Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. rugsėjo 6 d. 13:45
Raganiukės teatras pradeda naują sezoną: pristato premjerą pagal žinomą kūrinį

Raganiukės teatro archyvo nuotr.

Pirmąjį rugsėjo sekmadienį „Raganiukės teatras“ atveria duris naujam teatro sezonui ir pristato premjerą – muzikinį spektaklį vaikams „Pepė Ilgakojinė“ pagal Astridos Lindgren apysaką. Šiemet žiūrovų laukia ir nauji, ir seniai pamėgti edukaciniai, interaktyvūs, muzikiniai spektakliai vaikams, kurie ne tik linksmina, bet ir padeda mažiesiems žiūrovams suprasti svarbias gyvenimo tiesas.

Premjera tikriems vaikams

Raganiukės teatras – tai vieta, kupina netikėtų atradimų. Nors jis įsikūręs toliau nuo miesto centro, vis daugiau šeimų atranda šį teatrą. Čia smagu praleisti savaitgalio rytmetį, pasisemti įkvėpimo kūrybai, nusipurtyti rutinos dulkes, kartu su savo mažaisiais atrakinti teatro, muzikos, dailės, knygų pasaulį.

Tokia ir Raganiukės teatro Pepė Ilgakojinė – kūrybiška, smalsi, neįtikėtinuose dalykuose gebanti atrasti daugybę stebuklų. Šią mergaitę pažįsta milijonai vaikų ir dičkių visame pasaulyje – su nemaria Astridos Lindgren kūryba jau užaugo ištisos kartos. Premjera „Pepė Ilgakojinė“ –  tai pasakojimas apie drąsią mergaitę, kuri savo išradimais uždega žingeidumo ir kūrybiškumo žiburėlius šiuolaikinių vaikų akyse, skatina drąsiai žirglioti savo pačių kūrybiškumo keliu. Pirmyn, taukšt per įgrisusį kompiuterio ekraną, atsiverskite knygą, iškiškite nosį į lauką kartu, atkeliaukite į teatrą! Spektaklyje laukia cirko elementai, dainos, juokai ir akrobatiniai triukai.

Raganiukės teatro archyvo nuotr.

Drąsa sudominti vaikus klasika

„Manau, kad klasika yra labiausiai tinkantis žanras žmogaus sielos vystymuisi. Prireikia ne tik kūrybinio įkvėpimo, bet ir drąsos statyti klasikos kūrinius vaikams, kurie jau pripratę prie kompiuterių ekranų ir ryškių spalvų superherojų iš interneto, televizijos ar kino filmų. Malonu matyti, kad Raganiukės teatro trupei puikiai pavyksta atrakinti klasikos kūrinius mažiesiems žiūrovams ir kiekvienais metais šis teatras džiugina spektakliais, pastatytais pagal vertingiausią pasaulio autorių – Astridos Lindgren, Otfrydo Proislerio, Šarlio Pero, Renė Moro, lietuvių rašytojo Vinco Pietario – kūrybą vaikams, pagal pasaulio tautų ir lietuvių pasakas. Šie spektakliai išties smagiai žiūrimi, įtraukia visą salę nuo mažiausių iki didžiausių“, – teigia daugiausiai spektaklių vaikams Lietuvoje sukūrusi „Raganiukės teatro“ vadovė ir režisierė Rita Urbonavičiūtė.

Raganiukės teatro archyvo nuotr.

Jau seniai legenda tapusi ir Raganiukės dainelė, kurią prieš kiekvieną teatro spektaklį dainuoja žiūrovų salė Interaktyviuose spektakliuose drąsiausi mažieji žiūrovai iš salės ir patys gali išbandyti aktoriaus profesiją, užlipti ant scenos, būti perrengti teatro kostiumais ir vaidinti kartu su aktoriais.

Teatro gimtadienis

Raganiukės teatras kviečia ir į teatro gimtadienį – pačią gražiausią šventę vaikams, tėveliams ir seneliams. Gimtadienio puota šiemet vyks Kūdrų parke, Užupyje. Atvykusieji į šventę pasijus taip, tarsi būtų atsidūrę nuotaikingoje pasakoje su didžiuliu gimtadienio tortu, juokais, pamėgtų spektaklių ištraukomis, dainomis, pokštais, žaidimais ir šiltais jausmais, kuriuos dovanos mylimiausi vaikų personažai –  Raganiukė Niukė, Karlsonas ir Mažylis, Pepė Ilgakojinė, Raudonkepurė ir daugybė kitų.

Raganiukės teatro repertuarą rasite internetinėje svetainėje

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!