Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 16 gruodžio d. 17:22
Žiemiški Vilniaus vaizdai Edmundo ir Boleslavos Zdanovskių fotografijose (XX a. 4 deš.)

Fotografai Boleslava ir Edmundas Zdanovskiai tarpukario Vilniuje įsteigė fotoateljė. Boleslava fotografijos pradmenų mokėsi savo mamos garsios Kauno fotografės Janinos Tallat-Kelpšienės studijoje, abu su Edmundu buvo meninės peizažinės fotografijos pirmtako Lietuvoje Jano Bulhako mokiniai. E. Zdanovskis dirbo Vilniaus universiteto Meno fakulteto meninės fotografijos katedroje. Vyras ir žmona dažniausiai pasirašydavo fotografijas kaip bendraautoriai. Nuo 1945 m. Zdanovskiai persikėlė į Gdynią, Lenkiją, ten abudu dėstė Fotografijos licėjuje.

Tekstas ir fotografijos pirmą kartą publikuoti 2023 m. gruodžio 23 d. portale vilniausgalerija.lt

„Vilniaus galerija” kviečia apžiūrėti žiemiškus Vilniaus miesto vaizdus Boleslavos ir Edmundo Zdanovskių fotografijose XX a. 4 deš.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!