Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 25 spalio d. 18:42
Savaitgalio renginiai vaikams
Spalis 25 - 27
Dirbtuvės „Kita forma“

Kūrybinės ekodirbtuvės „Kita forma“ kviečia šeštadienio rytus praleisti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kartu su šeima kuriant dalykus iš antrinių žaliavų! Aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ – tai viešosios įstaigos „RV Agentūra“ įgyvendinamas projektas, kurio tikslas – pasitelkiant įvairius būdus užmegzti santykį ir sudominti skirtingo amžiaus ir kartų žmones, ne tik informuojant visuomenę apie atliekų tvarkymo situaciją Lietuvoje ar mokant tinkamai tai daryti savo aplinkoje, tačiau ir išsamiai supažindinant su žiedinės ekonomikos, tvarios aplinkos principais ir kuo paprastesniu jų integravimu į kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Spalio 26 d. Tarptautinės klimato kaitos dienos proga naudosime tekstilę pakartotinai – gaminsime arbatos ar kavos puodelių padėkliukus ir daugkartinius maišelius arbatžolėms laikyti!
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, spalio 26 d. 10 val.

Tarptautinio teatro festivalio mažiesiems LABAS renginiai

Penktą kartą Lietuvoje vyksta tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams LABAS, kurį organizuoja teatras vaikams „Teatriukas” ir Acting up!  Airija. Šiais metais dalyvių lauks per 20 renginių, skirtų ne tik mažiesiems, bet ir šeimoms, mokykloms, edukatoriams, vaikų teatro profesionalams. Festivalyje dalyvaus kūrėjai iš Vokietijos, Airijos, Belgijos, Graikijos ir Lietuvos.Penktą kartą Lietuvoje vyksta tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams LABAS, kurį organizuoja teatras vaikams „Teatriukas” ir Acting up!  Airija. Šiais metais dalyvių lauks per 20 renginių, skirtų ne tik mažiesiems, bet ir šeimoms, mokykloms, edukatoriams, vaikų teatro profesionalams. Festivalyje dalyvaus kūrėjai iš Vokietijos, Airijos, Belgijos, Graikijos ir Lietuvos.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, spalio 26-27 d.

Lobio paieška legendų šešėlyje: ekskursija visai šeimai!

Kada mes turime laiko buvimui kartu ir atradimams? Rudens vakarai gali būti tam skirti! O jeigu tie atradimai būtų pasakiški, šviečiantys tamsoje, skambantys ir jaudinantys? Jau pritemus kviečiame į Pasakų parką Vilniuje: tai ideali vieta mistiškai pažinčiai su mistinėmis būtybėmis ir atgimusiais legendų personažais. Ekskursijos laikas specialiai parinktas vakarinis: tamsoje geriausiai matosi šviesos instaliacijos, vaizduojančios Vilniaus legendų personažus, tamsoje įdomiausia klausyti pasakojimų, kurie gali būti ir šiurpoki, ir juokingi, tamsoje smagiausia vaikščioti pasišviečiant žvakėmis ir žibintais, tamsoje geriau girdisi net ir tyliausias šnabždesys… Vaikai kartu su Burte, jau pažįstama iš kitų ekskursijų, tarp medžių ieškos slaptų ženklų, bus įtraukti į interaktyvius žaidimus, padėsiančius geriau suprasti ir prisiminti pasakojimus apie miesto legendas ir istoriją ir ieškos lobio!
Pasakų parkas, spalio 26 d. 18.30 val.

