Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2018 m. 5 rugpjūčio d. 10:42
Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės paroda „Medžiai ir bokštai“
2018 Balandis 17 - Gegužė 5 Vilnius

Filomena Linčiūtė-Vaitiekūnienė, „Klevai žydi“.

Balandžio 17 – gegužės 5 dienomis „Vilniaus galerija“ kviečia į tapytojos Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės parodą „Medžiai ir bokštai“. Paroda vyks Vilniuje, „Pylimo galerijoje“ (Pylimo g. 30). Parodos pristatymas ir susitikimas su autore – balandžio 17 dieną, 18 valandą.

Filomena Linčiūtė Vaitiekūnienė (1942) – Lietuvos scenografė, tapytoja, dailininkų sąjungos narė.

Menininkė kūrė scenografiją pirmajam lietuviškam miuziklui „Velnio nuotaka“, filmams „Herkus Mantas“, „Mano vaikystės ruduo“, spektakliams „Piteris Penas“, „Spyruoklinis kareivėlis“, „Baltasis vilkas“, „Barbora Radvilaitė“ ir kt. Iš viso, kūrėja prisidėjo prie 12 kino filmų ir net 40 spektaklių, taip pat televizijos ir kitų scenos projektų. Dailininkė dalyvavo personalinėse ir grupinėse parodose daugelyje Lietuvos miestų, Lenkijoje, Norvegijoje ir net Indijoje. 

1997 metais pasirodė autorės tapybos ciklai „Indijos atšvaitai“, 2002 metais – „Medžiai ir bokštai“. Kaip sako autorė, pastarieji darbai – tai pavasarinio–rudeninio Vilniaus plenero metu sukauptas kraitis: 

„Medžiai ir bokštai“ – nuolat pasikartojantis pavadinimas. Būta piešinių, pastelių, dabar – aliejus. Dvidešimt Senamiesčio kampelių, taip gerai pažįstamų, nuolat regimų. Smagu po juos pasivaikščiot.

Vilnius visados, net ir lietui lyjant, gražus, o labiausiai – kai prasideda visuotinis žydėjimas. Atrodo, visa, kas gyva, stiepiasi saulės link. Vėl šviste sušvinta barokiniai bokšteliai, gatvės, kiemai… Tas medžių rankų ir bokštelių pašnekesys, papuoštas klevų, vyšnaičių, vėliau – obelų ir alyvų žiedais pavasarinio dangaus fone visuomet paslaptingas, lydimas paukščių giesmės. Nuostabu, sparnuočiai vis dar randa sau vietos mieste… Ir tada užeina noras palikt kokį pėdsaką baltoj drobėj…

O ruduo… Stebuklingi rudens tonai, iš pradžių gelsvi ir oranžiniai, vėliau virtę senu auksu, puikiai sutaria su Senamiesčio gatvių vingiais, paryškindami jų savitumą ir grožį. Nuostabi metų laikų kaita leidžia vis kitaip išvysti, atrodo, taip gerai pažįstamus motyvus, pasidžiaugti gamtos ir barokinės architektūros darna.

Gražus mūsų Vilnius, skatinantis kiekvieną kurti savo Senamiesčio ciklą. Ir nesvarbu kuo – pieštuku, pastele, žodžiu ar aliejum… Svarbu tik, kad įvairiomis nuotaikomis ir spalvomis suskambėtų pasirinktas motyvas…F. L. Vaitiekūnienė

Po Vilniaus Senamiestį dairaus senokai, gaila, neberandu jau kai kurių pamėgtų kampelių – jie yra, bet lyg ir išnyko, nes blizgi tvarka atėmė jų dvasią… Telieka laukti laiko patinos, nejučia užklojančios visus netobulumus… Gražus mūsų Vilnius, skatinantis kiekvieną kurti savo Senamiesčio ciklą. Ir nesvarbu kuo – pieštuku, pastele, žodžiu ar aliejum… Svarbu tik, kad įvairiomis nuotaikomis ir spalvomis suskambėtų pasirinktas motyvas…“ – sako autorė. 

„Vilniaus galerijos“ parodą „Medžiai ir bokštai: Vilniaus Senamiestis“ galima aplankyti iki gegužės 5 dienos „Pylimo galerijoje“ (Pylimo g. 30, Vilnius). Parodos pristatymas – balandžio 17 dieną, 18 valandą. Maloniai kviečiame!

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!