Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 9 liepos d. 12:48
Menų projektas „Volta On Line“ gotikinius galerijos požemius atveria pasirodymams

K A T A R S I S 4 | Tereko Tomo nuotr.

Jei egzistuotų linija lyg riba, skirianti tai, kas jau pažinta ir tai, kas dar hipotetiška, kaip arti jos prieitum? VOL (Volta On Line) – menų projektas, vyksiantis autentiškuose XVI a. gotikiniuose požemiuose, rašoma pranešime spaudai.

Voltinių konstrukcijų lubos apgaubs terpę, kurioje menininkai nedidelei interesantų auditorijai (požemiai talpina iki 30 žmonių) pristatys savo kūrybą – testinį procesą, neįspraudžiamą į pradžios ir pabaigos rėmus. Per praktiką įgytas pažinimas taps improvizacijomis, nutapyti kūriniai kitokioje erdvėje provokuos kitas emocijas ir sąvokas. Vienas pagrindinių projekto tikslų – požemius paversti ta linija, ant kurios stovint, kažkas pakinta, ir žiūrovas neturi pasirinkimo, kaip tik žengti žingsnį.

Ieva Tarejeva | Pranešimo spaudai nuotr.

Pirmąjį festivalio vakarą (liepos 11 d. 19 val.) pradėsime Ievos Tarejevos tapybos parodos atidarymu. Tapyba Ievai yra viena natūraliausių komunikacijos priemonių. Ji tapybą tapatina su kūnu. „Paveikslo drobės bei pigmentų kūniškumas gali betarpiškai bendrauti su žmogaus fiziologine atmintimi. Tai ir yra mano siekis“, – pasakoja I. Tarejeva. Kūryboje menininkei svarbu perteikti ne tik estetinį pasitenkinimą, bet ir patirtį nešantį vaizdą. Jos tapybai būdinga daugiasluoksniškumas, perteklius, atspindys. Tai nepatogi, bet jautri, drobės rėmais neapribota abstrakti tapyba.

Festivalio atidarymo vakarą muzika pasirūpins saksofonų kvartetas K A T A R S I S 4, kurį sudaro Arminas Bižys, Kazimieras Jušinskas, Algirdas Janonis ir Danielius Pancerovas. Tai – aktyviai kurianti ir pasirodymus rengianti grupė,  jai būdingos struktūriškai laisvos improvizacijos, dėl to grupės nariai lieka nenuspėjami, tam įtaką daro ir instrumento pateikimas. Jie išplečia saksofono panaudojimo galimybes neįprastais metodais, savo muzikoje naudoja ne tik netradicines saksofono garsų išgavimo technikas, bet ir buityje sutinkamus objektus. Tapyba, muzika ir taurė vyno – taip atidarysime festivalį ir nusiteiksime antrajai dienai.

Liepos 12 d. 19 val. Šv. Jono Gatvės Galerijos voltas užpildys garso menininko Simono Nekrošiaus ir būgnų virtuozo Ginto Gascevičiaus, daugumai žinomo kaip GINC, pasirodymai. Abu menininkai į kūrybą žvelgia kaip į pastoviai kintančią, ieškojimų ir naujų potyrių kupiną refleksiją. Kūryba jiems netelpa nei į pradžios, nei į pabaigos rėmus, kūryba gyvena, kinta kartu su kūrėju.

GINC, būdamas 14 metų (1980 m.), sėdo prie šiauliečių grupės „Bendrabūtis“ būgnų. Viskas prasidėjo nuo klasikinio roko, vėliau G. Gascevičius su „Bixais“ atrado kitus ritmus – pankroko, funko, Lotynų Amerikos. Per beveik 40 metų patirtį scenoje išbandė daug įvairių stilių, ritminių struktūrų. Vol. 1 išgirsime Ginto solinį kamerinį „VARAVA“ pasirodymą, muzikos ir nemuzikos instrumentų melodijas, ritminius ieškojimus, kompozicijas.

Simonas Nekrošius | Pranešimo spaudai nuotr.

 

„Mizantropas“ | Jono Kuprevičiaus nuotr.

Paskutiniąją festivalio dieną (liepos 13 d. 19 val.) pamatysime tai, kas buvo ieškota, atpažinta ir interpretuota. Tai – teatro pasirodymas „Mizantropas“ pagal Moljero pjesę (rež. Jokūbas Brazys). Šioje Moljero interpretacijoje kalbama apie melą, kuris gelbėja nuo žvilgsnio į baugiąją savastį. Žmonės, užsidengę fiktyvia tiesos skraiste, bando gelbėtis nuo tuštumos ir baimės. Pagrindiniai veikėjai – savo sielos budeliai ir kankiniai, nerandantys, o gal pamiršę ieškoti išėjimo į laisvę – susitaikymo su savimi. Trys vyrai, trys skirtingi žvilgsniai, trys skirtingos tiesos. Vaidina: Saulius Ambrozaitis (Alcestas), Džiugas Grinys (Filintas), Deividas Batavičius (Orontas). Spektaklio trukmė: 50 min.

20 val. išgirsite šiuolaikinės ir modernios muzikos styginių duetą „Twenty Fingers Duo“: Lora Kmieliauskaitė (smuikas) ir Arnas Kmieliauskas (violončelė). „Twenty Fingers Duo“ yra nusipelnę ambicingo ir žingeidaus ansamblio vardą dėl nuolatinių kolaboracijų, performatyvumo tyrinėjimo savo pasirodymuose ir moderniosios lietuvių muzikos propagavimo. Nepaliaujamai ieškodami naujų muzikinių formų, „Twenty Fingers Duo“ atliko virš 50 kūrinių premjerų, autoriai iš viso pasaulio rašo būtent jiems (JAV, Meksika, Argentina, Japonija, Iranas, Kroatija, Rusija, Kanada, Serbija, Vokietija, ir kt.). Meistriškai valdantys visas išplėstines technikas (extended techniques) ir netikėtai interpretuojantys muzikinį tekstą,muzikantai yra nuolatiniai tarptautinių ir nacionalinių muzikos festivalių dalyviai, tarptautinių konkursų laureatai, jie savo pasirodymu uždarys festivalį Vol. 1 ir atvers galerijos voltas visiems norintiems prisijungti prie „Volta On Line“ projekto. Paskutinį festivalio vakarą laukia nuosekli garso kelionė, kai ne sąvokos provokuoja pojūčius ir vizijas, o muzika.

Pasirodymai vyks po galerija esančiuose požemiuose, todėl vietų skaičius ribotas (30 žmonių). Įsigyti išankstinius bilietus galima Šv. Jono gatvės galerijoje (Šv. Jono g. 11) Bilieto kaina vakarui: 5 eur. Trijų dienų bilietas: 12 eur. 

Daugiau šią savaitę šalies miestuose vykstančių parodų rasite „Vilniaus galerijos“ sudaromame parodų kalendoriuje.  

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!