Šeimų sekmadienis MO muziejuje

Praleiskite sekmadienius su mažaisiais draugais MO muziejuje. Kviečiame jus į teatro užsiėmimus bei istorijų pasakojimo dirbtuves. Teatro „Pradžia“ aktoriai kvies įsitraukti į 90-ųjų vaikystės žaidimus. Siūlome prisiminti ir kartu su vaikais išbandyti tiek aktyvius fizinius, komandinius žaidimus, tiek savarankiškas veiklas – šokinėjimą gumyte, „Klases”, „Šansą”, laivų mūšį, kryžiukus-nuliukus arba galimybę pasigaminti „sekretą”. Žaidimai vyks nuo 11 val. iki 14 val., o prisijungti galite bet kuriuo metu. Visai kaip kieme. Ekskursijos metu keliausime į praeitį! Persikelti į 90-uosius padės parodos eksponatai. Mokysimės kurti istorijas iš parodos kūrinių, jas papasakoti ar suvaidinti.
MO muziejus, spalio 27 d. 11 val.

Spektaklis „Dostojevskis vaikams“

Spektaklis „Dostojevskis vaikams“ sukurtas pagal žinomo rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio romanus – „Vargo žmonės“, „Netočka Nezvanovna“, „Jaunuolis“, „Broliai Karamazovai“ bei rašytojo dienoraštį. Skirtingų kūrinių ištraukas vienija jose veikiantys vaikai bei bendražmogiškos temos, aktualios ir šiandien: atsakomybė už savo artimą, riba tarp meilės ir neapykantos, ambicijų ir norų atsižadėjimas vardan kito, garbė, orumas, stipri meilė artimiesiems. „Mane domina rimtoji literatūra, kurioje paliečiamos aštrios, filosofinės temos. Fiodoras Dostojevskis pasitikėjo vaikais, jis tikėjo, kad jie pajėgūs suprasti sudėtingus jo kūrinius. Todėl noriu atvirai, be palinksminimų, triukų ar žaidimų kalbėti su vaikais svarbiomis temomis“, – apie spektaklio sumanymą kalbėjo režisierius.
Vilniaus mažasis teatras, spalio 27 d. 14 ir 16 val.

Instaliacijų spektaklis vaikams „Apie baimes“

Ko bijojome vaikystėje ir ko vis dar bijome dabar? Kaip priimame savo buvusias ir esamas baimes? Ar baimė gali būti pozityvi? Gal ji būtina, kad galėtume augti? Kad atsakytų į šiuos klausimus, režisierė Olga Lapina kartu su dailininke Renata Valčik sukūrė savitą Jaunimo fojė erdvių architektūrą. Iš aktorių vaikystės patirčių ir asmeninių istorijų gimė „baimių kambarių“ miestelis. Keliaudami po jį, suaugusieji ir vaikai atras savo pačių patirtis ir galės jomis pasidalinti tarpusavyje. Nebijok bijoti, – sako spektaklio kūrėjai ir kviečia augti kartu su savo baimių patirtimis.
Jaunimo teatras, spalio 26 d. 12, 12.30, 13, 13.30, 14 val.

Spektaklis vaikams „Broliai Liūtaširdžiai“

Šiame spektaklyje istorijos pasakotoju tampa Karlas Leonas, arba kitaip – Skrebutis Liūtaširdis. Pasitelkiant jo vidinį pasaulį – ligos, mirties, išdavystės, tironijos, broliškos meilės, ištikimybės, drąsos ir kitus išgyvenimus, siekiama perteikti emocinį ryšį bei atskleisti įvairius istorijos sluoksnius. Kūrėjai darbą pavadino vizualine garso drama, kurioje Brolių Liūtaširdžių istorija pasakojama garsais, vaizdais ir balsais, pasitelkiant įvairias audiovizualines technologijas. Spektaklio kūrėjų siekis – sužadinti žiūrovo vaizduotę ir pojūčius, todėl visą žiūrovų salę apgaubęs danų garso dizainerio Kristian Hverring sukurtas garsas tapo vienu svarbiausių spektaklio akcentų. „Tai nebus tradicinė „Brolių Liūtaširdžių” inscenizacija“, – pasakojo režisierė. Norime spektaklį pristatyti kitaip. O garsas, mano manymu, žmogaus pasąmonę pasiekia kur kas greičiau ir giliau, nei vaizdas“.
Jaunimo teatras, spalio 27 d. 15 val.

