Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. gruodžio 11 d. 20:58
„Meno nišos“ grupinėje piešinių parodoje – ateities prognozės

Organizatorių nuotr.

Gruodžio 13 dieną, penktadienį, 18 val., „Meno Niša“ kviečia į grupinės piešinių ir tapybos ant popieriaus parodos Atgal į ateitį (Back to the Future“) atidarymą. Paroda veiks iki sausio 10 dienos.

Dažnai menininkų piešiniai, eskizai ar tapyba ant popieriaus ir jam artimų medžiagų tampa didžiuliais tapybos darbais, skulptūromis, instaliacijomis, o kartais taip ir lieka piešinio formate. Pasak „Meno nišos“ kuratorės Sonatos Baliuckaitės, vertinant pasaulines šiuolaikinio meno tendencijas, darbai ant popieriaus šiuo metu itin populiarūs.

„Pasaulyje jau senokai organizuojamos atskiros meno mugės, skirtos vien kūrybai ant popieriaus; mugėse dalyvauja pripažintos galerijos, menininkai. Net ir kitose tarptautinėse meno mugėse, kuriose pristatome galerijos „Meno niša“ menininkus, sulaukėme didelio susidomėjimo būtent piešiniais. Norime šią tendenciją populiarinti ir Lietuvoje, pristatydami garsių lietuvių menininkų darbus“, – teigia galerijos kuratorė S. Baliuckaitė.

Idėją parodai pasiūliusi tapytoja dr. Jolanta Kyzikaitė teigė, kad kūryboje ji neskirsto, ar tai piešinys, ar tapybos darbas. „Tai yra mano kūrinys, kuris tuo metu ateina būtent tokiu formatu“, – teigia menininkė. J. Kyzikaitė taip pat pabrėžė, kad nors Lietuvoje kolekcininkai yra įsigiję daugiausiai jos tapybos kūrinių, Vienos ir Berlyno meno mugėse buvo įvertinti jos piešiniai. Jų gana daug iškeliavo į reikšmingas Austrijos ir Vokietijos kolekcijas.

Parodoje „Back to the Future“ dalyvauja beveik visi galerijos „Meno niša“ atstovaujami menininkai: tapytojai, video kūrėjai ir skulptoriai. Šį kartą jie ir parodos kuratoriai. Tarp parodos dalyvių: Nacionalinės premijos laureatai tapytojai Rūta Katiliūtė ir Gintaras Makarevičius pristatys tapybą ant popieriaus, Evaldas Jansas – koliažus, bus rodomi Monikos Furmanos, Monikos Plentauskaitės akvareliniai piešiniai, Jolantos Kyzikaitės tapyba ant faneros, Jurgio Tarabildos, Gusto Jagmino, Konstantino Gaitanži, Pauliaus Šliaupos, Kęstučio Svirnelio kūriniai ant popieriaus, atlikti įvairiomis technikomis, nuo spalvotų pieštukų, tušinukų, akrilo iki aliejinės tapybos.

„Back to the Future“ tuo pačiu pažymi artėjančias Kalėdas ir yra puiki galimybė papuošti savo ar artimųjų namus naujais, mažo formato piešiniais, akvarelės darbais ar tapyba ant popieriaus už prieinamą kainą. Parodos atidarymo data simbolinė – mistifikuotas penktadienis, 13 diena, puikiai tinkanti parodos koncepcijai. Menininkai savo darbais prognozuos ateitį, kuri gali išsipildyti arba ne. Paroda „Back to the Future“ yra „Meno nišos“ vykdomo projekto „Meno erdvė jauniems menininkams“ dalis.

Paroda „Back to the Future“ galerijoje „Meno niša“ veiks nuo gruodžio 13 iki sausio 10 dienos. „Meno nišos“ darbo laikas II-V: 12-18 val., VI: 12-16 val. Galerija nedirbs gruodžio 24–26 d., 30, 31 d. ir sausio 1 d.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!