Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 18 rugpjūčio d. 18:20
„Skalvijos“ kino centras atidaro virtualią kino salę

„Skalvijos“ kino centras | Modesto Endriuškos nuotr.

Vilniuje įsikūręs „Skalvijos“ kino centras pristato naują namų kino platformą – virtualią salę, kurios išskirtinumas – aukštos meninės vertės filmai. Filmus, kurių nėra kitose lietuviškose platformose, galima žiūrėti jau dabar. Pirmoji peržiūra dovanojama nemokamai.

„Pandemija smarkiai supurtė kino rodymo sektorių kino teatrai visame pasaulyje buvo priversti permąstyti savo misiją. Atsirado būtinybė kurti ir administruoti namų kino platformas, pateikti daugiau legalių kino žiūrėjimo alternatyvų. „Skalvija“ – ne išimtis. Įdomu, kad iki karantino apie filmų programas internete net nebuvome susimąstę, o štai vos po kelių mėnesių pristatome virtualią salę. Džiaugiuosi, kad šis laikotarpis turi ir teigiamų pasekmių – kino teatrai greičiau prisitaikys prie besikeičiančių žiūrovų įpročių ir išplės gero kino mylėtojų ratą“, – sako kino centro direktorė Vilma Levickaitė.

„Visų filmų nepamatysi. Žiūrėk atrinktus geriausius virtualioje salėje Skalvija.lt“ – sakoma projekto reklaminėje kampanijoje. Naujosios platformos, kuri yra integruota į kino centro interneto puslapį, programa sudaroma vadovaujantis kitais atrankos kriterijais nei kino salės repertuaro. Anot „Skalvijos“ programų koordinatorės Eglės Maceinaitės, virtualios salės repertuarą sudaro įsimintiniausi pastarojo dešimtmečio filmai ir ryškiausi režisierių debiutai. Ateityje programoje atsiras kino klasikos.

„Virtualioje salėje esantys filmai labai skirtingi, tarpusavyje jie nesisieja. Tai – ir stiprūs debiutiniai darbai, ir įspūdingiausios dešimtmečio juostos kaip, pavyzdžiui, Irano kino meistro Abbaso Kiarostami filmas „Patvirtinta kopija“, – programą apibūdina koordinatorė.

16-ojo Tarptautinio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF) akimirka | Modesto Endriuškos nuotr.

Šiuo metu kataloge yra 9 įvairių žanrų filmai, kino ekranuose pasirodę 2008-2018 metais.

Tai – Kolumbijos režisieriaus Ciro Guerra istorinis epas „Gyvatės apkabinimas“ (El abrazo de la serpiente, 2015), nominuotas „Oskarui“, komiška drama „Namai“ (Home, 2008) su Isabelle Huppert, Xavier Dolano psichologinis trileris „Tomas atvyko į kaimą“ (Tom à la ferme, 2013), Lietuvoje niekada nerodyta Rubén Mendoza drama „Klajoklė“ (Niña Errante, 2018) ir kiti.

Anot „Skalvijos“ programų koordinatorės, platformos repertuaras periodiškai bus pildomas vis naujais filmais. Nors juos internete galima žiūrėti jau dabar, rugpjūčio 25 d. vyks oficialus virtualios salės atidarymas. Tą dieną bus atskleistas 10-asis filmas.

Virtualioje salėje taip pat bus galima pamatyti dalį „Skalvijos“ kino centro rengiamo Tarptautinio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF) programos filmų, filmus moksleiviams iš nacionalinio edukacijos projekto „Mokausi iš kino“.

Kaip veikia virtuali salė?

Norėdami įsigyti filmo peržiūrą, žiūrovai turėtų užsiregistruoti ir susikurti savo vartotojo paskyrą. Po apmokėjimo į elektroninį paštą atkeliaus nuoroda peržiūrai. Filmą galima žiūrėti iš karto arba per 48 valandas. Pirmoji peržiūra suteikiama nemokamai.

Vieno filmo peržiūros kaina – 3,55 Eur.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!