Spektaklis vaikams „Pievos“

Spektaklyje menininkės – aktorė ir dailininkė Saulė Degutytė, kompozitorė, atlikėja ir muzikos terapeutė Snieguolė Dikčiūtė bei kūno judesio terapijos specialistė ir kinų mankštos taiči trenerė Raima Drąsutytė – pasakoja savo gyvenimo istorijas ir dalinasi emocine patirtimi. Pasakoja ne žodžiais, o spalvų liejimo, meditatyvinės muzikos improvizacijos ir skambančios judesio plastikos priemonėmis. Spektaklis „Pievos“ peržengia tradicinio teatro ribas ir apeliuoja į tarpdisciplininio meno sritį. Spektaklis vadinasi „Pievos“, nes kiekviena scena vizualiai baigiasi gėlės vaizdu. 12 scenų – 12 „gėlių“.
Menų spaustuvė, spalio 26 d. 19 val.

Spektaklis vaikams „Eglė žalčių karalienė“

Stalo teatro spektaklis  „Eglė – žalčių karalienė“ visus kviečia prie stalo „paragauti“ senovės lietuvių papročių: burtažodžių, ritualų, „paskanauti“ gyvai atliekamų smuiko melodijų ir pyragėlių tikrų – teatre iškeptų. Stalo teatro spektaklis  „Eglė – žalčių karalienė“ –  objektų teatras: meninei idėjai perteikti naudojami senovėje naudoti daiktai ir rakandai.
Menų spaustuvė, spalio 27 d. 12 val.

Animacijos spektaklis „Tėčio pasaka“

Vienas tėtis negalėjo nuleisti akių nuo savo mažosios ir atsistebėti kaip greitai ji ūgtelėjo. Rodos tereikia vos nusisukti, vos vieną dieną užtrukti darbe ilgėliau su nauju projektu ir šios mažos rankutės sugriebusios jį už ausų – nebe tokios ir mažos. „O gal čia ne šios rankutės išstypo, gal čia manęs per tuos darbus tapo mažiau?”- susimąstė pagrindinis spektaklio idėjos autorius ir tėtis (Nr. 1) Andrius Kirvela. Tėtis (Nr.2 – Gediminas Šiaulys) tylomis sukdamas ūsą jam pritarė. Taip tėčiams (Nr. 1 ir Nr. 2) gimė idėja kurti spektaklį. Tėčiai į pagalbą pasikvietė teatro laboratorijos „Atviras ratas” komandą ir taip po truputį scenoje gimė naujas spektaklis, kuriame kartu su profesionaliais aktoriais scenoje vaidins ir animuoti personažai.
Menų spaustuvė, spalio 27 d. 16, 18 val.

Spektaklis-žaidimas ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams ir visai šeimai „Musė“ (rusų k.)

Personažai: Musė, Kupranugaris, Aštuonkojų šeima, Hipopotamas, Sraigė, Žaltys, Ežys, Kalaitė, įskaudinta iškabos „Piktas šuo“ ir kiti. Vaikai, susėdę viduryje aikštelės, patenka į visų šių personažų gyvenimo verpetus, vykstančius aplink juos. Kaip ir žmonių bendruomenėje, čia pilna visokių įvykių, nutikimų, susitikimų ir problemų. Spektaklio-žaidimo eigoje mažieji žiūrovai gali vienaip ar kitaip jame aktyviai dalyvauti. Vaidinimas sukurtas pagal poetės Renatos Muchos knygeles vaikams „Įgeltas žaltys“, „Geras blogas oras“ ir kt.
Lietuvos rusų dramos teatras, spalio 26 d. 11, 13, 15 val.

