Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 4 rugpjūčio d. 13:59
Tramvajumi iki baseino arba į mišką – vaizdingi maršrutai Čekijoje
Brno

Brno. Fot. Pavel Gabzdyl

Patariame, ką verta išbandyti ir patirti Čekijos tramvajuose. Čia rasite keletą unikalių, nostalgiškų ir vaizdingų maršrutų, o netgi galėsite nukeliauti tramvajumi į kaimą arba iš vieno miesto į kitą!

Pasigrožėti žaviomis Prahos gatvėmis galėsite keliaudami specialiuoju tramvajaus maršrutu Nr. 42. Maršrutas, veikiantis nuo pavasario iki rudens, jungia miesto centro įžymybes ir leidžia keleiviams išlipti bet kurioje stotelėje, pasivaikščioti ir vėl tęsti kelionę tuo pačiu maršrutu. Maršruto stotelės yra taip sudėliotos, kad būtų galima pėsčiomis nueiti iki svarbių lankytinų vietų, tokių kaip Prahos savivaldybės rūmai, Karolio tiltas ar Petržino apžvalgos bokštas. Bilietus galima įsigyti tiesiogiai tramvajuje, iš istorine uniforma apsirengusio vairuotojo. Mokėti galima grynais arba mokėjimo kortele. Ši maršrutą aptarnauja nepaprasti senoviniai tramvajai. Seniausias jų yra pagamintas prieš Pirmąjį pasaulinį karą, o jauniausi – 1950-ųjų ir 1960-ųjų sandūroje. Panašus maršrutas yra Ostravoje, kur senovinis tramvajus kursuoja ypatingomis progomis: pavyzdžiui, per Muziejų naktį gegužės pabaigoje arba per Adventą prieš Kalėdas. Brno mieste senoviniais tramvajais galima pasivažinėti liepos ir rugpjūčio savaitgaliais.

Ostrava

Ostrava. Fot. Jiří Zerzoň

Beveik 50 metų Prahoje buvo naudojami T3 tipo tramvajai. Būtent todėl Prahos viešojo transporto įmonė, bendradarbiaudama su dizainere Ana Marešova, nusprendė sukurti ekskursinį tramvajų, tęsiantį legendinę tradiciją. Tramvajus yra visiškai modernizuotas, tačiau išlaikęs savo sukūrimo laikotarpio, tai yra 1960-ųjų, dvasią. 2019 metais tramvajus buvo apdovanotas prestižine Red Dot Design Award premija. Iš anksto susitarę galite išsinuomoti tramvajų pažintinei ekskursijai, gimtadieniui ar kitam ypatingam renginiui.

Fot. Michal Málek

Fot. Michal Málek

Susiję:

Prahoje, visai netoli Prahos pilies, buvusiame tramvajų depe įsikūrusiame Viešojo transporto muziejuje, saugoma unikali viešojo transporto priemonių kolekcija. Čia eksponuojama daugiau nei keturiasdešimt senovinių tramvajų, autobusų ir troleibusų bei daugybė kitų eksponatų – tai maketai, nuotraukos, istoriniai dokumentai, bilietai ir planai. Čia rasite išsamią Prahos bėgiais kadaise važiavusių tramvajų kolekciją, įskaitant unikalų Antrojo pasaulinio karo laikotarpio istorinį tramvajų kurio langai nudažyti mėlyna spalva. Pats depas buvo pastatytas 1909 m. ir yra „Karališkojo Prahos miesto elektros įmonių grupės” sukurtų transporto infrastruktūros objektų tipiškas pavyzdys, būdingas Prahos viešojo transporto pradžios laikotarpiui.

Tramvajų eismas Čekijoje gali pasigirti dar viena įdomybe. Trijuose miestuose tramvajai kerta miesto ribas ir važiuoja per mišką. Moravijos šiaurėje, Ostravoje, vienas tramvajaus maršrutas kerta miesto ribą ir veda per netoliese esančius kaimus. Taip nutiko dėl to, kad 1950-aisiais, panaikinant geležinkelio maršrutą, buvo gaila visiškai išardyti bėgius, ir buvo nuspręsta paversti šią atkarpą tramvajaus maršrutu. Jis yra vienbėgis ir veda per miškus ir kaimus iki didžiausio Vidurio Europoje lauko baseino (Tramvajaus Nr.5 stotelė „Poruba koupaliště“). Be to, šiuo maršrutu galima nuvažiuoti iki mažos slidinėjimo trasos. Taigi į tramvajų pasiimkite maudymosi kostiumėlį arba slides, priklausomai nuo sezono! Dar vienas neįprastas maršrutas sujungia du Šiaurės Čekijos miestus – Liberecą ir Jablonecą prie Nisos. Visos linijos ilgis nuo Libereco iki Jabloneco yra 13 km, tramvajus nuvažiuoja šį atstumą per pusvalandį. Unikali trasa veda per gražius miškus ir kaimelius kalnų papėdėje.


Ką pamatyti ČekijojeIeškantiems idėjų turiningoms ir aktyvioms atostogoms pristatome 10 įdomiausių vietų Pietų Bohemijoje.

Daugiau turiningų kelionių idėjų rasite mūsų skiltyje Mėgstantiems keliauti.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!