Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 12 rugpjūčio d. 23:15
Istorinė Šv. Baltramiejaus mugė kviečia pažinti viduramžių ir renesanso epochas

Pranešimo spaudai nuotr.

Rugpjūčio 21-22 d. Vilniuje, Rotušės aikštėje, vyks 9-oji istorinė Šv. Baltramiejaus mugė – vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso epochos miesto amatų, menų ir cechų tradicijų šventė. Mugė vilniečiams žinoma nuo XVII amžiaus vidurio, kuomet ji pirmą kartą buvo paminėta Vilniaus puodžių cecho statute 1664 metais.

Dvi dienas vykstanti Šv. Baltramiejaus mugė prasideda iškilminga visų dalyvių amatininkų eisena, nešina istorinėmis cechų vėliavomis nuo Aušros vartų, Vokiečių, Dominikonų, Šv. Jono, Pilies gatvėmis iki Rotušės aikštės. Renginio metu vilniečiai ir miesto svečiai gali pažinti atgaivintus miestiečių amatus, stebėti amatų demonstravimus, patys įsijausti į amatininko kailį ir pabandyti žiesti puodynę, verpti siūlus, austi audinį, nusikalti monetą ir pan., taip pat  pasigrožėti vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso laikotarpių kostiumais, pamatyti, kaip atrodė ir kovojo XVII a. kariai, laisvalaikį praleisti pagal rekonstruojamos epochos tradicijas, šokius, muziką bei kitas pramogas, klausyti paskaitų apie minimo laikotarpio auksakalių cecho ir meistrų istoriją, įsigyti profesionalių amatininkų gamybos rekonstruotus XV-XVII a. dirbinius.

Mugės programoje svečių laukia ne tik dešimtys muzikos, šokių, karybos pasirodymų. Šiais metais amatų demonstravimo programa kvies amatus pažinti iš arčiau – daugiau nei 70 amatininkų-rekonstruktorių gyvai demonstruos ir mokys įvairiausių senovės paslapčių: nuo duonkubilio šulų obliavimo, medinių skulptūrų drožybos ar LDK valdovų žiedų dekoravimo technikų iki archajiškos stiklo karolių gamybos.

Organizatoriai vilniečius ir miesto svečius kviečia drauge švęsti šią miesto amatininkų šventę, taip paminint 525-ąsias Vilniaus auksakalių cecho įkūrimo metines – 1495 m. rugpjūčio 23-ąją Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras Trakuose patvirtino pirmojo LDK Auksakalių cecho statutą. Tai pirmasis Lietuvoje įkurtas amatininkų cechas, nuo kurio prasidėjo visa amatų cechų istorija Lietuvoje, trukusi nuo XV a. pabaigos iki XIX a. pabaigos.

Istorinė Šv. Baltramiejaus mugė – sertifikuota Lietuvos tautinio paveldo dalis, atgaivinamų amatų, miesto kultūros tradicijų puoselėtoja. Ši atgaivinta šventė yra nematerialaus kultūrinio paveldo vertybė, reikšmingai stiprinanti Vilniaus istorinio miesto centro – UNESCO  Pasaulio paveldo vietovės kultūrinį turinį ir svarbą.

Renginio lankytojų prašome laikytis visų prevencinių priemonių dėl COVID-19: laikytis saugaus atstumo, plauti rankas ir įtrinti jas dezinfekciniu skysčiu, asmenų, kuriems pasireiškia bet kokie kvėpavimo takų infekcijos simptomai, nevykti į renginį.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!