Mokslinis nuotykis visai šeimai „Evoliucija“

Iš meilės mokslui lengvai pamišęs ekscentriškasis Mokslininkas spektaklio žiūrovus pakvies į savo mokslinę laboratoriją – čia jis atliks įvairius eksperimentus, išsikvies evoliucijos kelyje seniai išnykusius gyvūnus, o vaizdo projekcijomis iliustruos Visatos atsiradimo ir civilizacijų gimimo istoriją. Didysis sprogimas, gyvybės atsiradimas Žemėje, Juros periodas, ledynmetis, senovės civilizacijos ir šiuolaikinis žmogus – ši milijardais metų skaičiuojama istorija akimirksniu prabėgs atviros pamokos principu sukurtame spektaklyje, kuriame, paklūstant evoliucijos principams, tradicines teatro raiškos priemones papildys vaizdo projekcijos, o pasakojimą įgarsins originali šiuolaikinė muzika. Spektaklio kūrėjai siekė išradingai, žaismingai, bet ir visai rimtai papasakoti visų istorijų istoriją apie Visatos gimimo džiazą, kartu su žiūrovais paklaidžioti mokslo labirintais ir taip sužadinti vaikams smalsumą (o tėvams priminti jį tokį turėjus) saldžiaisiais mokslo vaisiais.
Vilniaus teatras „Lėlė“, spalio 26 d. 12 val.

Lėlių ir objektų spektaklis vaikams „Kaime nėra wi-fi“

Tai pasakojimas apie mergaitę, kuri, vieną dieną užlipusi į senelių palėpę, atranda joje gyvų ir (kas svarbiausia!) turinčių ką papasakoti daiktų pasaulį. Briedžio galva, senelio dviratis, močiutės aukštakulniai ir net tualetas: visi čia pamena pačias svarbiausias – tiek meilės, tiek anų laikų mados ar papročių – istorijas… Šie, „ant aukšto“ užsilikę, niekam nebereikalingi rakandai pyksta ir juokiasi, skaldo anekdotus, patarles ir kviečia susimąstyti: ar tikrai viskas, ko mes nežinom, nesuprantam, yra, kaip sako spektaklio herojė, taip boring?
Vilniaus teatras „Lėlė“, spalio 26 d. 14 val. ir 27 d. 14 val.

Marionečių teatro spektaklis vaikams „Silvestras Dūdelė“
Pirmą spektaklį su savo lėlėmis S. Ušinskas sukūrė pagal rašytojo Antano Gustaičio pjesę „Silvestras Dūdelė“. Tai istorija, panaši ir į pasaką apie daktarą Dolitlį, ir apie Aiskaudą. Spektaklyje veikia pats Silvestras Dūdelė ir jo Tarnaitė Barborėlė, taip pat Katinas Murkelis, Vištelė Kikirėkė, Ožys Barzdelaitis, Šunelis Lapkus ir kt. Per spektaklį vaikai ne tik stebi Silvestro Dūdelės istoriją, bet ir pamato ištraukas iš kino filmo „Storulio sapnas“, išgirsta žodžius iš S. Ušinsko knygos apie marionečių teatrą. Ponia Olga ir ponas Irmantas pasakoja žiūrovams apie stebuklingas S. Ušinsko marionetes, skaito ištraukas iš jo parašyto (vienintelio Lietuvoje, o gal ir pasaulyje) marionečių valdymo vadovėlio.
Vilniaus teatras „Lėlė“, spalio 27 d. 12 ir 16 val.
Spektaklis vaikams „Tėčio laimė“

Tai pasaka, kaip princesė Klara išvyko į Stebuklingąjį mišką tėčio Laimės ieškoti. Kaip Klara sutiko Batuotą katiną, saugantį įėjimą į Stebuklingąjį mišką… Kaip Klarai keliauti padėjo keistasis elfas ir mažasis drakonas… Kaip Klara nugalėjo piktąją raganą, visus paverčiančią akmenimis, – nugalėjo gudrumu… Ar Klara pagaliau rado tėčio laimę, ir kur ta laimė buvo – sužinosite pamatę spektaklį „Tėčio laimė“.
Raganiukės teatras, spalio 26 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Trys paršiukai“

