Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 18 sausio d. 07:44
Klaipėdoje – tarptautinio fotografijos konkurso „Bird In Flight Prize“ paroda

Bird in Flight‘21, Claudia Lopez Ortega, „The Three Corners of the Ocean“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose sausio 21 d., penktadienį, 18 val. atidaroma tarptautinio fotografijos konkurso „Bird In Flight Prize‘21“ finalininkų darbų paroda.

Tarptautinį konkursą „Bird In Flight Prize“ organizuoja interneto leidinys apie fotografiją ir vizualinę kultūrą „Bird In Flight“. Šis konkursas skirtas autoriams, ieškantiems naujų istorijų pasakojimo per fotografiją formų. 2021 metais konkursas vyko jau ketvirtąjį kartą, fotografai iš viso pasaulio galėjo pateikti savo darbus bet kokia tema. Ankstesniais metais „Bird In Flight Prize“ prizo laureatais tapo fotografai iš Ukrainos, Bangladešo ir Peru.

2021 metais konkursas sulaukė beveik 400 darbų iš 53 šalių. Į finalą pateko autoriai iš Ispanijos, Vokietijos, Meksikos, Bolivijos, Italijos, Austrijos, Rusijos ir Brazilijos. Nugalėtoju tapo vokiečių fotografas Raphaelis Heigsteris. Pagrindinis konkurso prizas – 2000 eurų. Kiekvienas finalininkas taip pat gauna „Bird In Flight“ prizo figūrėlę.

Bird in Flight‘21, Marisol Mendez, „Madre“

Pirmajame konkurso etape iš visų konkursui pateiktų darbų tarptautinė vertinimo komisija atrinko 100 projektų. Šią komisiją sudarė: Lyolya Goldstein, „Bird in Flight“ kūrybos vadovė, kuratorė; Antonas Shebetko, menininkas, „Bird In Flight“ redaktorius; Lilia Kudelia, meno istorikė, „Dallas Contemporary“ ir „Residency Unlimited“ kuratorė; Darius Vaičekauskas, menininkas, kuratorius, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus, asociacijos „Menų zona“ ir Meno kūrėjų sąjungos vadovas.

Antrajame etape atrinktus projektus vertino pagrindinė konkurso žiuri: Karen McQuaid, „The Photographers’ Gallery“ (JK) vyresnioji kuratorė; Paolo Woods, fotografas, tyrinėtojas, vienas iš „Riverboom“ (Italija) įkūrėjų; Fred Ritchin, Tarptautinio fotografijos centro Niujorke (JAV) dekanas emeritas;  Paola Jimenez Quispe, fotografė, 2020 m. „Bird In Flight Prize“ laimėtoja (Peru); Valentinas Bo, fotografas, Ukrainos alternatyvios fotografijos (UPHA) narys (Ukraina); Newsha Tavakolian, fotografė, „Magnum“ narė (Iranas).

„Daugelis projektų man pasirodė labai įdomūs, – sako žiuri narys Fredas Ritchinas. – Autoriai, atsižvelgdami į šiandienos aktualijas, pasirinko skirtingus metodus ir nagrinėjo temas, kurios dažnai lieka neišsakytos: trauma, išsiskyrimas, praradimas, ateitis, atstumas, kūnas, alternatyvios kosmologijos teorijos, politinės sistemos. Daugelis fotografijos mokyklų visame pasaulyje vis dar moko senų fotografijos technikų ir nenagrinėja naujų strategijų. Štai kodėl daugelis fotografų įstringa ties XX amžiaus modeliais.“

Bird in Flight‘21, Alisa Martynova, „Nowhere Near“

Vertinimo žiuri dviejuose etapuose išrinko dešimt geriausių finalininkų, o tada išsiaiškino nugalėtoją.

„Bird In Flight“ prizo kuratorė Lyolya Goldshtein pažymi, kad finalininkų darbai buvo įvairūs tiek temų, tiek medžiagos ir atlikimo technikos požiūriu: „Gavome 375 projektus. Geografija plati – JAV, Brazilija, Japonija ir pan. Autoriai kelia visam pasauliui universalias temas, tokias kaip trauma, ekologija, moterų teisės. Be to, buvo daug smagių projektų. Tačiau dauguma kūrinių yra skirti asmeninei patirčiai. Jie man atrodo patys įdomiausi: menininkui, kalbančiam apie asmenybę, lengviau jausti empatiją.“

Gruodžio mėnesį finalininkų darbai buvo paskelbti „Bird In Flight“ svetainėje ir pristatyti Kijeve,  didžiausiuose Europoje prekybos centro „Guliver“ LED ekranuose. Ten pat buvo paskelbtas ir konkurso nugalėtojas. Juo tapo Rafaelis Heigsteris su projektu „Corona Rhapsody – Is It Real Life (part 2)“, kalbančiu apie pandemijos pasekmes. Fotomenininko projekto nuotraukos tuose pačiuose ekranuose buvo transliuojamos iki gruodžio 17 dienos.

Konkurse taip pat buvo varžomasi specialioje skaitytojų simpatijų nominacijoje. Nugalėtoją išrinko svetainės lankytojai – kiekvienas galėjo pažymėti jam labiausiai patikusį fotografijos projektą. Šiai nominacijai 15 projektų sąrašas buvo sudarytas dviem etapais: pirmiausia projektus išrinko atrankos komisija, o po to – „Bird In Flight“ redaktoriai. Nugalėtoju tapo ukrainietis fotografas Bohdanas Gulyai su projektu „V“. Autorius gavo specialų 500 eurų prizą.

„Bird In Flight Prize“ rengiamas kasmet nuo 2018 m. 2022 metų sausį šiuolaikinės fotografijos tinklas „PhMuseum“ kartu su „Bird In Flight“ atrankos komisija iš pateiktų darbų atrinktus projektus pristatys internetinėje parodoje „PhMuseum“ platformoje.

Pagrindinė šio konkurso 2021 m. finalininkų darbų paroda rengiama Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose. Parodą Klaipėdoje pristato „Bird In Flight Prize“ partneris – Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius.

Konkurso svetainė: https://prize.birdinflight.com

Paroda veiks iki 2022 m. vasario 13 d.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!