Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2024 m. 9 vasario d. 11:19
Čekijos turizmo naujienos 2024 m.

Vindišgreco jojimo salė Svetcės mieste. Fot. Destinacni společnost Český les – z.s

Ką atneš naujasis turizmo sezonas Čekijoje? Parengėme labiausiai laukiamų naujienų, kurių negalima praleisti, apžvalgą. Patariame, kur nueiti apžiūrėti naujų parodų, kokius naujus muziejus ar architektūros paminklus aplankyti, arba kur pailsėti. Kai kurių naujienų teks kiek palūkėti, bet kitos jau ruošiasi iškilmingiems atidarymams.

Po sudėtingos, ketverius metus trukusios renovacijos, istorinis pagrindinis Prahos miesto muziejaus pastatas atvers duris lankytojams 2024 metų rudenį. Muziejuje bus galima pamatyti, pavyzdžiui, originalią Senamiesčio astronominio laikrodžio plokštę arba Langveilo Prahos modelį – detaliausią kartoninį miesto maketą, su daugiau nei 2000 pastatų, kuris buvo sukurtas 1826–1834 m.

Vienas iš dominuojančių Prahos panoramos elementų yra „Čekijos Eifelio bokštas“ ant Petržino kalvos. Apžvalgos bokštą paprastai galima pasiekti funikulieriumi, tačiau 2024 metais jo veikla bus nutraukta. Seniausiam Čekijos funikulieriui reikia remonto. Tuo tarpu rekomenduojame malonų pasivaikščiojimą į kalvos viršūnę, kuris suteiks puikią galimybę pasigrožėti nuostabiais Prahos vaizdais. Šalia viršutinės funikulieriaus stoties įsikūręs pasakiškas rožynas. Šimtai kvapą gniaužiančių naujų rožių krūmų ir dešimtys naujai pasodintų medžių be abejo taps įspūdingiausia pavasario naujiena ant Petržino kalvos.

„Čekijos Eifelio bokštas“ ant Petržino kalvos. Fot. Radomir Rezny, Shutterstock

Antrame pagal dydį Čekijos mieste Brno, kuris 2024 metais vadinamas Europos Kalėdų sostine, šiemet laukiama daug naujų pramogų. Todėl šių metų kalėdinės mugės Brno mieste bus tikrai įspūdingi!

Brno Šv. Jokūbo bažnyčia – viena vertingiausių vėlyvosios gotikos architektūros paminklų Čekijoje, su antruoju pagal dydį osuarijumi Europoje ir visiškai nauju apžvalgos tašku, esančiu bažnyčios bokšte – po kompleksinio remonto bus atidaryta lankytojams 2024 m. pradžioje.

Susiję:

Ilgai laukta naujiena – Art Deco stiliumi su moderno elementais pastatytos Arnoldo vilos atidarymas. Ji įsikūrusi šalia vieno lankomiausių Brno paminklų – funkcionalistinės Tugendhato vilos, įtrauktos į UNESCO sąrašą. Josefo Arnoldo vila buvo antrasis pastatas, pastatytas seniausioje Brno vilų kolonijoje, kurioje gausu architektūros perlų. Pasivaikščiojimas po šią rajoną patiks ne tik architektūros mylėtojams, bet ir ieškantiems poilsio nuo miesto šurmulio.

Čekijos turizmo naujienos 2024

Tugendhato vila. Fot. Shutterstock, Josef Sobotka

Taip pat bus atkurtas Arnoldo vilos sodas, kuris bus sujungtas su dar dviejų žinomų vilų –Tugendhato vilos ir Löw-Beer vilos – sodais. Šių dviejų vilų sodus galima aplankyti dabar ir nemokamai. Pernai sodai buvo sujungti ir dabar atrodo lygiai taip pat, kaip prieš Antrąjį pasaulinį karą, kai dviejose vilose gyveno giminingos šeimos. Arnoldo vila su sodu ir nuolatinėmis ekspozicijomis „Žydai Brno mieste“ ir „Genius Loci“, kuri skirta architektui Josefui Arnoldui ir vilos istorijai, lankytojams bus atvira nuo gegužės 1 d.

Brno mieste, Geltonosios kalvos (Žlutý kopec) viduryje įsikūrusios talpyklos dažnai lyginamos su garsiąja Stambulo Jerebatanos cisterna. 2022 metais šios dvi „paslaptingos požeminės katedros“ atsidarė lankytojams ir netrukus tapo didžiuliu hitu. Tačiau šis unikalus technikos paveldo pavyzdys bus uždarytas nuo 2023 m. lapkričio iki 2024 m. pavasario. Tuomet vyks remontas ir parengiamieji darbai trečiosios ir paskutiniosios talpyklos atidarymui. Be naujos bilietų kasos, kuri bus įrengta buvusiame sargo namelyje, bus atidarytas ir naujas įėjimas į požemį su liftu, kuris užtikrins prieigą be kliūčių.

Čekijos turizmo naujienos 2024

Brno Žlutý kopec. Fot. Michal Ruzicka – TIC Brno

Antra pagal dydį jojimo salė Europoje, tik šiek tiek mažesnė už Ispanijos rūmų jojimo salę Vienoje, yra Vindišgreco jojimo salė Svetcės mieste, Tachovo miestelyje, Pilzeno krašte. Monumentalus neoromaninio stiliaus pastatas atvers duris lankytojams 2024 metų pradžioje. Bus galima apžiūrėti visus aukštus. Svečiai galės aplankyti jojimo sporto salę, stogą ir rūsį bei princų ložę. Taip pat verta aplankyti kalvę, kalvio dirbtuvę ir butą, geležies dirbinių parodą bei gyvenamąsias patalpas didikams ir svečiams.

Čekijos turizmo naujienos 2024

Vindišgreco jojimo salė Svetcės mieste. Fot. Destinacni společnost Český les – z.s

Jei varžybose dėl ilgiausios slidinėjimo trasos dalyvautų Čekijos žiemos kurortai, pernai pirmąją vietą iškovotų Klinoveco slidinėjimo kurortas su nauja 3,4 km ilgio trasa, tačiau šiemet jį aplenktų Dolni Moravos kalnų kurortas. Iš naujos 3,7 kilometro trasos atsiveria ne tik puikūs vaizdai, bet ir 25 metrų platumo šlaitas. Vienas slidinėjimo abonementas (skipass) leidžia slidinėti daugiau nei 10 km visiškai apsnigtų įvairaus sunkumo lygio trasomis.

Čekijos turizmo naujienos 2024

Dolni Moravos kalnų kurortas. Fot. Shutterstock

Šiais metais sukanka lygiai 200 metų nuo kompozitoriaus Bedržicho Smetanos, čekų klasikinės muzikos ikonos, gimimo. Jo garbei 2024 metai vadinami Čekijos muzikos metais. Todėl filharmonijos ir koncertų salės visoje Čekijoje jau ruošia įvairius koncertus ir muzikinius renginius visiems muzikos mylėtojams.

Po didžiulės sėkmės 2023 metų pabaigoje, kai Čekija gavo du naujus įrašus į UNESCO sąrašą (Žatecas ir apynių kraštovaizdis bei rankų darbo stiklo gamyba), nekantriai laukiame, kurias iš Čekijos tradicijų pavyks nominuoti 2024 metais. Ar tai bus Vamberko nėrinių kūrimo amatas, Slovacko krašto šventės, alaus statinių gamyba ar dūdos, arba rankų darbo šenilo tekstilė? Sužinosime jau 2024 metais!

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!