Legendinis spektaklis – žaidimas anglų pasakos motyvais apie tris paršiukus Nifnifą, Nufnufą ir Nafnafą ir klastūną vilką. Renginyje dalyvauja visi maži ir dideli žiūrovai! Kurkime teatrą kartu, o sceną paverskime atvira, didele ir nuotaikinga žaidimų erdve.
Raganiukės teatras, spalio 27 d. 12 val.

Šeimadienis muziejuje: Kauno legendos

Ar žinote, kas slepiasi Kauno pilies požemiuose arba kokios deivės antrasis vardas yra Aleksota? Kaip kauniečiai yra susiję su Italija ir Roma? Nuo kokių žodžių yra kildinamas Kauno pavadinimas? Šeimadienis muziejuje šį kartą kviečia šeimas į atradimų kupiną užsiėmimą „Kauno legendos“, kurio metu išgirsite, kokios legendos pasakoja apie Kauno miesto atsiradimą ir sužinosite, kiek jos iš tiesų atspindi tikrovę. Įgiję naujų žinių, kursite ir iliustruosite visiškai naują – savo – Kauno legendą.
Rotušės skyrius, spalio 26 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Astrida“

Rašytoja Astrida Lindgren nuo pat mažumės buvo padūkusi, iš bendraamžių būrio išsiskirianti mergaitė. Trumpai kirptais plaukais, ne sijonuota, o kelnėta. Buvo pametusi galvą dėl džiazo ir labai mėgo šokti. Išsiskyrė smarkiu būdu ir gebėjimu rašyti, tad vos baigusi mokyklą buvo pakviesta į Vimerbio laikraščio redakciją rengti trumpus reportažus bei skelbimus. Vėliau lankė stenografijos ir mašininkių kursus, kol galiausiai atrado aistrą rašyti vaikams. Nors ištekėjo bei tapo mama (augino sūnų Larsą ir dukrą Karin), ją visą gyvenimą lydėjo noras likti vaikystėje – mėgo karstytis kuo aukščiau, kuo pavojingiau. Su šia rašytoja susipažinti kviečia žymi spektaklių vaikams autorė ir aktorė Inesa Paliulytė. Įkvėpta pašėlusios rašytojos kūrybos ir nepaprastos asmenybės, ji parašė pjesę, kurioje veikia ne tik pati Astrida, bet ir patys šauniausi jos personažai, taip pat susipažįstama su Astridos tėvais, seneliais ir draugais.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, spalio 26 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Stebuklingos Babadžano kurpės arba svajos apie Tbilisį“

Spektaklis sukurtas žymaus kartvelų rašytojo ir poeto Iosebo Grišašvilio kūrinio  „Babadžano kurpės“ motyvais. Tiek autorius, tiek pastatymo režisierius Tamazas Imnadze originalia menine forma atgaivina senąją Tbilisio atmosferą su visomis jo spalvomis. Tbilisis – kaip svajonė, kaip sapnas, kiekvieno kartvelo širdyje. Poetinių ritmų kaita sutampa su Tbilisio gyvenimo ritmu. Jame daug spalvingų, tik Tbilisiui būdingų personažų, iš kurių pagrindinis –  vandens pardavėjas Babadžanas. Muzikinis vaidinimas  prisotintas temperamentingo folkloro elementų, būdingo, būtent, šiam miestui, pasižyminčiam  puikiai sąveikaujančia tarpusavyje  įvairių tautų įvairove. Svarbi režisieriaus ir dailininko sumanymo dalis – spektaklio dekoracijos ir spalvingos bei originalios lėlės, kurių dėka įtaigiai pasakojama aktuali visiems laikams ir įdomi visoms kartoms senojo miesto istorija.
Kauno valstybinis lėlių teatras, spalio 26 d. 12 val.

