija

Bezdez. Fot. Shutterstock, aut. Jan Pasler

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!