Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 21 kovo d. 13:07
24-asis „Kino pavasaris“ atidarytas: prasidėjo solidarumo akcija rusų režisieriui

Atidarymo akimirka | Festivalio organizatorių nuotr.

Solidarumo akcija namų arešto sąlygomis nepagrįstai Maskvoje kalinčiam režisieriui Kirilui Serebrenikovui atidarytas 2019 metų „Kino pavasaris“. Jį pradėjo minėto režisieriaus romantiškas ir maištingas filmas „Vasara“.

Nuo kovo 21 iki balandžio 4 dienos net 19-oje Lietuvos miestų vyksiantis „Kino pavasaris“ šiemet kviečia sulėtinti kasdienybę, trumpam stabtelėti ir leisti veikti vaizduotei. „Bent šias dvi savaites atsipalaiduokime ir mėgaukimės kokybišku kinu“, – per atidarymą žiūrovams palinkėjo festivalio direktorė Vida Ramaškienė.

Atidarymo akimirka | Festivalio organizatorių nuotr.

Šiųmetį festivalio šūkį „Kai sustoji – pabunda vaizduotė“ muzikiniais garsais perteikė eksperimentinė grupė „Whale Sounds“, o šokio teatras „Low Air“ festivalio metu sulėtėjusią kasdienybę įkūnijo unikalių šokio judesių kompozicija.

Pagrindiniu atidarymo akcentu tapo filmas „Vasara“ – maištinga K. Serebrenikovo odė Viktorui Cojui ir grupei „Kino“ bei 9-ojo dešimtmečio Leningrado (dabartinio Sankt Peterburgo) pogrindžio muzikai.

 

„Šių metų atidarymo filmas yra mūsų gestas už vieną svarbiausių gyvenime dalykų – laisvę kurti. Nusiųskime visi drauge palaikymo žinutę filmo „Vasara“ režisieriui K. Serebrenikovui“, – siūlė „Kino pavasario“ vykdomasis direktorius Algirdas Ramaška ir paprašė salėje sėdinčių svečių iškelti rankas su šviečiančiais mobiliaisiais telefonais. Įgyvendinant šią solidarumo akciją 24-ąjį kartą buvo paskelbta didžiausios šalyje kino šventės pradžia.

Su filmu „Vasara“ kovo 21 dieną festivalis prasidės Vilniuje ir Kaune, kovo 22 dieną – Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Jonavoje, Utenoje, Gargžduose, Druskininkuose, Anykščiuose, Birštone ir Varėnoje. Nuo kovo 23 dienos festivalis atvyks į Mažeikius, Visaginą, Telšius ir Tauragę, o nuo kovo 24 dienos – į Šakius.

Atidarymo akimirka | Festivalio organizatorių nuotr.

Susiję:

Šiemet „Kino pavasario“ programoje suksis 170 filmų – 113 ilgametražių ir 57 trumpametražiai. Festivalis vyks 19 miestų ir namų kino platformose – „Telia“ išmaniosios televizijos videonuomoje ir „Žmonės Cinema“.

Praėjusiais metais „Kino pavasaris“ sulaukė 116 551 žiūrovo, tad yra didžiausias kino renginys Lietuvoje ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje.

Audriaus Solomino, Gediminio Gražio, Roberto Daskevičiaus, Tautvydo Stuko nuotr.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!