Spektaklis vaikams nuo 5 m. „Baldis ir Vivaldis“

Spektaklio kūrėjai – Darius Krapikas ir Rasa Bartninkaitė Mažojoje teatro salėje kviečia į nuotaikingą, interaktyvų, muzikinį spektaklį, kuriame vienas iš pagrindinių vaidmenų bus suteiktas genialiai A.Vivaldžio muzikai. Muziką spektakliui iš A. Vivaldžio „Keturi metų laikai“ koncertų parinko idėjos autorius,  profesionalus smuikininkas bei aktorius – D. Krapikas. Ar žinote, kur slepiasi įkvėpimas? Kaip jį prisišaukti ir kur pasodinti, kad  imtų ir paverstų būrį pabirusių natų užburiančiu muzikiniu kūriniu? Pagrindinis spektaklio veikėjas Svirpliukas Baldis jaučiasi labai nelaimingas – sunku patikėti,  bet jis nemoka griežti smuikeliu! Jam padėti gali tik labai gerbiamas kompozitorius, linksmuolis abatas Antonio Vivaldis. Kompozitorius sutinka visus metus mokyti Svirpliuką muzikos paslapčių ir pakviečia drauge leistis į  garsų, vaizdų, emocijų ir gamtos stichijų kupiną muzikinę kelionę metų laikais.
Kauno valstybinis lėlių teatras, spalio 26 d. 14 val.

Spektaklis vaikams „Pasaka apie lietaus lašelį“

Lietaus Lašelis žaidė miške ir netyčia atsiliko nuo savo broliukų. Nejauku vienam kaip pirštui… O kas gali padėti rasti kelią klaidžioje girioje, pralinksminti nuliūdus, paguosti nusiminus? Žinoma, draugai! Keliaudamas per mišką, Lietaus Lašelis sutinka linksmuosius Strazduką ir Strazdutę, padaužą Varliūkštį, pūkuotą Voverytę, Peliuką ir gerąją jo mamą – Pelę. Žinodamas, kad auksinis raktelis į kiekvieno širdį – gerumas, Lašelis visiems nelaimės ištiktiesiems ištiesia pagalbos ranką ir susiranda ištikimų bičiulių.
Vilniaus teatras „Lėlė“, spalio 27 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Kad tave žąsis“

M. Gusniowska – viena garsiausių Lenkijos pasakų kūrėjų, lėlių teatro dramaturgių. Autorė yra išleidusi daugiau nei 50 pjesių, išverstų ir į užsienio kalbas, taip pat ir į lietuvių kalbą. M. Gusniowskos kūryba įdomi tuo, kad rašytoja nevengia kalbėti net itin sudėtingomis temomis, kurias pateikia linksmomis ir žaismingomis istorijomis. Pavyzdžiui, pjesėje „Kad tave žąsis“ M. Gusniowska pasakoja apie depresiją. Žąsis skundžiasi, kad yra nelaiminga, jai depresija, todėl nori, kad Lapinas ją suėstų, tačiau Lapinas atsisako ir tuo klausimu siūlo pabendrauti su Vilku. Taip prasideda ilga ir įdomi jų kelionė – gyvenimo prasmės paieška. „Sudėtinga tema, stipri daugiasluoksnė dramaturginė medžiaga apie miško gyventojus,  graži istorija. Tai spektaklis, po kurio, manau, bus įdomu pasišnekėti tiek tėvams, tiek vaikams“, – prieš premjerą vylėsi jo režisierė bei dailininkė G. Radvilavičiūtė.
Klaipėdos lėlių teatras, spalio 26 d. 12 val.

