Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2018 m. 15 spalio d. 22:31
Dardžilingo Himalajų geležinkelis: fotoreportažas iš Indijos

Dardžilingo Himalajų geležinkelis baigtas statyti 1881 metais, o 1999-aisiais jis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai – maždaug 80 kilometrų ilgio ir vos 61 centimetro pločio geležinkelio linija, prasidedanti 200 metrų aukštyje ir pakylanti į 2 kilometrų aukštyje įsikūrusį Dardžilingo miestą. Dardžilingo traukinio, kurį dėl savo dydžio ir išvaizdos vietiniai praminė „žaisliniu“, keleiviai gali išvysti žaliuojančias arbatos plantacijas, kvapą gniaužiančias kalnų viršūnes. Traukinys taip pat kerta daugybę miškų, atodangų, važiuoja per tiltus. Dalį kelio traukinys veža ir per patį Dardžilingą bei jo priemiesčius, tad pro langus matyti visa spalvinga gyventojų kasdienybė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!