Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. balandžio 25 d. 06:49
Kviečia į dirbtuves: Klaipėdos miesto bendruomenė susitelks bendram kūriniui

Jūratė Rekevičiūtė, „Love Lithuania“ | Pranešimo spaudai nuotr.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras kviečia klaipėdiečius asmeniškai dalyvauti, kuriant KKKC rezidentūros dalyvės, menininkės Jūratės Rekevičiūtės ir miesto bendruomenės kūrinį „Istorija ateičiai“.

Jūratė Rekevičiūtė | Algirdo Kubaičio nuotr.

Per savo gyvenimą žmogus prisirenka daugybę prisiminimų. Vienais trokštama dalintis, kiti slepiami, dar kiti saugomi arba juos prisiminti laikas dar neatėjo. Šie prisiminimai iš atminties išnyra pačiu netikėčiausiu metu, įvairiausiomis formomis ir tampa mūsų ir mus supančio pasaulio veidrodžiais.

J. Rekevičiūtė kviečia klaipėdiečius perkratyti asmeninį archyvą ir suteikti jam kitą formą –prisiminimus paversti meno kūriniais. „Norėčiau, kad žmonės atsineštų po savo prisiminimą. Tai gali būti žodis, gali būti daiktas – bet kas, per ką jie galėtų išreikšti savo emociją, o naują kūrinį sukursime kartu“, – kūrybinio proceso esmę nusakė J. Rekevičiūtė.

Kūrybinių dirbtuvių metu menininkė dalinsis savo autorine grafikos technika, jos naudojama pastarąjį dešimtmetį. Ši technika leis Jūsų atminties fragmentus paversti ne mažiau kontrastingais linijų ir spalvų sluoksniais, vizualiai įspausti istoriją, išsaugoti ją ir pasidalinti su kitais.

Bendro projekto metu sukurtų darbų paroda numatoma pristatyti KKKC Parodų rūmuose gegužės 18 dieną, Tarptautinę muziejų naktį. Po parodos kūriniai atiteks jų autoriams.  

Jūratė Rekevičiūtė, „Life Lithuania“ | Pranešimo spaudai nuotr.

 

Pirmasis kūrybinių susitikimų ciklas vyks gegužės 8, 9, 10, 11 dienomis. Dalyvavimas nemokamas. Dirbtuvių dalyviai bus aprūpinti visomis medžiagomis bei įranga. Būtina registracija: edukacija@kkkc.lt, info@kkkc.lt, daugiau informacijos tel.: +370 679 54477. Su užsiregistravusiais dalyviais bus susisiekta asmeniškai.  

Jūratė Rekevičiūtė, „Krikštynos“ | Pranešimo spaudai nuotr.

Apie autorę

J. Rekevičiūtė 1996 metais baigė Vilniaus dailės akademiją ir pasinėrė į spalvingų ir ekstravagantiškų personalinių parodų maratoną. Nuo 1997 metų – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Nuo 2005 metų pati pradeda organizuoti renginius ir tampa viena pagrindinių pirmosios Lietuvos grafikos bienalės „Now Art Now Future“ steigėjų. Šis renginys vyko trijuose Lietuvos miestuose ir daugelyje galerijų bei viešųjų erdvių vienu metu. Jo šūkis „Grafika kalba šiuolaikinės kultūros kalba“  tapo menininkės kūrybą ilgus metus lydinčiu moto. Jūratė geba atspėti būsimas tendencijas, sekti mada ir skolintis „nesiskolindama“ bei sintetinti naujos kokybės meną, meistriškai jungdama tradiciją ir naujadarus. Pastaruoju metu eksponuotose parodose menininkė pristatė autorinę reljefinio atspaudo techniką. Viename interviu J. Rekevičiūtė ne juokais „juokavo“, kad jos darbai – tiek papuošalai, tiek paveikslai, tiek indai – turi magiškų savybių: jos gerbėjai, įsigiję autorės darbų, tampa kūrybingesni, linksmesni, imasi netikėčiausių sumanymų.

Daugiau Klaipėdoje vykstančių parodų rasite „Vilniaus galerijos“ sudaromame parodų kalendoriuje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!