Judesio ir objektų spektaklis kūdikiams „Vienas, du - kur tu?“

„Vienas, du – kur tu?“ – tai interaktyvus objektų ir judesio spektaklis skirtas patiems mažiausiems ir šiek tiek ūgtelėjusiems. Pasitelkdami ryškias spalvas, geometrines formas ir išraiškingą muziką sukuriama didelė pažinimo ir žaidimų aikštelė, įtraukianti mažuosius žiūrovus ir tėvelius į bendrą veiksmą, kūrybinį procesą. Stebuklais ir staiga atgyjančiais objektais, kurių galima rasti kiekvieno vaiko žaislų dėžėje, bandoma sudominti patį mažiausią žiūrovą, sukelti jam geras emocijas, išlaikyti dėmesį, sukurti šiltą ir saugią atmosferą. Spektaklio siužetas, tai dviejų žmonių kelionė žaislų dėžėje. Spektaklyje daug žaidžiama – tarpusavyje,su vaikais, nes žaidimai yra pagrindinė mažylių gyvenimo dalis, tik įvairiausių žaidimų dėka vaikai tobulėja, mokosi ir pažindinasi su juo supančiu pasauliu. Kviečiame pažaisti!
Klaipėdos lėlių teatras, spalio 27 d. 11, 12 val.

Spektaklis vaikams „Kaštonė“
Spektaklis vaikams pagal žinomo rusų rašytojo ir dramaturgo Antono Čechovo (Антон Чехов) apsakymą „Kaštonė“ (Каштанка). 1892 metais išleista knyga daugelio literatūros kritikų pripažinta vienu talentingiausiu kūrinių apie gyvūnus vaikams. Rašytojo apsakymas – tai jautri istorija apie draugystę, talentą ir ištikimybę mielos kalytės Kaštonės akimis. Benamę ją priglaudžia cirko artistų šeima. Kaštonei puikiai sekasi triukai, ji randa ne tik naujus namus, bet ir draugus: žąsiną Ivaną, katiną Fiodorą ir kiaulę Chavronją. Jaudinantį debiuto vakarą lyg tyčia cirko pasirodymo ateina žiūrėti buvę jos šeimininkai. Kaštonei tenka skausminga dilema: likti cirke ir mėgautis atskleisto talento šlove ar grįžti pas išsiilgtą šeimą.
Valstybinis Šiaulių dramos teatras, spalio 27 d. 12 val.
„Piktadarės istorija“

Prieš penkerius metus pasaulis išvydo stulbinančią ir netikėtą „Miegančiosios gražuolės“ interpretaciją, pristatytą burtininkės akimis ir žiūrovus nukėlusią ten, kur nebuvo įžengęs joks mirtingasis. Šiemet Piktadarės istorijos tęsinys pasakoja apie sudėtingus ryšius tarp raguotosios fėjos (akt. Angelina Jolie) ir princesės (akt. Elle Fanning), netrukus tapsiančios karaliene. Jos mėgina sudaryti naujus aljansus, ir kovoti su naujais priešais, siekdamos apsaugoti karalystėje dabar jau taikiai gyvenančias stebuklingas būtybes. Tačiau koją pakiša… meilė ir vestuvės! Saulėtas dienas išgyvenančios karalystės ateitis tampa visiškai nenuspėjama, nes herojės pradeda abejoti net jas siejančiais itin sudėtingais šeimos santykiais.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Elniuko Ailo kelionė per Laplandiją“

Elniukas Ailo, prižiūrimas motinos, tik mokosi žengti pirmuosius žingsnius Laplandijos sniegynuose. Nutolęs nuo bandos jis turės perbristi sraunias upes, įveikti snieguotus kalnynus ir išmokti, kaip nepakliūti plėšrūnams į nasrus. Pirmus elniuko gyvenimo metus vaizduojanti įstabi pasaka – jo pažintis su laukiniu pasauliu, kur kiekvienas gyvūnas kovoja už išlikimą ir giminės tęstinumą. Arktyje nufilmuota, visai šeimai skirta dokumentika „Elniuko Ailo kelionė per Laplandiją“ užburs įstabiais, žmogaus nepaliestais, gamtos vaizdais.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Šuns tikslas 2“

