Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2024 m. 1 kovo d. 19:01
Vilniaus fotografijos galerijoje atidaroma ukrainiečio menininko Jevgenijaus Pavlovo personalinė paroda „Total Photography”

Evgeniy Pavlov. Total Photograph

Kovo 6 d. (trečiadienį) 17.30 val. Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4) atidaroma ukrainiečio menininko Jevgenijaus Pavlovo personalinė paroda „Total Photography”.

Jevgenijus Pavlovas (Eugeniy Pavlov, g. 1949 m., Charkovas) – ukrainiečių menininkas, naudojantis fotografijos priemones. 1971 metais buvo vienas Charkovo fotografijos grupės „Vremia” įkūrėjų – kuri tapo viena iš pagrindinių konceptualios fotografijos plėtros Sovietų Sąjungoje varomųjų jėgų. Per savo meninę veiklą Pavlovas eksperimentavo su įvairiomis technikomis ir fotografavimo stiliais, naudodamas plačiakampius ir panoraminius objektyvus, tarp Charkovo fotografų populiarius sluoksniavimus bei montažus, kitas fotografinio vaizdo manipuliacijas.

Evgeniy Pavlov. Total Photograph

Parodoje pristatomos fotografijos iš serijos „Total Photography”, kurtos 1990–1994 metais. Šiuose darbuose autorius susidūrė su fotografinio diskurso ribotumu. Fotografiją jis laikė menininko raiškos atskaitos tašku, o ne tik mechaninio proceso rezultatu. Naudodamas fotonegatyvus Pavlovas kūrė alternatyvias realybes, manipuliavo jais, sukurdamas tikrovės interpretacijas, vaizdo medžiagišką paviršių padengė įbrėžimais, dulkėmis, spalvomis ir emulsijos deformacijomis, siekdamas naujų išraiškos būdų ir fotografijos ribų išplėtimo. Menininkui fotografija – tai galimybė išsilaisvinti ir suteikti žiūrovui interpretacijos laisvę.

Susiję:

„Totalinė fotografija leidžia iš esmės kiekvieną fotografinį vaizdą ir kiekvieną vaizdą apskritai naudoti kaip pirminį šaltinį, dirbti toliau, jį tobulinti, kad jis taptų kitoks. Suprantame, kad obuolys yra šiek tiek baigtas produktas, bet tampa pradžia, medžiaga, jei jis krenta ir išdygsta. Tas pats pasakytina ir apie fotografiją.” [Eugenijus Pavlovas. 2021 m. lapkričio 1 d., Vilnius–Charkovas. Iš Valentyn Odnoviun interviu.]

Evgeniy Pavlov. Total Photograph

„Total Photography” buvo rodyta Šiuolaikinio meno centre Sinsinatyje, JAV 1991 m.,  „Lichtblick” meno galerijoje Kelne, Vokietijoje 1993 m. ir festivalyje „Fotografijos mėnuo” Bratislavoje, Slovakijoje kartu su Boriso Michailovo darbais 1994 m.

 

Kuratorius Valentyn Odnoviun.

Paroda veiks iki balandžio 6 d.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!