Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 22 liepos d. 15:46
Vasarą kviečia pakelti akis į žvaigždynus: Vilniuje laukia atmosferiniai dangaus stebėjimai

pixabay.com nuotr.

Vėlyvais vasaros vakarais Vilniaus miesto teatras „Meno ir mokslo laboratorija“ (toliau – MMLAB) savo žiūrovus kviečia ant Stalo kalno: čia liepos 23 ir 24 bei rugpjūčio 13 ir 14 dienomis bus rengiami atmosferiniai dangaus stebėjimai „SIGNALAI“ ir „ŽENKLAI“ (rež. P. Markevičius).

Atmosferiniai dangaus stebėjimai – žiūrovo ir jį lydinčio gido bei šalia besirutuliojančių gyvenimų kelionė žvaigždėmis. Atsidūrę ekskursijoje naktiniu dangumi Stalo kalno svečiai supažindami su matomais žvaigždynais, jų istorijomis ir legendomis. Užvertę galvas žiūrovai įsiklausys į dangumi sklindančius signalus: septyni skirtingi „SIGNALŲ“ personažai liepos 23 ir rugpjūčio 13 dienomis žada filosofinį, poetinį ir, žinoma, astronominį pasivaikščiojimą dangaus skliautais.

Šeštadienį ir rugpjūčio 14 d. „Meno ir mokslo laboratorija“ kvies dairytis „ŽENKLŲ“, pratęsiančių ankstesnio darbo nuotaiką ir idėją. Vis dėlto šiame atmosferiniame dangaus stebėjime daugiau dėmesio skiriama dangaus reikšmei Baltų tradicijose, iš žvaigždynų nuo seno išskaitomam Zodiakui. „Visas istorijas sieja egzistencinis nerimas ir bandymai save suvokti visatoje, noras patirti ramybę, įsiprasminti ir atpažinti visatos ženklus. Kai žinai, kad esi kažkokio didesnio mechanizmo dalis, bet iki galo jo nesupranti, toje situacijoje nori atrasti prasmę“, – kalbėdama apie „SIGNALUS“ ir „ŽENKLUS“ yra sakiusi šių stebėjimų dramaturgė Birutė Kapustinskaitė.

„SIGNALŲ“ ir „ŽENKLŲ“, kurtų drauge su Lietuvos etnokosmologijos muziejumi ir Molėtų astronomijos observatorija, žiūrovams rekomenduojama apsirengti šiltai, su savimi turėti skarą, pledą ar kitą patiesalą, kadangi žvaigždės stebimos dangaus ekskursijos dalyviams įsitaisius ant žemės. Daugiau apie artimiausius renginius skaitykite čia.

Į dangaus stebėjimus kartu kviečia ir Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!