Prieš porą metų didžiuosiuose ekranuose (filme „Šuns tikslas“) jau matytas šuo Beilis laimingas gyvena fermoje, su mylimu šeimininku Itanu (aktorius Dennis‘as Quaid‘as) ir jo žmona. Tiesa, dabar Beilis turi ir naują geriausią draugę bei žaidimų partnerę – dvejų metukų Itano anūkę Si-Džei. Tačiau vieną dieną laimingo ir beprotiškai mergaitę mylinčio šuns gyvenimas pasikeičia, kuomet Si-Džei mama nusprendžia su mergaite išvažiuoti gyventi kitur.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Sniego vaikis“

Pabėgęs iš slaptos mokslinės laboratorijos, Sniego žmogaus mažylis randa prieglobstį viename iš Šanchajaus dangoraižių. Čia, lydima draugų, jį aptinka geraširdė smalsuolė Yi, naująjį draugą ketinanti pristatyti į gimtuosius namus tolimuosiuose Himalajuose. Mažylį pavadinę Everestu draugai leidžiasi į aukščiausią pasaulio tašką, snieguotą Everesto viršūnę, kur jaunųjų keliautojų tyko pavojai ir nė nesapnuoti iššūkiai! Kaip paaiškėja, žaismingas Sniego žmogaus mažylis geba kurti stebuklus, tad pavojinga trijulės kelionė virsta magišku nuotykiu!
Kino teatrai ir seansų laikai.
Kino teatrai ir seansų laikai (Utenoje).

„Piktieji paukščiai. Filmas 2“

Nugalėję žaliąsias kiaules, norėjusias pavogti paukščių kiaušinius, Raudonukas, Čakas ir Bomba mėgaujasi savo naujuoju didvyrių ir gelbėtojų statusu. Nugalėtos kiaulės gyvena netolimoje saloje ir, vadovaujamos savojo karaliaus, kurpia vis naujus keršto prieš paukščius planus. Tačiau viskas pasikeičia, kuomet iškyla netikėta grėsmė iš ne per toliausiai esančios trečiosios salos. Pasirodo, tame ledo kampelyje jau daugybę metų gyvena paslaptingas purpurinis paukštis Zeta, kuriam iki gyvo kaulo įgriso nuolat kalenti snapu iš šalčio ir jis nusprendžia pasidairyti naujų namų. Žinoma, ne draugiškai, o pasitelkęs visą savo išmonę ir naujausius karinius išradimus. Atsiradus naujam priešui, paukščiai ir kiaulės privalo bent laikinai užmiršti savitarpio nesutarimus ir susivienyti prieš bendrą grėsmę.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Šuniškas pokštas“

Linksmo, nerūpestingo ir išlepinto šunelio Pokšto gyvenimas buvo tarsi pasaka. Gyvendamas didžiuliame name, jis buvo lepinamas dėmesiu ir meile. Deja, pasaka vieną dieną baigėsi: labai nepalankiai susiklosčius aplinkybėms, Pokštas buvo išmestas į gatvę. O ten – visiškai kitokios taisyklės ir žiauri realybė. Nekilmingi ir galimai utėlių turintys šunys, daugybė pavojų, o svarbiausia – labai nemalonaus charakterio, į smurtą linkusios voverės. Vargšui Pokštui ima grėsti jei ne pražūtis, tai bent jau užtikrinta nervų liga. Visa laimė, kad jo gyvenime atsiranda geros širdies mergaitė, priglaudžianti šunelį sunkiausiu jo gyvenimo momentu. Pamažu vėl atgavęs savitvardą, Pokštas ima ieškoti būdų, kaip sugrįžti į numylėtus namus. Kartu su naujais draugais jis patirs daugybę nuotykių ir galų gale supras, kur yra jo tikrieji namai.
Kino teatrai ir seansų laikai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!